משפחתו של קשיש מחיפה תובעת בית אבות בקריות: לדבריהם האב נפל מכסא גלגלים, לאחר שנדחף ברשלנות על ידי עובד, נחבל בראשו ומת

קשיש מחיפה שהיה מטופל בבית אבות סיעודי בקריות נדחף ברשלנות על ידי אחד העובדים בבית האבות, בזמן שישב בכסא גלגלים. הקשיש נפל, נחבל בראשו וכעבור יומיים נפטר. עכשיו המשפחה תובעת
העובד דחף בד בבד שני כיסאות גלגלים והקשיש נפל ונחבט בראשו. מת כשהוא כואב ודואב.. צילום: אילוסטרציה

לא מפסיקים להגיע סיפורים על טיפול רשלני, הזנחה, התעללות ועוד "מיני מטעמים" שעוברים על קשישים חסרי ישע בבתי אבות בחיפה ובקריות. רק בחודשים האחרונים נחשפו מקרים של התעללות ואלימות כלפי קשישים בשני בתי אבות –"נאות כיפת הזהב" בחיפה ו-"נאות ים" בקריית ים.

בימים אלו, משפחה אחרת שאב המשפחה הקשיש היה מטופל באחד מבתי האבות בקריות, מגישה תביעה כנגד אותו בית האבות בגין מותו של האב הקשיש עקב רשלנות בית האבות בקריות.

"שיטת עבודה מסוכנת" גרמה למותו של בן המשפחה, כך נטען בין השאר, בכתב תביעה שהוגש לבית משפט השלום בחיפה נגד בית אבות סיעודי השוכן באזור הקריות, לאחר שאחד המאושפזים, אב המשפחה הקשיש, נפל מכיסא גלגלים עליו ישב ונפטר כעבור יומיים.

התביעה, שהוגשה באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה מחיפה, מגוללת את סיפור המקרה לפיו אחד מעובדי המוסד דחף שני כיסאות גלגלים בד בבד, כשבאחד מהם היה המאושפז, תושב אזור חיפה בן למעלה מ-90, שנפל כתוצאה מכך, נפגע בראשו ונגרמו לו נזקי גוף רבים. הוא הועבר לבית החולים רמב"ם בחיפה וכעבור יומיים נפטר.

בתביעה נטען כי המוסד לא נקט בזהירות סבירה ו"בשיטת עבודה מסוכנת אשר מביאה לפתחה נזקים ופוטנציאל לפגיעות". כמו כן, נטען שהנהלת המוסד לא עשתה מספיק כדי לפקח ולהשגיח על עובדיה.

יורשיו של המאושפז שנפטר טוענים כי בעקבות התאונה נגרם לקרוב משפחתם "סבל רב, כאבים חדים ועזים, הוא 'בילה' את שעות חייו האחרונות כואב ודואב עד שבסופם של יומיים אלו שבק חיים".

התביעה היא על סך של חצי מיליון שקל וכן פיצוי על נזק מיוחד שגובהו יקבע על ידי בית המשפט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות