דלג


התחדשות עירונית – שלבי הביצוע

כאשר אנו בוחנים את שלבי הביצוע בפרויקטים של התחדשות עירונית ניתן להבחין בתבנית עם אבני דרך ומאפיינים משותפים כאשר ההבדלים הקטנים בין הפרויקטים באים לידי ביטוי באופן ביצוע השלבים עצמם ולאו דווקא בסדר ביניהם או במספרם.

ישנם שני סוגים של פרויקטים תחת הכותרת התחדשות עירונית כאשר הראשון הוא מסוג תמ"א 38 (1+2) והסוג השני הוא פינוי בינוי.

תמ"א 38

דור צפריר צילום יחצ

כאשר אנו בוחנים את סוגי עסקאות התמ"א השונות ראשית חשוב שנבחין בין סוגיה השונים:

 • חיזוק המבנה הקיים והוספה של דירות חדשות.
 • הריסת המבנה הקיים ובנייה של מבנה חדש לחלוטין במקומו.

פינוי בינוי ובינוי פינוי

פרויקטים של פינוי בינוי מאופיינים לרוב במספר גדול של דירות (דיירים), בשל כך ישנה מורכבות אינהרנטית בגיבוש הפרויקטים והוצאתם אל הפועל. ישנן כמה נקודות אשר חשיבותן מתחדדת יתר על המידה כמו: בחירת והסמכת נציגות הדיירים, בחירת עורך דין מלווה, בחירת היזם ובחירת הקבלן המבצע ותכנון נכון של לוחות זמנים באשר לפינוי ולאכלוס מחדש בשל העלויות והלוגיסטיקה הכרוכים בכך.

שלבי ביצוע לפרויקטים של התחדשות עירונית:

 1. הקמת נציגות דיירים והתקשרות עם עורך דין מלווה – פרויקט התחדשות עירונית לרוב מאופיין במספר גדול של דירות (דיירים) ושיתוף הפעולה בין הדיירים לבין עורכי דינם ו/או היזם הינו קריטי ולכן ישנה חשיבות מכרעת לשיתוף פעולה בקרב הדיירים עצמם מעבר לשלב חתימות הדיירים על ייפוי הכוח מול עורך הדין המלווה.
 2. בדיקת ההיתכנות הראשונית – בדיקת כל תנאי הסף לצורך עמידת הפרויקט הספציפי בדרישות החוק (מתי נבנה הבניין, מה הוא שטח הבניין, מה הם אחוזי הבנייה והאם קיימות חריגות בנייה או מגבלות אשר ימנעו או יעכבו את הרמת הפרויקט), שלב זה מבוצע על ידי משרדנו אשר מלווה את הפרויקט ואת הדיירים.
 3. בדיקת היתכנות וזכויות בנייה אדריכלית – בדיקת ההיתכנות המשפטית והאדריכלית מבוצעות על ידי עורך הדין המלווה ועל ידי אדריכל כאשר המטרה לייצר תוכנית ראשונית אשר תוכל לעמוד בתנאי ובמגבלות חוקי התכנון והבנייה תוך בדיקת הרווח (כדאיות) הכלכלי של הפרויקט (יזם).
  במידה והדיירים מעוניינים לקדם את הפרויקט לבד בכפוף לעלויות כספיות של כמה עשרות אלפי שקלים (עבור כל אחד) ניתן לבצע שלב זה עוד טרם בחירת היזם אך ברוב המקרים ידם של הדיירים אינה משגת ולכן ניתן לפנות לכמה יזמים במטרה שהם יבצעו את הבדיקות בעצמם ויגישו את הממצאים לעורך הדין המלווה ולנציגות הדיירים לבחינתם ולאישורם.
 4. בחירת היזם או הפצת מכרז ובקרת הצעות היזמים – לאחר בדיקת ההיתכנות וזכויות הבנייה ניתן לנסח מפרט אשר ישקף את התמורה (דרישות) לדיירים כגון: גודל הדירה החדש, תשריט ראשוני של קומה טיפוסית, הדמיית הבניין וערך הדירה המשוער העתידי. משרדנו יבחן את ההצעה וישלח תיקונים נדרשים. בחינת ההצעות הסופיות וגיבוש המלצה לדיירים והצגתה על ידי משרדנו בכנס דיירים אשר בסופו יבחר היזם מולו ייחתם ההסכם.
 5. אישור עקרוני של הפרוגרמה מול מנהל ההנדסה בעירייה – שלב זה מבוצע על ידי היזם הנבחר.
 6. הכנת תוכניות מפורטות – היזם הנבחר מגיש את התוכניות המפורטות לאישור עקרוני על ידי העירייה.
 7. בחירת קבלן מבצע – נציגות הדיירים ועורך הדין המלווה מאשרים את ההתקשרות בין היזם ובין הקבלן המבצע.
 8. הוצאת היתר בנייה – מבוצע על ידי היזם כאשר על בסיס התוכניות שהוגשו ואושרו עקרונית.
 9. ביצוע העבודה ופיקוח עליון – תחילת עבודות הבנייה ושילוב מנגנון פיקוח מטעם הדיירים באשר ללוחות זמנים, ליקויי בנייה וכדומה. טרם תחילתו של שלב זה ישנה חשיבות מכרעת להעמדת הערבויות על ידי היזם.
 10. סיום עבודות הבנייה ותחילת שנת הבדק.

דגשים לבחירת נציגות דיירים בפרויקטים של התחדשות עירונית:

 1. הענקת גיבוי רחב ושיקול דעת בהחלטות הנציגות.
 2. נכונות הנציגים לעבוד ויכולתם להשקיע זמן עבור ביצוע הפרויקט.
 3. מומלץ כי לנציגות יהיו תחומי ידע משלימים או משיקים לצורך קידום הפרויקט והצלחתו הכלכלית.
 4. מספר נציגים אי-זוגי כדי למנוע כניסה למצב ללא מוצא.
 5. קביעת תחומי אחריות ופעילות.
 6. קביעת כללים לפעילות הנציגות.
 7. נציגות מאוזנת המייצגת נאמנה את תמהיל הדירות ויחסי הכוחות בין הדיירים.
 8. חברי נציגות ללא אינטרס אישי לצורך יצירת זהות אינטרסים בינם לבין הקבוצה.

 

 

 

 עוד בעסקים

 • נדל"ן לא רק לעשירים

  בעיצומה של בועת הנדל"ן הישראלית יש מי שזוכר להראות לנו את האור בקצה המנהרה. במדריך מפורט וסוחף, משרטט שי שור את הדרך לקראת רכישת הנכס הראשון. ספר חובה למי שרוצה להרחיב את ידיעותיו בנדל"ן בישראל, לטפח עסק נוסף להשקעה או לסלול את דרכו לקראת רכישה של הדירה הראשונה.
 • אז מי כאן חוגג על חשבון הציבור?

  יו״ר ארגון קבלני חיפה, חיים פייגלין, הגיב היום לנתונים בדבר קיפאון בענף הבנייה ואמר כי "השוק אינו קפוא וכאן במחוז חיפה הייתה ב-12 החודשים האחרונים עלייה של 6% במכירת דירות חדשות על פי הלמ״ס. יש ירידה במכירות אבל השוק חי ונושם. אני חוזר כרגע מסיור בדרום צרפת. לא ראיתי שם מנופים כמו בטירת הכרמל ובחיפה״.
 • "שתית בגיא ביקנעם"

  נותרה דירה אחרונה בפרויקט שתית בגיא, שבונה חברת שתית בגיא ביקנעם, למסירה מיידית. מדובר על מתחם מגורים ייחודי אשר נבנה בבניה ירוקה. במתחם 3 בניינים מדורגים , חצר מרכזית לרווחת התושבים וחניות מקורות.הפרויקט ממקום בשכונת שער הגיא המבוקשת , במרחק נגיעה מכביש 6 .
 • פרויקט "sea view",

  חברת שתית, הבונה את פרויקט "sea view", בטירת הכרמל, קיבלה אישור מהועדה לבניית 2 קומות נוספות בפרויקט
 • 75,000 ₪ מתנה! להום סטיילינג וריהוט הבית!

  מנרב בשמורה, פרויקט הדגל של חיפה המוקם ע"י חברת מנרב, מציג את הנוף המרהיב של חיפה, אדריכלות בסגנון הארט דאקו, מפרט פרימיום הכולל בריכת זרמים, חדר כושר, לאונג' מפנק, מגרש מיני גולף פרטי ודירות מרווחות עם מרפסות נוף גדולות. נותרו דירות אחרונות לאכלוס מיידי! במגדל הראשון. דירת 5 חדרים, החל מ-1,990,000 ₪. במקביל, נמשך השיווק של המגדל השני בפרויקט, שבנייתו נמצאת בעיצומה ויכלול גם 78 יח"ד ב-20 קומות
 • הונחה אבן הפינה בפרויקט נווה הדר

  במעמד מ"מ ראש העיר – חדווה אלמוג, סגן ראש העיר – הרב אריה בליטנטל, רבנים, דיירים ומכובדים נוספים הניחה חברת גרינברג שניאור אבן פינה בפרויקט נווה הדר בשכונת הדר בחיפה.
 • 2 דופלקסים בהנחה של 100,000 ₪

  חברת שתית, היוזמת בין היתר מספר פרויקטים של פינוי בינוי, ברח' חביבה רייך ברמות רמז, מדווחת היום כי נותרו 2 דופלקסים אחרונים מרהיבים בפרוייקט חביבה רייך 62, של החברה. מדובר על פרויקט של בניין בן 9 קומות, 69 יחידות דיור מתוכן 24 דירות של דיירים חוזרים והשאר נמכרו. בבניין, נבנות 3 כניסות שבכל כניסה מעלית ו- 2 מפלסי חנייה מתחת לבניין. אכלוס הפרויקט מתוכנן ליוני 2018.
 • חבילת שידרוגים בפרויקט שתית פירסט

  חברת "שתית", בבעלותו של היזם שלום שיטרית, הבונה את פרויקט "שתית פירסט" בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין, הודיעה היום כי היא יוצאת במבצע מיוחד ללקוחות שירכשו החודש דירה בפרויקט. לקוחות שירכשו דירה בפרויקט יזכו לחבילת שדרוגים בשווי 100,000 ₪ מהחברה, הכוללת בין היתר מטבח משודרג, מיזוג אוויר, מערכת בית חכם, שדרוג של כל הריצוף בבית, ליווי תכנוני ועיצובי מלא ועוד.
 • טרנד חיפאי מוביל.

  קבוצת נקסטקום נבחרה לספק פתרון בית חכם לכלל 365 הדירות בפרויקט טורקיז בחיפה של יוסי אברהמי הנמצאות בשלב אכלוס.
 • השראה אורבנית מודרנית

  בימים אלה, החלה מסירת הדירות הראשונות לרוכשים במגדל הראשון בפרויקט היוקרה "מנרב בשמורה" בסביוני דניה, חיפה לאחר שנתקבל טופס 4. במקביל, נמשך השיווק של המגדל השני בפרויקט, שבנייתו נמצאת בעיצומה ויכלול גם 78 יח"ד ב-20 קומות
 • 79% אחוזי הצלחה בשיווק יחידות דיור

  קרית ים, קרית ביאליק, קרית מוצקין, חיפה וטירת כרמל, רשמו הצלחה של 79% בשיווק יחידות הדיור. לעומת מחוז הצפון רשם הצלחה של 53% בלבד, ומחוז דרום רשם הצלחה של 58.6% .
 • אופק חדש בעין אפק

  אפריקה ישראל מגורים ושיכון ובינוי נדל"ן מגיעות שוב לצפון הארץ: החברות יקימו את פרויקט חלומות וסביונים בשכונת נאות אפק בסמוך לשמורת הטבע עין אפק, שבקרית ביאליק, הנחשב לאחד האזורים המבוקשים ביותר בסביבה. משרד המכירות יחנך ויפתח למבקרים לראשונה ב- 15/08, החל מהשעה 10:00 בבוקר. ולרגל הפתיחה יהיו מחירי השקה ותנאי תשלום מיוחדים
 • אפריקה ישראל מגורים ושיכון ובינוי נדל"ן מגיעות שוב לצפון

  אפריקה ישראל מגורים ושיכון ובינוי נדל"ן מגיעות לקריית ביאליק: פתיחה חגיגית למשרד המכירות של חלומות וסביונים בשכונת נאות אפק
 • התחדשות עירונית בזיכרון יעקב.

  חברת עמרם את נידם התחדשות עירונית – re:new – תמ"א 38/1 ו – 38/3 ברחוב: דרך שרה 219 פינת הלל יפה בזיכרון יעקב. מחירי הדירות החדשות החל מ – 1,450 מיליון שקל לדירות הגן.
 • התחדשות עירונית – שלבי הביצוע

  כאשר אנו בוחנים את שלבי הביצוע בפרויקטים של התחדשות עירונית ניתן להבחין בתבנית עם אבני דרך ומאפיינים משותפים כאשר ההבדלים הקטנים בין הפרויקטים באים לידי ביטוי באופן ביצוע השלבים עצמם ולאו דווקא בסדר ביניהם או במספרם.
 • "עתלית החדשה הדור הבא"

  החל שיווקן של 22 יחידות דיור בפרויקט הבוטיק "עתלית החדשה הדור הבא" מקבוצת כרפיס ייזום ובנייה מתוכן נמכרו 7 יחידות בשלב הפריסייל.
 • בנייה בקצב מהיר

  חברת שרביב המקימה את פרויקט גבעת אלונים בקריית אתא הכולל 622 יח"ד בבניה רוויה וצמודי קרקע. הבנייה בפרויקט נמצאת בעיצומה ועד כה אוכלסו בפרויקט כ-300 משפחות. נכון להיום נמצאים בבניה, בין השאר, 3 מגדלים בני 10-18 קומות, 2 בנייני בוטיק בני 6 קומות ו-22 צמודי קרקע. בתקופה הקרובה צפויות להתאכלס בשכונה כ-40 משפחות נוספות. לאחרונה החברה קיבלה היתרי בניה לשני בניינים נוספים.
 • מדד המנופים בחיפה

  נתונים חדשים שמתפרסמים מגלים כי היקף הבנייה החדשה בחיפה עדיין נמוך מהממוצע הארצי: "ללא הצבת יעדים שאפתניים, תלך העיר ותזדקן ותאבד את מעמדה כעיר השלישית בגודלה וחשיבותה בישראל"
 • פרויקט הדגל של חיפה

  "מנרב בשמורה", פרויקט הדגל של חיפה, המוקם ע"י חברת מנרב ברח' יהושע גלוברמן מציג את הנוף המרהיב של חיפה, אדריכלות בסגנון הארט דקו, מפרט פרימיום הכולל בריכת זרמים, חדר כושר, לאונג' מפנק, חניות מקורות, מגרש מיני גולף פרטי, עמדת שומר המאוישת במשך 24 שעות ביממה ומפרט פרימיום המגדירים מחדש את סטנדרט היוקרה של חיפה.
 • עסקאות בסכום של 27 מיליון ₪,

  לאחרונה נחתמו בפארק עופר שער הכרמל – השייך לקבוצת מליסרון, שבע עסקאות בסכום של 27 מיליון ₪, הכוללות השכרת מבנים לשש חברות והגדלת שטח השכרה לחברה נוספת:
 • הסיפור שלנו החודש על פי "גוגל אנליטיקס"

  אז מה היה לנו החודש? כל הנתונים של "גוגל אנליטיקס" שמצביעים על כך ש"ניוז חיפה קריות.נט" הוא כלי התקשורת החזק ביותר בכל אזור חיפה, הקריות והסביבה
 • היתר בנייה בשכונת נאות אפק,

  היתר בנייה ראשון ל 685 יח"ד בפרויקט "& קרית ביאליק " במסגרת תוכנית מחיר למשתכן בשכונת נאות אפק
 • חוויית מגורים אחרת

  חברת היזמות והבנייה City Lights החלה בשיווק פרויקט הדגל מעלות הבוצרים בחיפה במסגרת הפרויקט החברה מציעה 18 דירות חדשות ייחודיות, חנייה בשני מפלסים, קומת מחסנים ומפרטי דירות איכותי ועשיר.
 • ההכנות לעלייה לשטח בעיצומן

  חברת הנדל"ן עמרם אברהם מדווחת: תוך זמן קצר, 60% מהדירות בפרויקט מחיר למשתכן "נוף העמק" ביישוב רכסים, נמכרו !
 • פרויקט היוקרה "כרמי סלקטד"

  3 דירות נוספות נמכרו בשבוע אחד בלבד בפרויקט "כרמי סלקטד" בכרמיאל של "שגראוי (SBC)"
 • פנטהאוז חלומות

  פנטהאוז נמכר ב-6,000,000 ₪ בפרויקט היוקרה "מנרב בשמורה" בסביוני דניה, חיפה
 • כפירים בביאליק

  כפיר נדל"ן החלה בשיווק פרויקט במסגרת תמ"א 38 "ביאליק מול הים" בקריית ים
 • חברת מנרב נערכת לאכלוס המגדל הראשון בפרויקט היוקרה "מנרב בשמורה" בסביוני דניה, חיפה
 • יום מכירות על הים

  עשרות משפחות ביקרו ביום המכירות המיוחד של "מנרב על הים" מול רצועת חוף בין הקריות לנהריה
 • מכירות חמות על הים

  עשרות משפחות ביקרו ביום המכירות המיוחד של "מנרב על הים" מול רצועת חוף בין הקריות לנהריה רבים הגיעו בשישי האחרון ל- SEA U SOON אירוע המכירות הגדול של "מנרב על הים" – שכונה פרטית על הים מול ריביירה קסומה ורצועת חוף נדירה ביופייה בין הקריות לנהריה, כ-200 מטר בלבד מקו המים
 • "שטרן טק" ביקנעם

  וינטיגו, שכרה מחברת י. שטרן ושות' בע"מ, שבבעלותה בניין המשרדים היוקרתי "שטרן טק", הממוקם בפארק התעשייה החדש ביקנעם,
 • מבצע חסר תקדים בפרויקט רמת הנשיא

  החברות גב-ים, מקבוצת נכסים ובניין IDB, ורסקו, מקבוצת ישרס, יוצאות במבצע חסר תקדים בפרויקט המשותף שלהן בשכונת "רמת הנשיא". במסגרת המבצע מציעות החברות לקנות היום דירה בפרויקט לשלם 15% מהדירה עכשיו, ואת ה- 85% הנותרים, במסירת הדירה, ללא ריבית וללא הצמדה.
 • ענף הנדל"ן כמרחב אולטימטיבי למערכות יחסים

  עשרות משתתפים הגיעו למשרד חברת שניר הממוקם בנמל יפו להשתתף במפגש הקיץ של פורום הצעירים של מרכז הבניה הישראלי,
 • לאן נעלמו הדירות הקטנות באזור חיפה?

  בעשור האחרון שוק הדירות בישראל עבר מהפכה. המפרט הטכני שודרג, איכות הבנייה עלתה, המרפסות גדלו והיזמים מעניקים לצרכן הישראלי חווית מגורים שלמה. בעשור האחרון גם תמהיל הדירות השתנה. מניתוח התחלות הבנייה ( למ"ס ) בשנת 2006 בהשוואה לשנת 2016 שבוצע על ידי ארגון קבלני חיפה עולה כי בחיפה חלה ירידה בהתחלות בנייה של דירות קטנות לטובת דירות בנות 5 חדרים.
 • URBAN TOWER

  חברת שרביב חנכה משרד מכירות לפרויקט URBAN TOWER בשדרות גושן בקרית מוצקין
 • טיפים ועצות איך להשמר מעקיצות נדל"ן

  לאחרונה אנו עדים לפרסומים רבים בתקשורת בהם מתוארים מקרים מצערים ועדויות של אנשים ש"נעקצו" או הולכו שולל בעסקאות נדל"ן, עקב הבטחות שווא שונות של יזמים או קבלנים.
 • קיבלו 100

  למעלה מ- 100 משפחות ביקרו ביום המכירות המיוחד והשקת הלובי בפרויקט היוקרה "מנרב בשמורה" בסביוני דניה, חיפה
 • פרויקט התחדשות עירונית

  חברת שתית, מודיעה היום כי היא תחל בבניית פרויקט ההתחדשות העירונית של החברה, ברח' פלמ"ח 16, בחודש יוני הקרוב. צפי סיום הפרויקט בעוד כשנתיים.
 • גבעת אלונים - סביבה כפרית ונוחות עירונית

  לשכונת גבעת אלונים ההולכת ונבנית בקריית אתא, ישנה רשימה ארוכה של יתרונות, הנובעים ממיקומה, מצביונה ומהעקרונות הסביבתיים והאדריכליים שהנחו את המתכננים שלה
 • לאטי בסימן 800

  חברת "לאטי יזמות ובנייה" שבבעלות חברת האופנה הארצית המובילה "רנואר" וכן היזם ואיש העסקים יוסי לאטי, מקימה ומתכננת כ-800 יח"ד,בהיקף כספי הנאמד בכ- 1.25 מיליארד ₪ בחיפה, בקרית ביאליק, בקרית מוצקין בקרית אתא, בכרמיאל , בכפר יונה ומרכז מסחרי באריאל ובת"א פרויקט הדגל של החברה, הינו פארק הרקפות בגבעת הרקפות בקרית ביאליק. התקבל היתר בנייה. הבנייה בעיצומה!
 • טיפים לניהול פיננסי נבון

  כיצד לקרוא את הדו"חות הכספיים של העסק ולהבין אותם? כיצד לקבל את ההחלטות הפיננסיות הנכונות? כשקבלת ההחלטות מוטלת על כתפיך, ידע וכלים מתאימים לניהול פיננסי נכון של העסק הינם דבר הכרחי. טל דרעי, מנהל מרכז עסקים חיפה של בנק מזרחי טפחות ריכז "טעימה" של כלים לניהול פיננסי נכון
 • פרויקט מחיר למשתכן "נוף העמק"

  חברת הנדל"ן עמרם אברהם מדווחת: החל שיווק פרויקט מחיר למשתכן "נוף העמק" ביישוב רכסים. הנתונים מראים כי, מעל 5,000 רוכשים פוטנציאלים נרשמו להגרלה לפרויקט זה, בו זכתה החברה.
 • מחיר למשתכן ברמת אלמוגי בחיפה

  שגראוי ייזום ובנייה (SBC), זכתה במכרז הראשון במסגרת מחיר למשתכן בחיפה שקיימה רשות מקרקעי ישראל לבניית כ-60 יח"ד על שטח של כ-8 דונם ברחוב יקינטון ברמת אלמוגי. עפ"י התכנון, הפרויקט, יכלול דירות 3,4,5 חדרים ב- 5 מבנים מדורגים, 6 קומות כל אחד והמחירים עפ"י המכרז יהיו, כ-10,155 ₪ בתוספת מע"מ כחוק למ"ר
 • הצלחה ל"יום העסקים הקטנים" שנערך בחיפה ב-12 במאי

  מאות אלפי ישראלים נענו ליוזמת בנק הפועלים למען העסקים הקטנים ונהנו ממגוון הנחות והטבות
 • לובי שיק מנרב

  חברת מנרב משיקה לובי מעוצב בפרויקט היוקרה "מנרב בשמורה" בסביוני דניה, חיפה
 • פרויקט מחיר למשתכן בעתלית

  חברת שתית, שזכתה במכרז מחיר למשתכן בעתלית בשני מתחמים שונים הממוקמים במרכז העיר לבניית 53 יחידות דיור סך הכל, הודיעה היום כי היא תחל בבניית הפרוייקט בתחילת חודש יוני. כמו כן, תפרסם החברה בחודש הקרוב את שמות הזוכים במכרז.
 • פרויקט פינוי בינוי למכירה

  חברת שתית, היוזמת בין היתר מספר פרויקטים של פינוי בינוי, ברח' חביבה רייך ברמות רמז, מודיעה היום, כי היא מוציאה 4 דירות מיוחדות למכירה בפרוייקט חביבה רייך 62 ו- 42.
 • במקום מפעל המלט פארק מטרופוליני וכ- 5,000 יחידות דיור

  הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה חיפה שבמינהל התכנון, החליטה להפקיד תוכנית הכוללת כ- 5,000 יחידות דיור על שטחי מפעל המלט נשר ושטחים נוספים הסמוכים אליו.
 • "משרד האוצר צריך לקבל פרס נובל על הפסיכולוגיה של הנדל״ן"

  בימים אלה פורסמו בתקשורת נתונים של משרד האוצר על "ירידה חדה ברכישת דירות חדשות". עוד פורסם כי שוק הנדל"ן ממשיך להתקרר ועל כך שבחודש פברואר נמכרו 8,800 דירות בלבד, ירידה של 9% בהשוואה לנתוני ינואר, ושל 7% בהשוואה לאשתקד, שמדובר ברמה הנמוכה ביותר מאז אוגוסט 2015.
 • לאטי קלאסיקו

  הצוות הבכיר של חברת לאטי יזמות בבעלותו של היזם יוסי לאטי וחברת האופנה המובילה רנואר הוטס לנופש בברצלונה ומדריד,
 • חג החטיפות

  נחטפו כל 10 יח"ד שהוקצו למכירה בהפנינג פסח וחגיגת מכירות בת 48 שעות בפרויקט היוקרה פארק הרקפות של לאטי יזמות בקרית ביאליק
 • עבודות הקמת הפרויקט נמצאות בשיאן

  מרכז הכרמל: התקבל היתר בנייה לפרויקט הבוטיק שוהם 5-7 של חברת גרינברג שניאור
 • התחדשות עירונית

  חברת עמרם את נידם התחדשות עירונית – re:new – תמ"א 38 ברחוב: דרך שרה בזיכרון יעקב. מחירי הדירות החדשות החל מ – 1.350 מיליון שקל לדירות הגן.
 • ביקור השר להגנת הסביבה

  לדברי השר להגנת הסביבה, ח"כ זאב אלקין: "לרשות נחל הקישון יש תפקיד משמעותי לא רק בקידום החזון וההליך התכנוני המורכב אלא גם בשימור של הקישון ובתיקון של שגיאות העבר. היום אנו מודעים יותר ויותר לצרכי התושבים באזור ולניטור והמעקב שאתם מבצעים בנחל חשיבות רבה. קיים כאן אתגר משמעותי שיחד עם ס' השר מזוז נפעל למציאת שותפים שיסייעו לנו ולכם בקידום הפעילות השוטפת ובמימוש החזון של הקמת הפארק".
 • הפנינג אביב וחגיגת מכירות

  בימים ד'- ו', 12-14 באפריל, יתקיים הפנינג אביב – חגיגת מכירות אביבית בפרויקט המגורים היוקרתי של הקריות "פארק הרקפות" בגבעת הרקפות בקרית ביאליק המוקם ע"י חברת "לאטי יזמות ובנייה"
 • הונחה אבן הפינה למתחם "הגלריה" בואדי

  טקס הנחת אבן הפינה בפרויקט הגלריה, ברובע האמנים בשכונת ואדי סאליב התקיים בראשון במעמד ראש עיריית חיפה יונה יהב והקבלן אודי פמיני. ההפתעה: 70% מהדירות שיצאו למכירה בשלב א' כבר נמכרו, עוד בטרם החלה הבנייה
 • פרויקט היוקרה "מנרב על הים" בעכו

  חברת מנרב במרחק מטרים ספורים מחוף ארגמן, במתחם בתי המלון בעכו, על קו המים ונושק לטיילת החדשה המתוכננת על אחת מרצועות החוף מהיפות בישראל, כאשר הנוף הנשקף מכל חלון הינו המפרץ בגודל טבעי ומלא כמו כן נמצא הפרויקט בסמוך לכביש עוקף קריות.
 • שרביב עובדים בשטח

  חברת שרביב קיבלה היתר בניה לפרויקט בקריית מוצקין החברה, שתבצע בעצמה את הפרויקט, החלה בימים אלו את העבודות בשטח
 • פרויקט בוטיק

  מרכז הכרמל: נפתח לשיווק פרויקט המגורים ברחוב דרך הים 70 הפרויקט הוא פרויקט בוטיק המוקם על ידי חברת גרינברג-שניאור
 • חברת שרביב עובדים בשטח

  חברת שרביב קיבלה היתר בניה לפרויקט בקרית מוצקין החברה, שתבצע בעצמה את הפרויקט, החלה בימים אלו את העבודות בשטח
 • פרויקט "sea view", בטירת הכרמל,

  חברת שתית יוצאת במבצע מיוחד לקראת החג על 5 הדירות האחרונות שנשארו בפרויקט, מתוך 64 הדירות בפרויקט "sea view", בטירת הכרמל, אותו החלה לבנות לפני כשמונה חודשים. כל מי שירכוש דירה במהלך חודש אפריל, יזכה בקרוז זוגי, לשבוע, מתנת החברה. בפרויקט נשארו כאמור 5 דירות בלבד, 4,5 ו- 6 חדרים.
 • אם לא נהיה תלויים אחד בשני, נהיה תלויים אחד ליד השני״

  יו״ר מטה הדיור בכנס של ארגון קבלני מחוז חיפה: אחרי שנים שהזניחו את הענף, ייצרנו בשנה האחרונה 111 אלף יח״ד מאושרות בתב״עות
 • מרכז הכרמל: פתיחת מרכזי מכירות

  חברת הנדל"ן גרינברג – שניאור מודיעה, כי בימים אלו נפתח לקהל הרחב מרכז מכירות מרשים של החברה לכל פרויקטי המגורים אותם היא מקימה במרכז הכרמל.
 • חברת שרביב במבצע לקראת פסח

  החברה יוצאת במבצע שבמסגרתו יוכלו הרוכשים לשלם 99,000 שקל במעמד החוזה ואת היתרה באיכלוס
 • הגלריה – טרנד המגורים הבא של חיפה

  גם לחיפאים תהיה נווה צדק. טקס הנחת אבן הפינה בפרויקט הגלריה, ברובע האמנים בשכונת ואדי סאליב יתקיים במעמד ראש עיריית חיפה יונה יהב והיזמים חברת הנדל"ן א. פמיני
 • חורב שלא הכרתם

  בימים אלו נפתחה מחדש קומת הכניסה של מרכז חורב והיא מביאה איתה בשורה מרגשת לכל אוהבי השופינג.
 • כ-85% מעריכים שמחירי הדירות במחוז יעלו בעד 5%

  אנשי הנדל"ן באזור חיפה מאמינים כי עד סוף השנה המחירים ימשיכו לעלות. כך עולה מסקר אינטרנטי שארגון קבלני חיפה ערך בקרב חבריו לקראת הכנס של חברי הארגון שייערך בסוף החודש. מהסקר עולה כי 84.6% מעריכים שמחירי הדירות בחיפה וסביבותיה יעלו בעד 5% עד סוף השנה ו-7.7% העריכו שהמחירים ירדו בעד 5%.
 • פרוייקט "פינוי בינוי" ברח' זלמן שניאור בחיפה

  חברת שתית, היוזמת בין היתר מספר פרויקטים של פינוי בינוי, ברמות רמז, עברה ועדה מקומית לפרויקט פינוי בינוי שלה ברח' זלמן שניאור 19-21 ו- 21- 25. מדובר בשני בניינים בני 14 דיירים כל אחד, במקומם ייבנו שני בניינים בני 8 קומות, 48 יחידות דיור בכל אחד. היתר בניה צפוי להתקבל בעוד כ 4 חודשים.
 • "מדורגי הגן הלאומי" בטירת הכרמל

  חברת הנדל"ן בונה הצפון מציעה לקראת סיום השיווק בפרויקט "מדורגי הגן הלאומי" פנטהאוז ענק במחיר של כ – 2,550 מיליון שקל .
 • רק ב"מנרב על הים" בעכו מקבלים את החדר החמישי במתנה!

  "מנרב על הים" כוללת דירות מעוצבות, מרפסות צופות לים ולהרי הגליל, סטנדרט בנייה גבוה ופיתוח סביבתי מושלם.
 • פרוייקט "שתית פירסט" בקרית מוצקין

  לאחר שמכרה חצי מפרויקט "שתית פירסט" בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין, משיקה חברת שתית דירה לדוגמא בפרויקט בנוסף, מוציאה החברה כעת לשיווק דירות 4 חדרים XL
 • פרויקט לב אלונים של פרץ בוני הנגב ביקנעם

  חברת פרץ בוני הנגב קיבלה היתר בנייה לפרויקט לב אלונים המוקם בשכונה החדשה ביקנעם. הפרויקט הממוקם בנקודה הגבוהה ביותר בשכונת שער הגיא כולל 96 יח"ד ב-3 בניינים בני 6-7 קומות. תמהיל הדירות יכלול דירות 3-4-5 חדרים, דופלקסים הכוללים מרפסות של עד 100 מ"ר המשקיפות לנוף ודירות גן.
 • פרויקט היוקרה "פיבקו מול הים"

  להתעורר כל בוקר בפנטהאוז מול הים…פרויקט "פיבקו מול הים" בעיצוב האדריכל אילן פיבקו, המוקם ע"י חברת לאטי יזמות בע"מ, שבבעלות היזם ואיש העסקים יוסי לאטי, וחברת האופנה הארצית המובילה "רנואר" נהנה מהמיקום הטוב ביותר במערב חיפה ומציע חווית מגורים מיוחדת במינה, מבחר פנטהאוזים עם נוף לים במחיר החל מ-1,699,000 ₪ ועכשיו במבצע, שלמו 300,000 במעמד החתימה והיתרה בקבלת המפתח!
 • אכלוס ראשון לפרויקט מחיר למשתכן, ביקנעם של חברת שתית!

  חברת "שתית" מודיעה היום כי בשעה טובה החל אכלוס פרויקט "שתית בגיא", של החברה, בשכונת שער הגיא ביקנעם. לאחר שכניסתם של הדיירים עוכבה בעקבות מחלוקת בין משרד השיכון וראש העיר יקנעם, סימון אלפסי, יושבה המחלוקת והחלה אכלוסן של הדירות.
 • פרויקט "האומנים" בקריית מוצקין

  חברת אפי קפיטל החלה לשווק את פרויקט "האומנים" במתחם כורדני בקריית מוצקין זהו הפרויקט הגדול ביותר המוקם בשכונה במסגרת תכנית מחיר למשתכן, ויכלול 339 דירות