כושר ותזונה: יש לחץ, יש השמנה

אם חשבת שלחץ נפשי הוא מעיק ופוגע בנפשנו, אז תדעו שהלחץ גם גורם לכם להשמין! שר סנדה נותנת טיפים איך להקל על הלחץ בחיינו ואיך למנוע את ההשמנה בגללו
כאשר אנ ניצבים במצבי לחץ קצב חילוף החומרים מואט וגופנו צובר משקל

כאשר אנ ניצבים במצבי לחץ קצב חילוף החומרים מואט וגופנו צובר משקל

את הטור השבועי שלנו אני רוצה להקדיש לאחד הדברים שהם בלתי נפרדים מחיינו כישראלים בשנת 2015 – לחץ!
אם נשים לרגע בצד את כל השפעות הלחץ על נפשנו וחיינו- נוכל לדבר על השפעת הלחץ על משקלנו! תודו שלא חשבתם פעם שלחץ נפשי משמין, אז תחשבו שוב! עשרות מחקרים כבר מצאו קשר ישיר בין לחץ נפשי לבין השמנה.
בניסוי שנערך על עכברי מעבדה שנכלאו בכלוב קשורים, ללא יכולת לזוז- מצאו החוקרים כי למרות שהעכברים לא הגבירו את הצריכה הקלורית שלהם (ואף הוציאו אנרגיה גדולה יותר לאור ניסיונותיהם להיחלץ מהכלוב) הם עלו במשקל!
בחיי היומיום התובעניים אנו מתמודדים עם לחצים רבים שמגיעים מכיוונים רבים עוד יותר: עבודה, קריירה, חוסר זמן, עומס יתר, חוסר שינה, חיי הנישואין ועוד גורמים רבים ושונים שעלולים להפר את שלוותנו. כאשר אנו ניצבים במצבי לחץ קצב חילוף החומרים מואט וגופנו צובר משקל. במצבי לחץ גופנו מייצר הורמון שנקרא ״קורטיזול״. מחקרים הוכיחו כי נוכחות הקורטיזול בדם גורמת לירידה ברגישות ללפטין- ההורמון שמודיע לנו שאנחנו שבעים- ולכן אנו נוטים לאכול יותר וסובלים מתשוקות מוגברות לסוכרים.
אז איך מתמודדים? בעולם התובעני של ימינו עלינו ללמוד להרגיע את עצמנו ולהבין לעומק את משמעות המשפט: אנו נמצאים היכן שמחשבותינו נמצאות. עלינו ללמוד להחליף את מחשבותינו השליליות במחשבות חיוביות! במקום לומר- כמה דברים יש לי לעשות, לא הספקתי לטפל בשום דבר היום, אמרו- איזה כיף- מחר יום חדש ויהיה לי מלא זמן לעשות את כל המטלות שעליי לסיים.
מחשבה יוצרת מציאות! צרו את המציאות הוורודה שעליה אתן חולמות ותראו איך הצבעים מתחלפים במהרה! השלווה, הנחת והשקט הנפשי הם מצרכים בלתי נפרדים במתכון להצלחה, ובכלל מעבר לירידה במשקל- בשביל חיים שלווים.

שתהיה שבת שקטה ורגועה לכולכם!

שר סנדה – מנטורית ומאמנת בינלאומית, בעלת חברת ״שר פיטנס״ המתמחה בהרזיה וחיטוב הגוף הנשי.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחברה