מוסד חיפאי נוסף עומד להיסגר במידה ולא יימצא האיש הנכון שייקח את המקום.

קונדיטוריית גולדשטיין נפתחה לפני יותר משישים שנה כשעם השנים הפכה למוסד ידוע ומוכר כשבכל חורף עמדו בתור רק על מנת לטעום את פירה הערמונים האהוב והטעים. היום, כשדור הממשיכים עייף ודור הצעירים עבר להייטק, מקווים הבעלים שיהיה מי שימשיך את המסורת של גולדשטיין. הלוואי.
מוסד אוסטרו הונגרי. מאירוביץ'. אלבום פרטי

מוסד אוסטרו הונגרי. מאירוביץ'. אלבום פרטי

ממתק האמבר. קונדיטורית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

ממתק האמבר. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

סופגניות ייחודיות. קונדיטורית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

סופגניות ייחודיות. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

עצוב לסגור מוסד כזה. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

עצוב לסגור מוסד כזה. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

עוגות בהזמנה אישית. קונדיטורית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

עוגות בהזמנה אישית. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

עוגיות מכל הלב. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

עוגיות מכל הלב. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

כבר 18 שנה בקניון חיפה. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

כבר 18 שנה בקניון חיפה. קונדיטוריית גולדשטיין. מישן לחדש. אלבום פרטי.

קונדיטוריית גולדשטיין הידועה ברחוב הרצל  בחיפה עומדת להיסגר בסוף השנה במידה ולא יימצא לה דור המשך. עצוב. הסיפור של הקונדיטוריה מתחיל בשלום גולדשטיין שעלה לארץ מהונגריה לפני קום המדינה, עבד בירושלים במלון קינג דייויד ואחר כך ניהל אוניית נוסעים ולאחר מכן פתח מאפייה ברחוב שפירא עם בעלי קונדיטוריית 'העוגה' לשעבר, כשלבסוף פתח ברחוב הרצל 47 את קונדיטורית גולדשטיין שנמצאת מיד אחרי קולנוע אורה לשעבר. שתקופה שלהדר היה הדר… שלום לימד את הבן בני גולדשטיין ואת הגיס מוטי מאירוביץ' את רזי המקצוע ובמשך הזמן ביקר את הצעירים ושמר על איכות המוצרים והעוגות בקונדיטוריה. לפני כחמש שנים נפטר שלום כשהוא בן 94 כשעד יומו האחרון עדיין היה מגיע לבקר במקום. השבוע פרסמה המשפחה הודעה עצובה בפייסבוק שזכתה לתגובות ושיתופים רבים.

"הודעה חשובה!!! לכל קהל לקוחותינו , קונדיטוריית גולדשטיין עתידה לסיים בסוף שנת 2015 את פעילותה לאחר 65 שנות עשייה ואפייה מאהבה, משום שאין לנו דור המשך…. קונדיטוריית גולדשטיין מחפשת את היורש…. לאחר שנים של עשייה , איכות ואפייה ללא תחרות … שלושה דורות של סודות אפייה של פעם וטעם ללא פשרות, עייפנו, כי הגיל עושה את שלו…. וכיום הקונדיטוריה, על כל תכולתה מוצעת למכירה וכמובן עם כל סודות האפייה. הזדמנות פז לרכוש עסק בעל מוניטין, עם רישיון, תכולה ומתכונים מבטיחים במחיר כדאי! לרציניים בלבד…. לפרטים נוספים 052-3226534. 04-8624379. לכל מי שמעוניין להתרפק על הטעמים של העוגות של פעם… הסברינה המפורסמת שלנו, הביבסקו הייחודי, עוגת הנשיא, השטרודל וינאי, הפרג האמיתי, הקרנצים שאין להם מתחרים, ועוד… זה הזמן…. בחודשים הקרובים הקונדיטוריה תמשיך לפעול במתכונת הרגילה, הן בחנות האם ברח' הרצל 47, חיפה והן בימי שישי ביריד האוכל בקניון חיפה. כמובן שלא נוותר על תקופת הערמונים וגם השנה נכין בפעם האחרונה את הפירה ערמונים המפורסם שלנו… אל תפספסו….. כאשר יגיעו הערמונים, נעדכן!  שלא תגידו שלא ידעתם, הזדמנות אחרונה בהחלט להתענג על הטעמים שלנו…"

מוטי מאירוביץ, אחד השותפים, חיפאי גאה, איש חיל הים לשעבר, מלח הארץ, עלה בגיל 9 מרומניה, מנהל את הקונדיטוריה יחד עם גיסו בני, מזה שנים רבות, נתפנה לדבר איתנו כשהוא נשמע עצוב על הנעשה.

מוטי, ככה סוגרים אגדה?

זה עסק משפחתי שההורים של גיסי פתחו אותו. אנחנו כאן הרבה שנים ואין לנו למי להעביר את העסק, הילדים שלנו בתחום ההייטק ולא באפייה.

אז מה קורה עכשיו?

אנחנו עובדים עד סוף דצמבר . במידה ויהיה מי שירצה להשכיר או לקנות אנחנו נגבה אותו עם מתכונים והכל, אנחנו מאוד רוצים שיהיה דור המשך.

היו כבר מתעניינים?

כולם רציניים בעל פה. כולם רוצים להשקיע בלי לעבוד. אני אומר לכולם שזו עבודה קשה מהבוקר עד הלילה. זה לא קל אבל יש סיפוק ענק בעבודה, זו מאפייה מדהימה.

מה הייחוד של המאפייה?

אנחנו קונדוטרייה אוסטרו הונגרית כשרה. מדובר במאכלים של פעם שכבר לא מייצרים. כמו למשל פירה הערמונים שלנו, עם שמנת מתוקה ועוד. הייתה יהודית אחת בתל אביב שעשתה את זה גם אבל היא כבר נפטרה. אנשים מחכים לערמונים שלנו כל שנה.

יש לקונדיטוריה שלכם מקום בשוק האוכל של היום?

בטח. הסלוגן שלנו הוא כשחדש פוגש ישן! יש מאכלים מהיום ומפעם. יש לנו המון תגובות מצוינות. אנחנו נמצאים כל שישי בקניון חיפה עם דוכן גדול. כבר 18 שנה. היום כל מאפייה קוראת לעצמה קונדיטוריה אבל אין קשר בין אחד לשני. זו אומנות.

מה המוצר הכי מבושק שלכם?

עוגת הפרג שלנו היא הפופולארית ביותר, וגם השטרודל הוינאי.

ומה הפייבוריט שלך?

אין על הקרואסון שלי בשעה שבע, אישתי יושבת איתי על קרואסון ושוקו כל בוקר, אני כבר מחמש פה. זה ארוחת הבוקר שלי. תענוג.

אולי בגלל המיקום של הקונדיטוריה, יש פחות טראפיק?

ממש לא. אין שייכות. דווקא הדר מתעוררת. יש מלא סטודנטים באיזור הזה. חוץ מזה, יש לנו המון התגובות של אנשים בפייסבוק שלנו, הגענו כבר ל30 אלף.

אם בסוף השנה לא יגיע אף אחד להמשיך את הקונדיטוריה?

אז לוקחים וסוגרים את קונדיטוריית גולדשטיין והיא כבר לא תהיה… אנשים מאוד מצטערים על זה כבר עכשיו… יש אנשים רוצים לקנות את המתכונים ואנחנו לא מוכרים. אם יבוא האיש הנכון וימשיך את הדרך שלנו כמובן שניתן לו הכל.

אז את מי אתם בעצם מחפשים למקום?

יש אנשים שמתעניינים אבל אנחנו מחכים למתאים. בדיוק ככה. אנחנו מקווים שיגיע הנכון. אנחנו מחפשים מקצוען, אחד שמבין בתחום, שימשיך את המסורת כמו שצריך. כמונו. זה יותר משישים שנה של מסורת. עם המתכונים וקהל הלקוחות. מי שחושב שמתאים לו יכול לבוא אלינו להרצל 47 או להתקשר ל- 052-3226534. 04-8624379. אנחנו מחכים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד ברכילות