מבוכה בבית הדין הרבני בחיפה: האם גבר אימפוטנט יכול לבגוד ?

בהנחה שהחלטת הדיינים תהיה חיובית, האם יהיה על הבעל לשלם לאשה את הכתובה עליה נכתב סכום בדיוני? 
זוג רופאים הצליח לגרור את בית הדין הרבני בחיפה למבוכה לא פשוטה. האישה טוענת כי בידיה הוכחות שבעלה איבד את כח הגברא, אבל מצד שני היא טוענת כי הוא בוגד בה – ולכן היא דורשת שישלם את הכתובה. אלא מה… על הכתובה נכתב סכום דמיוני של 5,555,555 שקלים. עכשיו מתחיל הוויכוח: האם גבר אימפוטנט יכול לבגוד והאם בית הדין יוכל לחייבו בכתובה….

האישה טוענת כי בידיה הוכחות שבעלה סובל מאימפוטנציה, אבל הדבר לא מנע ממנו לטענתה להביא נשים לדירתם המשותפת ולהתנות איתם אהבים. "יכול להיות שהוא רימה את כל הרופאים שבדקו אותו, אבל לפחות על הנייר הוא רשום כגבר חסר כח גברא", טוענת האישה.

הזוג הנשוי עובד יחד, אמנם לא באותן מחלקות, אבל באותו מרכז רפואי גדול. העימותים בין השניים זוכים ללא מעט רכילויות מרושעות. הבעל, באמצעות עורכת הדין שרין סולן טען בבית הדין, כי לאחרונה, אשתו החליטה לשים קץ לחיי הנישואין שלה לאחר שנתפסה על ידו בוגדת, והיא מעלילה עליו עלילות זדוניות במכוון.

העימות בין הרופאים שגם עובדים יחד זוכה ללא מעט רכילויות מרושעות. צילום: אילוסטרציה

"מעולם לא נבדקתי לגבי כח הגברא שלי ולכן הטענה כי אני אימפוטנט אין לה על מה להסתמך, אבל בהנחה שכן, איך אני יכול לבגוד? האם חיבוק או נשיקה כמוהו כבגידה, או גילויי חברות מוחצנים ולא יותר מזה"? .

עוד נטען כי "הדרישה של האישה לקבל כתובה, בשעה שהיא זו שהודתה כי בגדה בבעלה והוא מכחיש כל בגידה, מוגזמת", טוענה עורכת הדין סולן. יחד עם זה היא הוסיפה: "אנחנו מבינים שחיי בני הזוג עלו על שרטון, אבל נוכל להגיע להסכם גירושין בשני תנאים. הראשון: הכתובה לא תהיה בסיס להסכם, שכן הסכום הנקוב בה נכתב בהלצה והאישה יודעת זאת היטב. והשני, הבטחה שהבעל יוכל לראות את שלושת ילדי בני הזוג, מתי שיבקש".

 

"הסכום בכתובה נכתב בהלצה והאשה יודעת זאת היטב". עו"ד סולן. צילום יח"צ

דייני בית הדין הודיעו כי יעיינו בחומר הראיות שצירפה האישה לטענות הבגידה ורק לאחר מכן יקבלו החלטה האם הסכום הנקוב על הכתובה הוא בסיס לדיון.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות