כשאנשים קטנים ניצבים בפני בעיות גדולות מתפתחת דרמה אמיתית!

תיאטרון חיפה עולה בהצגה חדשה עם כוכבים גדולים ותגליות לעתיד ונוגע לכולנו בעצבים חשופים. 'גיבור הלובי' מהיום על הבמה
סוגיות חברתיות נוקבות. גיבור הלובי בתיאטרון חיפה. צילום: ז'ראר אלון

סוגיות חברתיות נוקבות. גיבור הלובי בתיאטרון חיפה. צילום: ז'ראר אלון

ההצגה החדשה של תיאטרון חיפה,  "גיבור הלובי", מאת קנת לונרגאן האמריקאי, מביאה לבמה סוגיות חברתיות ואקטואליות עמוקות על נאמנויות, מעמדות, אנשים פשוטים שמתמודדים עם דילמות של טוב ורע, המעמד של לובשי המדים, שחיתויות ויחסים בין אישיים.

במרכז "גיבור הלובי" ניצבת דמותו של ג'ף, שומר לילה בבניין מגורים (רון ריכטר). לאחר שנתפס מעשן ג'וינט ונזרק מחיל הים, גירש אותו אביו, הגיבור הצבאי המעוטר מהבית. ג'ף נחוש להתחיל את החיים מחדש אבל אלה מציבים בפניו מבחנים קשים.

המחזה מתמקד בשלוש דמויות לובשות מדים המקיפות את ג'ף במשמרות הלילה:  נורמן, אחראי המשמרת השחור שרואה בספר החוקים ערך עליון ונאלץ להיקרע בין נאמנות לחוק לנאמנות למשפחתו ולאחיו שמסתבך בפלילים (נורמן עיסא). צמד השוטרים– אוהד קנולר ואלמה דישי, שמגלמים את שתי הדמויות שמשלימות את הסיפור, שוטר המקוף הוותיק והמהולל ושותפתו הטירונית היפה שמתאהבת בו. כאשר השניים מסיירים באזור ומבקרים בלובי מסתבר שגם ביניהם חבוי סיפור מורכב. במפגשים ובשיחות בין ארבע הדמויות נחשפות בהדרגה עלילות מפותלות הנוגעות לכל אחת מהן ומתברר כי הדמויות כולן ניצבות, בדרך זו או אחרת, בפני צומת מוסרית הרת גורל.

בנוסף לשחקנים המוכרים של תיאטרון חיפה, נורמן עיסא ואוהד קנולר, בהצגה החדשה משתתפים שני שחקנים צעירים יחסית שזוכים לתפקיד ראשי ראשון בתיאטרון הרפרטוארי:

רון ריכטר, בוגר קבוצת "החיפאית", האנסמבל הצעיר של תיאטרון חיפה, בתפקיד ראשי ראשון בתיאטרון רפרטוארי. ריכטר השתתף בעבר בהצגות 'מיץ מיץ לימונדה', 'תש"ח', 'משהו למות בשבילו', 'בת המלך' ועוד.

אלמה דישי, שעושה בהצגה זו את תפקידה הראשון בתיאטרון רפרטוארי במסגרת תיאטרון חיפה. דישי זכתה לאחרונה להכרה בזכות תפקידה בסדרה "איש חשוב מאוד".

 

 

מחזה:                            קנת לונרגאן

תרגום:                          רנה ורבין

בימוי:                            משה נאור

תפאורה:                        נטע הקר

תאורה:                          פליס רוס

תלבושות:                      דליה פן

ע. במאי:                        יעל גולדברג

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה