"אחרי האודישן הראשון היא אמרה לי 'אני הולכת להתאבד על זה' והיא ניצחה."

מוניק יפה, אימה של דניאל, הזוכה הטרייה בתכנית 'אקס פקטור', מספרת על התקופה האחרונה, על הלבטים הקשים, על התקווה והאמונה, על האודישנים, על הילדות, על הקשיים ועל החיים של דניאל מרגע שהתחילה לשיר בגיל שבע ועד היום. ראיון עם אימא אוהבת.
ילדה טובה. דניאל יפה. אלבום פרטי

ילדה טובה. דניאל יפה. אלבום פרטי

הציע לה בגג של המרינה. יפה והארוס. אלבום פרטי

הציע לה בגג של המרינה. יפה והארוס. אלבום פרטי

משפחה מלוכדת. האחיות לבית יפה. אלבום פרטי

משפחה מלוכדת. האחיות לבית יפה. אלבום פרטי

אימא מגוננת. דניאל ומוניק. אלבום פרטי

אימא מגוננת. דניאל ומוניק. אלבום פרטי

ילדה מוצלחת. דניאל ואבי. אלבום פרטי

ילדה מוצלחת. דניאל ואבי. אלבום פרטי

מוניק יפה, תושבת קריית אתא, ילידת יבניאל, עצמאית שמנהלת צימרים משלה במושבה היא אימא לשלוש בנות, אפרת, אלינור ודניאל. דניאל יפה. הזוכה הטרייה בעונה החדשה של תכנית הריאליטי המוזיקאלית 'אקס פקטור'. אומרים שמאחורי כל הצלחה עומדת האימא של ההצלחה וכך היה גם במקרה הנ"ל. מתחילת העונה רצה מוניק ממקום למקום יחד עם דניאל וגם בלעדיה על מנת להשיג קולות והצבעות לביתה האהובה והמוכשרת והמאמצים נשאו פרי. מוניק שסעדה בשנים האחרונות את אביה מספרת על משפחה מלוכדת שאהבה ועזרה לה בטיפול המסור באב ועל האהבה של הבנות לאבי יפה, אביהן שחי בנפרד ומנהל סניף של סופר פארם. "אנחנו משפחה קשורה מאוד. הצלחתי לחנך את הבנות שלי באהבה שביניהן. אני גאה בשלושת הבנות שלי!" בסך הכל עברו כמה ימים מהזכייה ומוניק עדיין מתרגשת וקשה לה לנשום כשהיא מספרת על התקופה האחרונה והזכייה של דניאל בתכנית.

דניאל ניסתה במשך שנים רבות להיכנס לעולם המוסיקה ולא הצליחה, ספרי על הדרך שעברה.

"דניאל הופיעה כבר מגיל צעיר בבית הספר אבל בתכניות ריאליטי קיבלה תשובה שלילית. הפעם היא קיבלה את הצ'אנס שלה מהאנשים המדהימים האלה בהפקה של אקס פקטור ואני שמחה שהיא הגיעה דווקא לשם".

מתי היא התחילה לשיר? האם היא ניסתה להתקבל ללהקה צבאית?

"אני זוכרת בבירור שהיא התחילה לשיר בגיל שבע. היא שרה בקריית אתא, במתנ"ס של קריית אתא. האמת היא שדניאל לא התקבלה ללהקה צבאית אבל שירתה שירות מלא ותורם למדינה ולצה"ל בחוסן בחיל האוויר"..

היא סיפרה שהחבר שלה רשם אותה לתחרות, מה היא ואתם חשבתם על זה כשנודע לכם על כך?

"דניאל ילדה מאוד ממוקדת. היא הייתה צריכה לסיים את הדברים שלה פרפקט. היא עשתה צבא ולימודים כמו שצריך ולאחר מכן היא התפנתה לכך. אנחנו אף פעם לא הלחצנו אותה. ידענו שהיא תגיע ותצליח ואיזה שהוא יום זה פתאום יבוא. אני מודה לאלוהים שהיא הופיעה וניצחה באקס פקטור. זה לא פשוט לנצח שם. אנשי ההפקה מוכשרים מאוד ויודעים בדיוק על מה להסתכל ומה נכון".

האם העובדה שעברה לעסוק בראיית חשבון הצביע על כך שחדלה מניסיון מלהשתלב בעולם המוסיקה?

"לא. היא לא הפסיקה אף פעם. היא תמיד שרה והעלתה ליוטיוב. דניאל תמיד שרה. במכונית ובמונית ובבית. בכל מקום. היא אף פעם לא הפסיקה לשיר".

איך את מסבירה את זה שעם קול כמו שלה, אף אחד עד היום לא נתן לה הזדמנות?

"זה הזוי. זו שאלה שנשאלת על ידי מיליוני אנשים בישראל ששואלים איך היא לא הלכה להופיע בהמון מקומות. תמיד שאלו אותי ואותה את השאלה הזאת. זה עיצבן תמיד את כל מי שהכיר ושמע אותה. אחרי התכנית שאלו כולם איך היא לא שרה עד היום???? אחרי האודישן הראשון היא אמרה לי אני הולכת להתאבד על זה והיא ניצחה.

האם העובדה שהצליחה לנצח בקבוצת הבוגרים, כמו רוס בשנה שעברה, מצביעה על כך שצריך להיות בשל לעולם הזה?

לא. ממש לא. להם יש את השיקולים שלהם. הם ראו שהילדה טובה ובחרו בה. הם שופטים מצוינים.

היא כל העונה שרה באנגלית והתמודדה מול יוסי שטרית ששר מזרחית. חששתם שהוא ינצח בגלל שהמוסיקה המזרחית יותר פופולארית?

לא. כי עם כל הכבוד לזמרים הנהדרים שכל אחד הביא את הז'אנר שלו, לא פחדנו משום דבר. אני משוחדת כי היא הבת שלי אבל אהבתי את שטרית ואנה. באמת. כולם ראו שזה משהו חדש שאין בארץ. אולי גם היא לא יכולה מזרחית כמו אחרים וזה בסדר. החזקתי אצבעות לכולם ודניאל אוהבת ומחבקת את כולם. כולם מקסימים. זה הסגנון שלה…

האמנתם בתחילת העונה שהיא יכולה לנצח?

כן. לא יודעת למה. זה מצחיק אבל האמנתי מההתחלה ורציתי וקיוויתי… אבל כשיש מתמודדים טובים כל כך זה לא קל…

מה עבר עליכם כמשפחה מאז הזכייה?

אני לא יודעת מה להגיד. מאז הזכייה אני כל כך מאושרת בשביל דניאל כי מגיע לה. היא רצינית ועובדת קשה כמו כל מה שעשתה בחיים. פשוט מגיע לה! להגיד שאנחנו בעננים זה נמוך… אני מודה לקדוש ברוך הוא שעזר לה והביא אותה לתכנית הזאת.

במהלך העונה חבר שלה הציע לה נישואין, איך זה היה?

הוא הכין אותנו לקראת זה. הוא מדהים. אנחנו משפחה מלוכדת וכולנו שמחנו מאוד. דניאל הופתעה מאוד. זה היה על הגג במרינה בתל אביב וכל החברים הכינו לה שיר. היה פשוט מדהים. כמו שמגיע לה. היא ילדה מדהימה.

מה עובר על דניאל מאז הזכייה?

היא עסוקה מאוד. אין לה זמן לחשוב ולנשום. כל היום היא בראיונות ובפגישות. יש לה המון על הראש עכשיו.

מה התכניות של דניאל, האם היא תעזוב את ראיית החשבון?

המשרד שבו היא עושה התמחות פירגן לה בצורה מדהימה. כרגע היא תקפיא את המקצוע ותתמקד במוזיקה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה