קורא עיתון, מקשיב לחדשות, מוקף במשפחה אוהבת וחוגג מאה שנים.

השבוע חגג היינץ מוסה מקריית ביאליק מאה עגול. כן, מאה שנים וראש העיר, אלי דוקורסקי, הגיע לבקר ולברך ויצא נרגש. ביתו מגלה לנו מה סוד אריכות הימים של אבא היינץ…
עוגת היומולדת. היינץ. אלבום פרטי

עוגת היומולדת. היינץ. אלבום פרטי

מברך את היינץ שחוגג מאה. דוקורסקי. אלבום פרטי

מברך את היינץ שחוגג מאה. דוקורסקי. אלבום פרטי

ברכה מרגשת. דוקורסקי. אלבום פרטי

ברכה מרגשת. דוקורסקי. אלבום פרטי

ראש עיריית קריית ביאליק, אלי דוקורסקי, ביקר השבוע בביתו של היינץ מוסה שחגג מאה עגול והעלה פוסט מרגש שבו פנה וביקש לברך את האיש הנדיר לכבוד יום הולדתו המאה.  "ביקרתי כעת בביתו של היינץ מוסה, תושב העיר, שחגג היום את יום הולדתו ה-100. היינץ, יליד 1915, נולד בגרמניה והיה איש תנועת החלוץ. במהלך מלחמת העולם השנייה נשלח מטעם התנועה לדנמרק ושם עסק בהברחת היהודים לשוודיה ובכך ניצלה יהדות דנמרק ממלתעות הצורר הנאצי. בשנת 1948 עלה לישראל, התגייס לשורות ההגנה וצה״ל ולחם בחיל התותחנים. מקום המדינה ועד היום הוא מתגורר בקריית ביאליק, למעט הפסקה קצרה. הוא נשוי ואב למרגלית וסבא לשני נכדים. המפגש עם היינץ היה מרגש מאוד. פגשתי אדם צלול ובהיר מחשבה, נראה צעיר מכפי גילו ומוקף במשפחה אוהבת, שהגיעה לכבוד יום הולדתו ה-100 מקנדה ומאוסטריה. איחלתי להיינץ בריאות טובה, צלילות הדעת ונחת ממשפחתו. אני מזמין גם אתכם לברך את היינץ לכבוד יום הולדתו ה-100."

 

מרגלית, ביתו של היינץ, הגבר הכי מבוגר בארץ?

אני יודעת שבקריית ביאליק הוא הכי מבוגר. גם נציגי ארגון עולי מרכז אירופה אמרו שהוא הכי מבוגר באירגון.

גלי לנו מה הסוד של אבא?

אין לו סוד. גם סבא שלי נפטר בגיל 93. זה גנטיקה. לא שתה ולא עישן. הוא תמיד היה רזה, לא אוכל עד שובע ולא יותר. הוא עבד כל החיים שלו גם עם הראש וגם פיזית. הוא לא היה בטלן ועבד קשה. הוא מתפקד פיזית כיום והוא עצמאי.

איך אבא שומר על הצלילות שלו?

אבא קורא עיתון כל יום ומקשיב לחדשות. זה מאוד חשוב לו. הוא עוקב אחרי כל החדשות, הוא מתעניין בכל ומשוחח עם אנשים.

המשפחה תומכת באבא?

אנחנו גרים באותו הבניין ואנחנו מבקרים אותו כל הזמן. הוא מוקף במשפחה. גם אימא שלי עדיין חיה, היא בת 89. אנחנו אוהבים ומאחלים לו אריכות ימים בבריאות ובצלילות ונחת מכל המשפחה. למסיבת היומולדת הגיעה גם משפחה מחו"ל- מקנדה ואוסטריה וחגגנו לו אתמול יומולדת באירוע משפחתי גדול.

שיהיה בריא וחזק. 

 

 

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד ברכילות