אחרי שרשם הישגים גדולים כיו"ר ועד עובדי עיריית חיפה, ביום שלישי משה מזרחי מתמודד בקלפי ליו"ר מרחב חיפה בהסתדרות ומכריז: "אנחנו נלחם למען העובדים בכל הכוח!"

הוא היה היו"ר של עובדי עיריית חיפה מזה 17 שנה וחבר ועד עובדים מזה 35 שנה. לפני כמה חודשים פנה אליו יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, לרוץ ברשימת "עוגנים" לראשות מרחב חיפה בהסתדרות. משה מזרחי נענה לבקשה, וביום שלישי מי שרשם הישגים גדולים כיו"ר ועד עובדים מתכוון להיבחר ולהילחם ללא פשרה עבור כל עובדי מרחב חיפה. גם שר האוצר משה כחלון הביע תמיכה בבחירתו של מזרחי
 

 

ביום שלישי הקרוב 23.5 יערכו בחירות להסתדרות העובדים. משה מזרחי, יו"ר ועד עובדי עיריית חיפה מזה 17 שנה, וחבר ועד מזה 35 שנה, יתמודד על תפקיד יו"ר מרחב חיפה של ההסתדרות ברשימת “עוגנים”, בראשות יו”ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. זאת, לאחר שהיו”ר הנוכחי, רפי מוסט, הודיע כי לא יתמודד שוב.

 

משה מזרחי. זוכה לתמיכה נרחבת מיו"ר ההסתדרות המכהן אבי ניסנקורן ועד עמיר פרץ, יו"ר ההסתדרות בעבר. צילום: פייסבוק משה מזרחי

 

 

במהלך שנות כהונתו כיו"ר עובדי העירייה, משה מזרחי לדעת רבים, בלט בהישגים שלו במלחמה למען זכויות העובדים, רווחתם ודאגה שכל עובד מהזוטר ועד הבכיר יקבלו את מיטב ומירב הזכויות המגיעות להם ויותר מכך.

ב- 35 השנים האחרונות, כחבר ועד בארגון עובדי עיריית חיפה, הקפיד משה מזרחי להיות חבר בועדות הרווחה של ארגון העובדים, ביקר חולים, הלך לניחומי אבלים ולוויות, נמצא בקשר ישיר ובלתי אמצעי עם ציבור העובדים, ברגעים השמחים וגם ברגעים הקשים והעצובים. למי שמכיר את משה מזרחי, יודע עד כמה המגע האישי עם כל אחד מהעובדים והגמלאים חשוב לו מאוד.

שר האוצר תומך במשה מזרחי: "משה מזרחי הוא מנהיג עובדים אמיתי". צילום: פייסבוק מזרחי

בתחילת חודש אפריל האחרון הודיע מזרחי כי לאחר 17 שנים כיו"ר ועד עובדי עיריית חיפה הוא יעזוב את תפקידו לטובת התמודדות על תפקיד יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות. הודעה זו זכתה לתמיכה גדולה מאוד בקרב, לא רק עובדי עיריית חיפה, אלא ועדי עובדים רבים בכל נפת חיפה ושמות ידועים ובכירים בפוליטיקה הארצית המקומית.

אחד מראשי התומכים בבחירתו של מזרחי הוא שר האוצר, משה כחלון, שאמר על מזרחי:

"משה מזרחי הוא מנהיג עובדים אמיתי. הוא עובד עם כל הלב ונותן לעובדים את הנשמה. מזרחי ראוי  להנהיג את עובדי המרחב בהסתדרות בכדי שייהנו מנתינה אין סופית ממנו".

גם חבר המועצה, ישראל סביון, הביע תמיכה בלתי מסויגת וחזקה במזרחי ואמר: "מזרחי הוא הראוי ביותר, אנחנו נעשה את כל המאמצים לניצחון גדול וחד משמעי, שישרת את ציבור העובדים בחיפה והקריות!".

כבר בתחילת אפריל, כשהכריז על התמודדותו לתפקיד יו"ר מרחב חיפה בהסתדרות, הציב מזרחי כמה מטרות באם יבחר: "זה אך טבעי שאנצל את הניסיון הרב שרכשתי לאחר יותר מ- 17 שנה בראשות ועד עובדי עיריית חיפה וכ- 35 שנים כחבר ועד, לטובתם של כלל העובדים וחברי ההסתדרות במרחב. בכוונתי להקים פורום ועדים חזק, שייתן כתף ויסייע גם למפעלים ומקומות עבודה הנמצאים במצוקה. חברים ותומכים ברשימת 'עוגנים' גם ראשי איגודים וועדי עובדים, שמה שמעניין אותם בסוף זו המהות. את ועד העובדים מעניין העתיד של העובדים, מעניינים תנאי העבודה, מעניין הביטחון התעסוקתי, מעניין השכר, מעניין אם עושים הפרטות, מעניין אם עושים רפורמות מוסכמות. לוועדי העובדים, לעובדים ולגמלאים חשוב שיהיה מי שמיצג אותם ואת העתיד שלהם. לשם כך אני מתמודד על ראשות המרחב ואני קורא לכל חברי ההסתדרות במרחב חיפה לתמוך בסיעת 'עוגנים'".

 

 

 

בתחילת החודש האחרון הגיעו אלפים למפגן תמיכה ענק במשה מזרחי, כשמזרחי צעד לצד אבי ניסנקורן יו"ר ההסתדרות ומי שצירף את מזרחי למרוץ למרחב חיפה. שניהם צעדו לעבר בית אבא חושי בנווה שאנן, כשהם מוקפים באלפי עובדים ותומכים במשה מזרחי. מזרחי התרגש עד דמעות מהפגנת התמיכה הגדולה והחמה שזכה לה. היו שם אלפי תומכים מכל קצוות הקשת הפוליטית, החברתית והתעסוקתית הגיעו לפרגן למזרחי וקיבלו אותו במחיאות כפיים אדירות, שירה, תקיעות שופר וחיבוקים רבים

"אני מבטיח לכם שכל מה שעשיתי עד כה בעיריית חיפה אני אמשיך לעשות עבור כל עובדי המרחב". צילום: אלבום פרטי

באותו מעמד סיפר מזרחי ל"ניוז חיפה קריות.נט": "ההחלטה לרוץ לתפקיד יו"ר מרחב חיפה התקבלה כשאבי ניסנקורן ביקש ממני לבוא ולהנהיג את ההסתדרות במרחב חיפה. כשקיבלתי את הפנייה הזאת מניסנקורן החלטתי שאני עוזב את מקום העבודה שלי בעיריית חיפה וממשיך בענק לשרת את ציבור העובדים במרחב חיפה ולתת את הכוח לכל העובדים במפעלים באזור שלנו. אני עושה זאת באהבה ובנתינה גדולות מאוד. בכוונתי זה לחזק את הוועדים במרחב חיפה כי הכוח והעוצמה אלו הוועדים. כל בעיה שתהייה במקום עבודה מסוים, כל הוועדים יתלכדו וילחמו עבור העובדים ואנחנו נעשה את זה בכל הכוח ובענק, יחד עם כולם".

באותו כנס פנה מזרחי לעובדים ואמר להם: "אני מבטיח לכם שכל מה שעשיתי עד כה בעיריית חיפה אני אמשיך לעשות עבור כל עובדי המרחב. אני מייצג כיום 6,500 עובדי עיריית חיפה, החל מה- 24 במאי אני אייצג 47,000 עובדים במרחב".

 

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות