תושב חיפה עלה על אוטובוס לכיוון צפון והעיר לשני צעירים על הרעש שהם עושים. בתגובה, השניים קמו וחבטו בו. הוא לא נשאר חייב והגיש נגדם תביעה. עכשיו הם ישלמו על כך ביוקר

נוסע חיפאי שעלה בשעת לילה על אוטובוס לכיוון צפון ביקש משני צעירים להפסיק לבעוט לו בגב המושב. משם הוא מצא את עצמו בבית חולים. אבל הם עכשיו מוצאים את עצמם כשהם צריכים לשלם ביוקר על הנסיעה הזאת שלהם
 

הם קמו ועברו לסוף האוטובוס במיוחד כדי להכות אותו סתם ככה. צילום: אילוסטרציה

לפני כחמש שנים עלה תושב חיפה על אוטובוס לכיוון אזור טבריה.

הנסיעה הייתה בשעת לילה מאוחרת ואיך שאותו תושב יפה התיישב בכסאו, מאחוריו התיישבו שני צעירים ואחד מהם החל להטריד אותו ולדחוף את רגליו לעבר משענת המושב שלו. האיש ביקש מהמטריד לחדול מכך ובתגובה הצעיר הניף לעברו את ידו בתנועת איום.

נהג האוטובוס הבחין במתרחש ועצר את האוטובוס וסיקש מהנוסע החיפאי לעבור לסוף האוטובוס ולהתרחק משני הצעירים שאיימו עליו. כך עשה הנוסע. אלא ששני הצעירים לא הרפו והמשיכו להפנות אליו תנועות מאיימות ובאיזשהו שלב בנסיעה, הם קמו ממקומם, התקדמו לעבר החלק האחורי של האוטובוס לשם עבר הנוסע החיפאי והחלו לחבוט בו באגרופים, סתם כך.

כתוצאה מכך הנוסע נזקק לטיפול רפואי בבית החולים.

בעוד נגד שני הצעירים התוקפים הוגש כתב אישום פלילי והם הורשעו, על פי הודאתם, בעבירות תקיפה ואיומים, הם קיבלו רק עבודות שירות של חמישה חודשים וארבעה חודשים.

אלא שהנוסע החיפאי המותקף לא ויתר והגיש נגד השניים תביעה אזרחית. הוא תבע פיצוי על הנזקים הפיזיים והנפשיים שנגרמו לו, כמו: שבר באף, חרדות וטראומה. הנתבעים טענו שהתובע הקניט אותם וגרם לוויכוח ובסופו של דבר לכך שהכו אותו.

אלא שבית המשפט דחה את טענתם וציין כי בזמן שקמו להכות את הנוסע החיפאי, הוא כלל לא היה בקרבת מקום כדי להקניט אותם או לפתח ויכוח והם מיוזמתם קמו ועברו לסוף האוטובוס במטרה אחת: להכות אותו.

בית המשפט פסק כי הנתבע העיקרי יפצה את התובע בכ-37 אלף שקל ואילו הנתבע השני יפצה בכ-12 אלף שקל. סך הכל יזכה הנוסע החיפאי שהותקף ב-49 אלף שקל פיצוי מהשניים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות