שמעת מה שמעתי – יומולדת 70 לחווה

מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי

מוקי – רגע של חסד

מודה, קינן בי חשש עוד בטרם שמעתי תו או צליל אחד מ"רגע של חסד" החדש של מוקי. הסיבה – שורת הקרדיט שנגעה לשם האחראי ללחן.

אפשר לאהוב, אפשר לאהוב פחות. דבר אחד אי אפשר לקחת משלמה ארצי – את היכולת להפוך שיר לשלו. לאורך השנים ביסס לעצמו ארצי סגנון מובחן, וגם אם סטה ממנו לפה או לשם ("נצמדנו" למשל, מי מבצע שיר שלם ללא פזמון?) או צעד מוזיקלית לכיוון האמן שעימו ערך דואט (והיו לא מעט כאלה) – הבסיס היה אותו בסיס "ארצי".

מוקי (דני ניב) עבר כברת דרך ארוכה מהיותו סולן שב"ק ס' אל לב המיינסטרים הישראלי. כבר בסרט הדוקומנטרי של ירון בן־נון מ־2009 "נופל וקם", היה ברור שמוקי מתכנן לעצמו עתיד מורכב יותר משופים, בופים, קטעים וסחתיינים (שכבודם בהחלט, וללא עוררין, מונח). מוקי לקח את סגנון המחאה, ובמקום להפנות אותו למשטרה ולממסד הפך לנביא זעם מודרני וכבש את פסגת המיינסטרים. עד כמה מיינסטרים? עד כדי בקשה משלמה ארצי להלחין לו שיר. ולא סתם מיינסטרים – הבקשה נענתה בחיוב.

התוצאה, למרות החשש המקורי, מאיימת פחות. הסגנון ה"חדש" של מוקי בבתים (זה מ"ילד של אבא", "לב חופשי" וכדומה) הוא השולט, למרות שלקראת כל סיום בית, ובעיקר בפזמון, מופיע הסגנון ה"ארצי". אך שוב, חשוב לציין – ארצי כאן על תקן המלווה ולא הסולן הראשי, והתוצאה בהתאם. קולות הרקע בפתיחת השיר עוד יזומזמו לא מעט בתחנות הרדיו השונות. להיט פלייליסט קלאסי.

 

ישי לוי – שועל קרבות

איך עד היום לא חשבו על שיר לישי לוי עם השם הנ"ל? הרי אם יש שתי מילים שיכולות יותר מכל לתאר את לוי – הן שועל קרבות.

אחד הדברים שחשובים לכל אמן באשר הוא בטרם הוא מוציא צליל אחד מהגרון – האמינות. יכול להיות לך הקול היפה ביותר, מוזיקת הרקע המתאימה מכולן, הנגנים המוכשרים באזור, ועדיין – אם הקהל יבין שמדובר כאן בזיוף ולא באמת שיוצאת מהלב – לא יעזור לך גם אם לא תזייף ולו באוקטבה אחת. כשלוי שר "עזבוני אחי כשהושטתי ידי/כשצעקתי עזרו לי ידידי" (מתוך: עננים) – קשה לא להישאב לסיטואציה ביחד איתו. לוי, שהמונח רכבת הרים הוא רכבת הרים לעומת איך שחלפו עליו חייו (אחסוך לכם את הביוגרפיה המלאה, הסמים שלטו ברובה), נמצא בתקופה בריאה יחסית. מכל עבר רק רוצים לעבוד איתו, לכתוב לו, לתת לקול שלו דרור. האחרון שבהם הוא עידן רפאל חביב, שאצלו "הישרדות" הייתה רק משחק טלוויזיוני, שכתב והלחין את השיר הנוכחי, וכמו תפר אותו למידותיו של לוי. עד כמה הטקסט מתאים? בשורה הפותחת את השיר מגלה לוי: "כבר חשבתי לוותר בדרך גם/כשזכיתי לא הרגשתי דבר/בעלטה הזאת". קשה שלא לתהות האם מדובר בשיר שנכתב בדיעבד כזיכרון עמום לאותה תקופה אפלה, או שמא אנחנו עדים לעוד הידרדרות ברכבת ההרים על שם ישי לוי. "גם אם כבר זכיתי לאהוב בדרך גם/חברים שלא עמדו מול הזמן/במלחמה הזאת", מדגיש לוי (רומז לחבר אחד מהעבר במיוחד?), ומזכיר לכל כותבי הבלדות שנוסעים במרצדסים ושותים בלוגה איך נראה הצד השני של התהילה, כשכבים האורות.

הסוף אופטימי, אותו שועל קרבות פותח את הדלתות כשאלוהים חוזר איתו. אך זהו לוי, ואופטימיות מלאה לא יכולה לבוא בחשבון ועל כן הוא "צועד כך עד היום/לבוש שריון חלוד מגל ואמת באגדה הזאת", סוחב את העבר על גבו אל עבר העתיד. קצת ציני לחשוב איך היה נשמע לוי, אם חייו לא היו מתגלגלים כפי שהתגלגלו. אולי בכלל היה הופך להיות עוד זמר עם קול יפה, ששר על רעיה ועל תלתלים שחורים. מצד אחר, אמן עם מטען כזה – טוב שיש בינינו, וטוב עוד יותר שהחיים שלו נמצאים כרגע במצב עלייה.

 

דן תורן ורועי צמח – עיירה של רמזור אחד

האם דן תורן ורועי צמח כתבו שיר שמוקדש לקרית ביאליק? סתם, אין צורך לקפוץ, הקונוטציה היחידה שעלתה כדבר דומה, היא בשל הרמזור היחיד בין שלל הכיכרות המוצבות בעיר. אותה עיירה המתוארת ביצירה של תורן וצמח היא עיירה שכוחת אל, שקל לדמיין אותה בלב ליבה של ארצות־הברית. מקום בו מתערבבים שריף ושיכור בבר שומם, ואמא שקונה לבתה גלידה בהקפה עד שיגיעו המזונות של החודש הבא. יש בה ניחוח מעט לוקאלי, שגורם לשומע לפזול לעיירת פריפריה רנדומלית, באמצעות שורה כמו "זקן עם מבטא רוסי/לבוש בחולצה של אגף התברואה/מעשן בדלי סיגריה משולי המדרכה", אך המנגינה הבלוזית שמתערבבת טיפה אפילו עם ניחוח של קאנטרי שמשווה לה את אותה נידחות, היא של מקום שמצד אחד הוא על גבול הדמיוני, ומצד אחר ייתכן ונמצא במרחק חצי שעת נסיעה מנתיבי איילון.

הייאוש שמלווה את כל נשואי השיר, מורגש בכל שורה ושורה. "מה שיהיה הוא מה שהיה" הוא המוטיב שחוזר, גם אם לא וורבלית, בכל בית ובית (בשיר הנ"ל אין פזמון, אבל הסגנון הבלוזי מחפה על היעדרו). אנשים שלא באמת מנסים לברוח מגורלם, ומותירים את החלום בתחנה.

תורן, רוקר של פעם שמאחוריו שלושה עשורים של קריירה עשירה, ובעיקר מגוונת בסגנונות לא מעטים ובשיתופי פעולה עם מי לא, תמיד היה אמן נגיש ורגיש. תמיד ידע לשים את הדגש על סגנון מסוים בזמן מסוים. כעת, כשהחורף סוף סוף הגיע ואיתו האפרוריות שלעתים מדכאת – תורן ושותפו מביאים את השיר המתאים. הוא אולי לא יחרוך את הפלייליסטים, אבל אתם פשוט חייבים לשמוע אותו.

 

חנן בן ארי – לא לבד

חנן בן ארי יוצא בסינגל לקראת אלבום חדש. אותו בן ארי ששרף כל תחנת רדיו אפשרית עם "תותים", וכל במה עם "איזון", "אמא אם הייתי", "אדון הסליחות", מנסה את מזלו מול הקהל בשנית. אלבומו הראשון היה להצלחה מסחררת. עד כמה? הרבה זמן לא יצא אלבום שבו (כמעט) כל שיר פגע בול, וכל הופעה רק גררה מעריצים נוספים. חלק מהטקסטים של בן ארי היו דתיים ואמוניים ("הינדיק", "ממך עד אליי" ועוד), אך זה לא הרתיע את הקהל החילוני ששתה בצמא וציטט משפטים שכמו נלקחו משירי סעודה שלישית. האחרון שהצליח לפגוע בצורה כזאת בשילוב בין טקסטים דתיים לקהל הרחב היה שולי רנד, שלמרבה הצער לא המשיך את המומנטום. בן ארי נהנה מההצלחה, ואז הלך אחורה כדי לצאת עם בשורה חדשה. השיר הנוכחי מזכיר במקצת את "ממך עד אליי", אך אין פה חיקוי. אם כבר יש איפוק ששורר במהלך השיר, כשבן ארי כמו עוצר רגע לפני העלייה – ויורד ווקאלית חזרה. משאיר את השומע עם טעם של עוד. בשיאו של השיר, לקראת סופו, מגיעה סוף סוף ההתפרצות שבהרמוניה בין בן ארי וכלי הנגינה שמלווים אותו. נדמה כי בן ארי מבין שאם לא היה מספק את היצר של השומע – הייתה ניכרת אכזבה. מצד אחר, מעניין לראות כיצד יגיעו יתר שירי האלבום, והאם גם שם יגיע ה"תותים" התורן. בן ארי כתב: "אם האלבום הראשון היה הזמנה להיכנס לסלון, בחדש יש הזמנה גם למרתף". כעת נותר לראות עד כמה עמוק צלל בן ארי.

 

מלכה באיה – רכב חלל

חברי "מלכה באיה" מוציאים אלבום רביעי. להקת הסרף־רוק שאמנם הוציאה את אלבומה הראשון רק לפני עשור, אך קיימת בפועל כבר מ־1997, צברה לאורך השנים קהל מעריצים שרוף מרחבי הארץ (כולל אחת שרופה מבית אלעזרי, לא פחות) שמלווה אותה בין הופעה להופעה. נכון, זאת לא להקה שתפוצץ אצטדיונים, אבל מצד אחר להקה שקיימת תקופה כזאת ארוכה (מלבד הפסקה של 5 שנים באמצע) ויוצרת, ולא רק מבצעת קאברים לעצמה – בהחלט שווה את הכבוד.

ה-להיט של הלהקה היה "אם את בעניין" החביב והקומי, ונראה שלקראת האלבום הרביעי, "חי לא בלחץ" שמו, החליטו חברי הלהקה ליישם את שמו להלכה, ולחזור אחורה אל הטוב, המוכר והמצליח. השילוב בין הרגאיי לרוק עושה את העבודה, כפי שעשה לאורך כל הדרך, והמילים לא לוקחות את עצמן ברצינות, למרות שאם נטה אליהן אוזן – יש פה אמת שמחכה להיאמר. בשיר מתואר מעין אסטרונאוט שסיים את משימותיו בכוכב הלכת, ולמרות שקיים כבר רכב חלל שממתין לקחת אותו חזרה לעולם – הוא נשאר במקום, לא מוכן לעזוב את הכדור העגול והכחול. ואולי אלה בעצם חברי "מלכה באיה", שכל כך נהנים בכדור העגול והכחול – אז הם נשארים.

 

בשמחות – האזרח י' מאחל

בזמן שאתם יושבים בבית מול הטלוויזיה ומעלים עוד כמה ק"גים, חוה אלברשטיין לקראת דיסק חדש. אלברשטיין מלווה את חייה המוזיקליים של המדינה בחמשת העשורים האחרונים כמעט בכל צעד וצעד שלה. כמה ימים לפני שהיא סוגרת 7 עשורים, חוה אלברשטיין מוציאה את "הירושה", סינגל ראשון מתוך "בוא המורה", הדיסק המי־סופר שלה שיצא בקרוב. עדיין נשמעת מצוין. עדיין יודעת את העבודה. עדיין חוה.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com
עוד במגזין

 • "הכאב האישי שלי, שהוא הנוכחות של תושבי הקריות בתוך חיפה" תמונה: פייסבוק

  "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון"

  בשיחה אחד על אחד עם גדי וילצ'רסקי: סיפר לנו על האבהות הטרייה "הילד שלי מקבל קנאביס מיומו הראשון", על הסלוגן 'חיפה- לחיפאים קרייתים החוצה' ועל המאבק ללגליזציה של קנאביס
 • לא רק פנים יפות

  קייט ואור הן צמד הבנות הלוהט שכדאי שתכירו: בראיון צפוף הן סיפרו על החיבור "נהיה לנו 'רומן' אינסטגרם וכך התחברנו", על השאיפות "להביא את הצמד הנשי שאנחנו לעולם", ועל המקרה עם סטטיק "הכי התעלם ממני בפרצוף, ורק רציתי שנעשה תמונה"
 • "הרגשתי שיש לי משהו בלב שבוער". תמונה: אינסטגרם

  ילד הפלא מכרמיאל

  גיל ויין, או דיג'יי אונלי לשעבר, הוא האחראי ללהיט 'אל תשאלי' שגרם לכולנו להתמכר. אז שוחחנו על קפה, ומסתבר שיש עוד פרוייקט שלם בדרך
 • לא חיפשה את זה. אופיר הרוש.

  "התחלתי בטוב"

  אופיר הרוש, רק בת 16, וכבר הספיקה לכבוש את לב כולנו בתכנית "הכוכב הבא", ולהמיס את לב השופטים. עכשיו היא מתכננת להוציא סינגל ראשון, ולוקחת הכל בפרופורציות, גם את ההדחה. ראיון מתוק עם מתוקה אמיתית
 • "בסופו של דבר רוצים שהקהל הזה יבוא אלינו". תמונה: רז סימון

  עם הרגל על הגז

  את רז סימון אתם בטח מכירים, כי היא אחד השמות הלוהטים בסצנת הדיג'יים בצפון. היא סיפרה לנו על ההתחלה הלא פשוטה "אני הכי אמיתית, אף אחד לא ספר אותי", על ההצלחה "אני שמחה שלמרות הכל כן הצלחתי להתברג פה בין השמות החזקים" ועל החלומות "מאוד הייתי רוצה לשלב בין אירועים לאומנות"
 • שובר את החומות

  עומר נצר, רק בן 23 וכבר עם שני אלבומים, ורקורד מכובד של הופעות מסביב לעולם. ישבנו לראיון עם יוצר צעיר ובועט שמבקש לשבור את הסטיגמות
 • קואוצ'ינג זה דרך חיים

  אסף מימון הוא מאמן אישי של אמנים ועסקים אצל אלון גל, ואח של הזמרת המדהימה שירי מימון. ישבנו איתו לשיחה על איך הכל התחיל, על החלום שלו להיות זמר, ואיך הגיע לתחום הקואוצ'ינג
 • ראיון עשר עם: יצחק שפי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את יצחק שפי, בעלי רשת "אופטיקה שפי"
 • ראיון עשר עם: מבי גאוי

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את מבי גאוי, מנהל השיווק של המכללה האקדמית "כנרת"
 • ראיון עשר עם: הילה בן משה

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את הילה בן משה, מנהלת מתחם תל חנן מקבוצת "מבנה"
 • ראיון עשר עם: דלית אגמון

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את דלית אגמון, מנכ"לית מרכז חורב
 • ראיון עשר עם: סאמיה דיאב

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את סאמיה דיאב, המנהלת החדשה של מתנ"ס ליאו באק
 • ראיון עשר עם: ירון ספיר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ירון ספיר, מנכ"ל קניון עזריאלי קריית אתא
 • ראיון עשר עם: ד"ר סער הראל

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ד"ר סער הראל, מנהל מחוז חיפה במשרד החינוך
 • ראיון עשר עם: לימור רייך

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את לימור רייך, מנהלת שיווק ושירות של מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית
 • עשר של ראיון עם: פרופ' רפי ביאר

  "ניוז חיפה קריות. נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם
 • עשר של ראיון עם: ניצן מרסיאנו

  ניוז חיפה קריות מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את ניצן מרסיאנו, מנכ"לית קסטרא חיפה
 • עשר של ראיון עם: אייל רביד

  "ניוז חיפה קריות.נט" מציג בפניכם מידי שבוע דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר שלה בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה טוב יותר. השבוע תכירו את אייל רביד, מבעלי רשת "ויקטורי"
 • עשר של ראיון עם: שלומי פורמן.

  בכל שבוע ניוז חיפה קריות מציג בפניכם דמות חיפאית- קרייתית חשובה שתורמת לעיר בדרכה. הדמות עונה על עשר שאלות שיגרמו לכם להכיר אותה ואת פועלה. השבוע תכירו את שלומי פורמן, איש עסקים חיפאי.
 • שמעת מה שמעתי - הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית

  אמפי קיסריה יארח בשבוע הבא את הפסטיבל הבין־לאומי למוזיקה צוענית ובלקנית, ויוכיח שכשהמוזיקה טובה – לא חייבים לדעת את כל המילים כדי לרקוד אותה
 • שמעת מה שמעתי. מדור הזהב ועד "זהב"

  דקלון וסגיב כהן עושים כבוד למואיז'ו, סטטיק ובן אל תבורי חוזרים לתלם, לילי פרנקו מגייסים לאלבום השלישי ושלומי שבת מחכה שתשפטו את השיר החדש שלו. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הנה הילד

  איפה הילד בשיר חדש, כך גם כנסיית השכל. הרכב חיפאי מגיע הישר מקופנהגן לכרמל וה־tiny fingers באים לבלבל אתכם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פרידה ממאיר בנאי

  יובל מנדלסון באלבום ילדים חדש, אבי סינואני בעצות מניסיונו, תת־מדור חדש שייתן לכם המלצה אחת לאן לצאת ופרידה ממאיר בנאי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - פסטיבל הבלוז הרביעי

  שילוב בין מוזיקה עיראקית לבלוז, הרכב על טהרת המין הנשי ולייזר לויד אחד שכולכם פשוט חייבים להכיר. פסטיבל הבלוז מגיע בפעם הרביעית לתל אביב עם 40 הופעות. אנחנו כבר התנענו בשבילכם
 • שמעת מה שמעתי - פותחים שנה

  אביאור מלסה הופך מתגלית לפוטנציאל ממומש, פטריק סבג באלבום שלישי, ספי ציזלינג באלבום בכורה ופלד מגיע להעיף את הוונדרבר בחיפה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - י"ט כסלו

  אלפי אנשים, תזמורת שבאה לעשות שמח, 3 אמנים ואברהם פריד אחד. אירוע י"ט בכסלו שהתקיים בבנייני האומה בירושלים הוכיח שמופע רוק יכול להיות גם חסידי
 • שמעת מה שמעתי - יומולדת 70 לחווה

  מוקי בשיר חדש ללחן של שלמה ארצי, חנן בן ארי בסינגל ראשון לקראת אלבום שני, ישי לוי חוזר לשרוט, מלכה באיה לקראת אלבום מספר 4 ומזל טוב לחווה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מנועה קירל ועד ספוטניק היי פיי

  נועה קירל ממשיכה לתת בראש, אגם בוחבוט נצמדת לטוב ולמוכר, מוסקט ושם טוב מכים שנית וספוטניק היי פיי בשיר מחאה בסגנון דאב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול השבועי

  שמעון בוסקילה ואליעד מראים איך עושים דואט, אביגייל רוז בשיר חדש, טיפקס מביאים נושא חדש לסדר היום הציבורי ושלמה ארצי חוגג יום הולדת פנסיה. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - חשיפה בין־לאומית

  פסטיבל חשיפה בין־לאומית, שנועד לחשוף את אמני ארצנו למפיקים, עיתונאים ובעלי לייבלים מחו"ל, חזר לשנתו השביעית. בואו לשמוע את מה שישמעו בהמשך גם ברחבי העולם
 • שמעת מה שמעתי - מאינדינגב לאינדיסיטי

  המדור חוזר מחופשת חגים ארוכה ומפסטיבל האינדינגב במדבר – לטובת פסטיבל האינדיסיטי שיתקיים השבוע בירושלים. נסו לעמוד בקצב
 • שמעת מה שמעתי - מתנה לחג

  אושיק לוי בשיר חדש, אנסמבל שם טוב לוי בביצוע ליונה וולך, מומין ססלר באלבום פיוטים וממשיכים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מתכוננים לאינדינגב

  מתיסיהו בשיר חדש, הדס לחר מגשימה חלומות, תמיר מוסקט בפרויקט חדש ותת מדור חדש – מתחילים להתכונן לאינדינגב. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - ממודי, "החצר האחורית" ועד צלילי שופר

  שופר בגרסת קאנטרי, שיר אהבה עצוב לים המלח, קאבר לשיר מהמאה ה-18 ואלבום מחאה מרחבי העולם. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - שלומי ברכה עד עלמה זוהר

  שלומי ברכה באלבום סולו שני, יואב יצחק ממשיך בשלו, עלמה זהר בשיר ים תיכוני ולהקה מקווינס עושה רוקסטדי. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מיובל דיין ועד דה לוקו

  יונתן רזאל מתחבר לקראת אלול, יובל דיין בחותם ווקאלי, אלון דה לוקו מראה לצעירי הז'אנר מי היה פה קודם ומזל טוב לגלעד כהנא. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  עמיר בניון מפרגן לאשתו, לוקץ' בשיר מחאה גברי, אלון עדר בחרדת נטישה ובוטן מתוק בקרקס שוב כאן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - מהאחיות כרקוקלי ועד יהורם גאון

  יהורם גאון בשיר חדש, אורטגה באולדסקול היפ הופ, קינדרלעך בשיר מחאה, להקת מטאל במחווה לג'ורג' קוסטנזה ופרידה מנחצ'ה היימן. הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  ראפרים חנונים, רגאטון הודי, דיקלה בשיר שורט חדש וקאזו סוף סוף מוציאים אלבום בכורה. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי

  גרסה ברזילאית לשיר ילדים, להקת דאב מפורטו ריקו, ראפר יהודי לבן, פרויקט צברים וחיפאי אחד. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הפסקול של השבוע

  סופרגרופ מרגש ובועט, שחקן ודוגמן שמפליא גם בשירה, בל קנטו ישראלי ופיוט לקראת חודש אלול. קבלו את הפסקול השבועי
 • שמעת מה שמעתי - הכוכב בא

  ילדות צורחות, פלאפונים שלופים ונער בן 17 שמעיף את כולם באוויר. נדב גדג' השיק אלבום בכורה והוכיח שהוא כבר פופ-סטאר
 • שמעת מה שמעתי - קח את שנות ה-90

  פריצת האינטרנט והסלולרי, סוף המלחמה הקרה, מלחמת המפרץ והמון מוזיקה טובה. המדור מצדיע לאמני שנות התשעים שממשיכים להיות רלוונטים גם היום
 • שמעת מה שמעתי - טובים השניים

  המדור השבוע בסימן דואטים: גבר ואישה, ישראלי ואיראני, כוויתי וטורקי, תפוחים ותימניות וחיים רומנו אחד. ככה זה כשיש שניים
 • שמעת מה שמעתי - מזל טוב ארה"ב

  לכבוד הפעם ה-20 בה חוגג הדוד סם בת מצווש (240 לכל מי שטרם נכנס לתוכנית 5 היחידות של משרד החינוך) המדור הפעם בסימן יוצרים ישראלים שהחליטו כי עדיף להם לזמר דווקא באנגלית. look and listen
 • שמעת מה שמעתי? פסטיבל הבלוז

  עשרים ושלוש שנים אחרי שפרח ודעך בחיפה, חוזר פסטיבל הבלוז בפעם השלישית – לתל אביב. בין המופיעים: תמר אייזנמן, ירון בן עמי ודני דורצ'ין
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי?

  הקיץ הגיע ואתו הופעות שוות, מעניינות, לכל הטעמים המוזיקאלים. קבלו כמה המלצות מפלד שמופיע הערב ברמת ישי, פסטיבל טראבוש וירמי קפלן וספנסרוסו שקופצים לשאנן בר חיפה ועוד..כנסו לגלות את המקום שלכם במוזיקה
 • שמעת מה שמעתי? להיטי קיץ 2016 שבאים עליכם לטובה

  איזי, אליעד מלכי, ליאור נרקיס, סטטיק ובן אל תבורי, פאר טסי ועדן בן זקן ועוד…כל הלהיטים שיעשו לכם נעים בקיץ 2016
 • שמעת מה שמעתי?

  ברוח תקופת הביכורים מסע בין סינגלים של כמה יוצרים מאלבומי הבכורה שלהם – ממיכל שפירא, ענבל ביבי ופלא אוזן ועוד…אז תכירו!
 • שמעת מה שמעתי?

  מדור המוזיקה מביא לכם את כל ההופעות השוות באזור חיפה, קריות והסביבה ששווה לכם לקום מהכיסא, לצאת מהבית, להתניע את הרכב ולצאת אליהם. צלילי המוזיקה של השבוע ממרסדס בנד ועד התזמורת האנדלוסית ואפילו קונצרט סוף השנה באוניברסיטת חיפה
 • מדור המוזיקה: שמעת מה שמעתי?

  מדור המוזיקה לוקח אתכם הפעם לביקור בכמה וכמה כיווני מוזיקה עם ביקורת על כמה הרכבים, דיסקים חדשים וסינגלים. והפעם על הגריל: סאבלימינל, "האחיות לוז", "לולה", נדב גדג' ועוד. אז איך הם?
 • מדור המוזיקה החדש: שמעת מה שמעתי?

  המלצות, הופעות ואירועים בכל אזור חיפה, הקריות והסביבה בשבוע הקרוב. מדור המוזיקה החדש שיגרום לכם לקום ולצאת מהבית והפעם: בית הבובות, הדג נחש, קרולינה, אהובה עוזרי ואפילו ירדנה ארזי והגבעטרון ויש עוד…
 • הכיסא הריק מתמלא.

  מי צריך להשקיע בעצמו ומי במשפחה, מי יכול לנסוע לחופשה בלב שקט ומי צריך להישאר קרוב לבית, מי צריך לשמור על הבריאות ומי בתקופה הכי יפה…. הכל ועוד בטור השבועי של ליאור מרדכי.
 • הורוסקופ: נכנסים לטלה

  המלצות לשידוכים. תאריכים טובים יותר וכאלה שטובים יותר, מה מותר לגברים ומה מומלץ לנשים. איך להתנהג איפה ומתי. ליאור מרדכי בטור ותחזית שבועית כולל המלצות מסוגים שונים.
 • הורוסקופ: מתחילים בדגים

  "תפרגנו, תודו, תיזכרו שלכולנו יש עבר כאוב שמשפיע על ההווה ומשליך המון רעל שלא יצא בעבר ולרוב יוצא בעתיד. בן הזוג הוא רק מראה שסופגת ומתגוננת מפני הרעל." טיפ נוסף מאת ליאור מרדכי לחיים נכונים.
 • השבט והמקל...

  מי צריך לקחת צעד קדימה, למי אסור להסתכן, מי אימפולסיבי השבוע ולמי חשוב להשלים עם אחרים… ליאור מרדכי בתחזית מיוחדת לחודש שבט…
 • תחזית שבועית ומנהג סדר ט"ו בשבט

  איזו ברכה אנחנו מברכים על כל פרי ופרי ומה חשיבותה. מי צריך להשקיע הבעבודה או בחיים או בזוגיות ואיזה יום בחודש טוב לך או איזה יום כדאי לשבת ולא לעשות בו כלום. ליאור מרדכי בטור שבועי מתוק מפירות העונה.
 • הורוסקופ: נכנסים לסימן דלי

  נכנסים השבוע למזל דלי: ליאור מרדכי בתחזית שבועית לכל מזל, מה הימים הטובים שלו ומה הימים הפחות טובים לפעולה, מה צריך לעשות ומתי. וכן, תפילה חשובה להוא או היא המחפשים בכל נפשם זיווג. או בקיצור, בקשה למציאת חתן או כלה שיעשו טוב על הלב. אז אמן ושיהיה בהצלחה…
 • הורוסקופ: אהבה ללא תנאי

  מי צריך לדאוג לבריאות שלו, מי חייב לאכול בדיוק במידה, למי מחכה אהבה, מי יצליח בעסקים אם יפעל נכון, מי צריך לפעול עכשיו ומי לא לעשות צעדים פזיזים..? ליאור מרדכי בתחזית שבועית.
 • הורוסקופ: מתחילים שנה בכוכבים

  מצבו הכלכלי של מי יציב ושל מי טעון שיפור. מי צריך להתנצל ומי לשמור על הכסף. למי יהיה שבוע מצוין ומי צריך להיזהר. ליאור מרדכי בתחזית שבועית והמלצה מעניינת.
 • הורוסקופ: סוגרים שנה

  מהם הימים הטובים שלכם בחודש? מה הכי כדאי לרווקים לעשות השבוע? למה הנשואים צריכים להתכונן? ליאור מרדכי בתחזית לסוף השנה וטיפים מהלב.
 • הורוסקופה: מתחילים בסימן גדי

  ליאור מרדכי בטור כפול ומיוחד על חלומות. מריבות בחלום, חלום שווא, חלום נבואי, חלומות על גלגולים קודמים ועוד. בנוסף, ליאור מספר לנו בתחזית השבועית על הקשר בין המזל לחלום שלו בשבוע הקרוב.
 • הורוסקופ: שבתאי ונקודת המבט על החיים

  מה טוב לעקרב? מה רע לדגים? מה צריך לעשות האריה? ומה צריך להשקיע הדלי? ליאורנ מרדכי בתחזית שבועית של אחרי חנוכה ותחילת הגשם…
 • הורוסקופ: חותם וחותמת החיים

  יש מי שהשבוע מזמן לו הפתעות גדולות, יש מי שצריך להיזהר בהשקעות, יש מי שלא משנה מה יעשה המזל איתו ויש מי שהשבוע לא מבשר לו טובות. ליאור מרדכי בתחזית שבועית ומאמר קצר על חותמי המלך שלמה וכוחם.
 • הורוסקופ: השלום מתחיל בתוכי

  למי זה זמן טוב לשידוכים? מי צריך שלום בית? מי צריך לעגל פינות? לחזק זוגיות? מי חייב להשקיע בעצמו? מי צריך לסמוך על האינטואיציה שלו? ליאור מרדכי בתחזית שבועית.
 • הורוסקופ: תורו של הקשת

  "ילידי חודש כסלו הינם בני מזל קשת. אלה אנשים שקשה להם לשבת בשקט, חוסר תנועה ושעמום מוציאים אותם לגמרי מדעתם, הם משתנים בקלות ולומדים משגיאותיהם." ליאור מרדכי על מזל קשת והתחזית השבועית שלכם.
 • הורוסקופ: אל תבנו על "יהיה טוב!"

  הימנעו מפטפוטי הבל ומרכילות, השתדלו להיות טקטיים, אל תצאו לנסיעות, עליכם להחליט, מה חשוב לכם יותר ולבחור, אל תפספסו הזדמנויות עסקיות! ליאור מרדכי בתחזית שבועית בימים לא קלים.
 • הורוסקופ: הכוכבים שיעשו לכם את השבוע

  מי צריך להתגמש בדעות? מי חייב להשתדל למצוא את שביל הזהב? למי מחכה זינוק להצלחה? מי צריך לנוח ולמי אסור לרחם על עצמו? כנסו לתחזית שלכם ותדעו…
 • הורוסקופ: האינסטינקט הראשוני.

  "בסופו של דבר, נצטרך ללמוד לקחת אחריות על החיים שלנו, להבין את עברנו, ללמוד לא לחזור על אותן טעויות, למחול, לסלוח ולהמשיך הלאה בחיינו." ליאור מרדכי בתחזית שבועית ובמאמר נוקב על לקיחת אחריות על החיים שלנו.
 • הורוסקופ: זמן עקרב

  מצבו של מי אינו יציב? מי צריך להפנים את השיוני? מי צריך להשקיע יותר בעבודה, מי צריך לישון יותר וליהנות יותר ומי מתדרדר במהירות? ליאור מרדכי מגלה לנו מה צופן השבוע הקרוב לכל אחד ואחת מאיתנו.
 • הורוסקופ: התחזית השבועית וטיפים להצלחה!

  האריות צריכים לישון, הבתולות עומדות בפני קשיים, השוורים במתח, הגדיים בסימן הצלחה והדליים ממשיכים לסבול מכל הבעיות שמלוות אותם בזמן האחרון… ליאור מרדכי בתחזית שבועית מרתקת ובשלל טיפים לחשיבה חיובית להצלחה.
 • פתקה טובה לחג הסוכות!

  מי צריך לתת לעיניים לנוח, למי מומלץ לשפץ את הבית, מי צריך להיזהר מסכנות, מי צריך לשמור על תזונה נכונה, מי צריך להימנע מאלכוהול ומי צריך לקחת סיכון בעסקים…. ליאור מרדכי בתחזית אסטרולוגית מעניינת לכבוד חג הסוכות.
 • אנרגיות ליום הכיפורים.

  איך סולחים? מוחלים? מטהרים? מכפרים? נרגעים? ליאור מרדכי בטור מיוחד לכבוד יום הכיפורים, הצום והטיהור..
 • כתיבה וחתימה טובה!

  ליאור מרדכי בטור מיוחד לקראת השנה החדשה וחגי תשרי. על חשיבות החגים לעם היהודי ולאינדיבידואל, על תפילות להתרת נדרים, למה אומרים שנה טובה למרות הכל, ועל ההבדלים בין החגים שלנו לחגים של אחרים.