אלפי מנות מזון לניצולי השואה

רגע לפני החג אלפי מנות מזון חולקו לניצולי שואה בחיפה והצפון. "ניצחנו את הצורר הנאצי, ננצח גם את הרעב", אמר שמעון סבג מנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר"
 

מנכ"ל "יד עזר לחבר" שמעון סבג מחלק את חבילות המזון

מנכ"ל "יד עזר לחבר" שמעון סבג מחלק את חבילות המזון

"מרתון חלוקת מזון"- זה מה שעשו מתנדבי עמותת "יד עזר לחבר" שחילקו כ-3,000 סלי מזון לניצולי שואה, לחסרי בית, אימהות חד הוריות ונזקקים  לקראת החגים ואשר במהלך כל השנה  העמותה משכנת ב"בית החם" כמאה ניצולי שואה ודואגת לארוחות חמות.

מנכ"ל עמותת "יד עזר לחבר" שמעון סבג. אמר כי: "סלי המזון חולקו בצורה מוכבדת כשמידי יום הגיעו כמה מאות לאורך כל שעות היום וקיבלו בכבוד את מה שמגיע להם לחג".

סבג נחוש בדעתו להפוך את מבצע חלוקת המזון לחג למשהו מכובד: "אני מאד רוצה לעשות את זה כמעט בצורה דיסקרטית. הרי ברור שאני והמתנדבים בעמותה יכולים להזמין לכאן כמה אלפים ובתוך יומיים לחלק את כל מנות המזון שארזנו", אמר. "אבל החלטנו השנה לעשות את זה אחרת. להעניק לכל אחד שירצה את חבילת המזון לחג אבל בצורה נאותה כדי שכבודם של הנזקקים ישמר", הבטיח סבג.

החידוש המדהים של העמותה השנה הוא בעובדה שניצולי שואה בעצמם ארזו לטובת ניצולי שואה אחרים

החידוש המדהים של העמותה השנה הוא בעובדה שניצולי שואה בעצמם ארזו לטובת ניצולי שואה אחרים

סל המזון כלל בשרם, עופות, מזון יבש, פירות וירקות, שימורים וכמעט כל מוצרי היסוד. "במקביל הענקנו  גם השנה עשרות רבות של בגדי ילדים לצעירים וצעירות הזקוקים לבגד יפה לחג והוריהם לא יכולים להרשות זאת לעצמם", הבהיר סבג.

"החידוש המדהים של העמותה השנה הוא בעובדה שניצולי שואה בעצמם ארזו לטובת ניצולי שואה אחרים את סלי המזון. המחווה הזו היא מחווה שכולה פרי יוזמה של ניצולי שואה המתגוררים בבית החם בקרית החסד בחיפה.

יעקב ולדמן ניצול שואה אמר השבוע: "אני יודע מה זה להיות רעב. אני לא יכול לשכוח לעולם את התחושה הזו – ולכן אני עצמי עוזר לעמותה לארוז ולחלק את חבילות המזון שאנו מתכוונים לחלק כדי לגרום לכך שבחג הזה לא יישארו פיות רעבים".

סבג הסביר: "כל אחד משאיר את כתובתו, או קיבל זימון לשעה ויום מסוימים וכשהוא הגיע  הוא קיבל את המגיע לו ללא דוחק בתחושה נעימה ואפילו זכה לכיבוד קל. תזכרו ניצחנו את הצורר הנאצי ננצח גם את הרעב


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה