'יהיה בסדר' הוא שמע בכל בוקר וזה חיזק אותו והחזיר אותו לחיים.

רון אדם עבר תקופה ארוכה ממש לא קלה ומה שהוציא אותו מהדרכים העקלקלות בהן הלך והחזיר אותו לדרך הישר זה השירים של להקת 'קפה שחור חזק' שפרצה לתודעה בתקופה האחרונה עם שירי מחאה חזקים במיוחד. ראיון מרגש על דמויות קצה בחברה הישראלית שהתחברו באהבה גדולה.
איש חדש בזכותם. אדם וקפה שחור חזק. אלבום פרטי

איש חדש בזכותם. אדם וקפה שחור חזק. אלבום פרטי

חיבוק גדול ואוהב מחברי הלהקה אותה הוא מעריך ומעריץ. אדם וקפה שחור חזק. אלבום פרטי

חיבוק גדול ואוהב מחברי הלהקה אותה הוא מעריך ומעריץ. אדם וקפה שחור חזק. אלבום פרטי

רון אדם, מנהל מספרת ספיר בחיפה ושחקן בהתהוות הוא דמות צבעונית, אהובה ומוכרת בעיר ועם זאת ישנם רבים שכמה שהם קרובים לבחור הם עדיין לא יודעים מה באמת עבר על רון. השבוע התקיים מפגש מרגש מאוד בין רון ולהקת 'קפה שחור חזק' ההרכב החזק בארץ כיום שמושמע בגלגלצ ללא הרף בשירי מחאה הקשורים לבני העדה האתיופית ושירים אישיים על החיים עצמם. כשנודע על המפגש למכריו של אדם תהו רבים על פשר העניין ועכשיו הבחור שם את הכל על השולחן.

רון, מה הקשר המרגש עם הלהקה?

הם אחת הסיבות שאני היום, אחרי 20 שנה באיזור הדמדומים, והמבין יבין, מישהו אחר. בזכות החבר'ה האלה ובזכות השירים שלהם קיבלתי אגרוף בבטן והפסקתי עם השטויות ולקחתי את השירים לכיוון שלי ועליתי למעלה בחיים שלי. הם עזרו לי מאוד בתקופות שפל. מאוד.

והם ידעו על זה…?

לא. חבר שלי, בן העדה האתיופית יודע את כל הסיפור שלי וגם על מה שהיה לי עם המוזיקה של הלהקה וחודש לפני ההופעה של 'קפה שחור' בחיפה החבר קנה לנו כרטיסים ויום לפני ההופעה עשה לי הפתעה והודיע לי שהוא מפגיש אותי איתם מאחורי הקלעים ומאפשר לי להודות להם על מה שעברתי בגללם. כשסיפרו להם עלי הם אמרו שהם חייבים לפגוש אותי ובשתיים וחצי בלילה נפגשנו והם, אורי ואילק,  נתנו לי חיבוק גדול ואמרו לי 'בגלל אנשים כמוך אנחנו כותבים את השירים ואתה הבנת את המילים והרגשת אותנו ואנחנו אותך' ואז ציטט לי מהשיר 'רק לעלות זה מה שנותר… העולם ייתן לך מתנות בשפע ….' היו חיבוקים והיה ממש מרגש. ממש. המפגש היה סגירת מעגל מטורף. זה נשמע אולי קיצ'י אבל זה האמת, בחיי. בקרוב אני מקווה להיפגש איתם במגרש האישי שלהם בנתניה. הם חבר'ה צנועים ומדהימים.

לאיזה שירים התחברת במיוחד?

יש כמה… כל יום אני קם בשש בבוקר ועושה ספורט תחת השירים שלהם, השיר החשוב לי ביותר נקרא 'רק לעלות' ויש גם את 'יהיה בסדר' שהפך להיט ענק. אלה השירים האהובים עלי…

איך היית מסכם את הערב?

הם חבר'ה נדירים, פשוטים וצנועים שלא שכחו מאיפה באו ונתנו הופעה לפנים… ואני רוצה למסור להם תודה ענקית לאילק ולאורי על החיבוק והחום והזמן שהקדשתם לי אחד על אחד בסוף הערב, אני מעריך את זה מאוד מאוד ואני יודע שניפגש שוב, והפעם זה יהיה במגרש הביתי שלכם בנתניה על כוס קפה שחור חזק….


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד ברכילות