זה מה שקורה כשוויכוח על איכות סביבה גולש לפסים אישיים…

אליס גולדמן, פעילה סביבתית, צפתה בכתבתה של הילה אלרואי מערוץ 10 שעסקה בזיהום האוויר בחיפה, התעצבנה ורשמה פוסט על הקיר שלה בפייסבוק בו כינתה את אלרואי 'משת"פית' ו- 'בוגדת'. אלרואי לא נשארה חייבת וכינתה את גולדמן 'פוליטיקאית מהזן הנחות ביותר'. וזו רק ההתחלה…
את פוליטיקאית מהזן הנחות ביותר. אלרואי. אלבום פרטי

את פוליטיקאית מהזן הנחות ביותר. אלרואי. אלבום פרטי

התביישי לך משת"פית! בוגדת. גולדמן. אלבום פרטי

התביישי לך משת"פית! בוגדת. גולדמן. אלבום פרטי

זיהום האוויר במפרץ חיפה והסביבה תפס כותרות רבות בשבוע האחרון והחלו מלחמות של בעד ונגד או יותר נכון נגד ונגד כשכולם יוצאים נגד כולם כשאף אחד לא ממש יודע באיזה צד נמצא זה שאיתו הוא מתווכח. אחד הויכוחים המרים שתפסו מקום בפייסבוק בנושא הנ"ל התרחש השבוע על הקיר של פעילת הסביבה מנשר עו"ד אליס גולדמן שצפתה בכתבה של הילה אלרואי, כתבת הבריאות בערוץ עשר, על זיהום האוויר בחיפה ורצה רותחת אל הפייסבוק שלה על מנת להוציא את הכל על הקיר.

וכך הכל התחיל:

אליס: הילה אלרואי ערוץ 10 – בוגדת! לא צריך עוד מחקרים, צריך להכריז על מפרץ חיפה אזור נפגע זיהום!

והמשיך:

אליס: נדב אייל מדבר על העובדה שיותר בני אדם מתים במפרץ חיפה מזיהום אוויר והיא-הילה-כל מה שמעניין אותה זה עוד מחקרים "שיאמרו את האמת". איזו אמת הילה?! לא מספיק כבר מה שפורסם, לא מספיק כבר החללים שמתים, כולל ילדים?! התביישי לך משת"פית!
והמשיך:

אליס: באופן כללי, עיתונאים שמשתפים פעולה עם יהב וקשר הון-שלטון שגורם למוות תושבים – בוגדים. נ.ק.ו.ד.ה!!!

או אז כנראה והכינויים בוגדת ומשתפ"ית וכן, רמיזות מצד חברים נוספים לשיחה לכך שהאחים עופר ומשפחתה של אלרואי נמצאים בקשר עסקי, הוציאו את אלרואי משלוותה והיא נכנסה לפוסט:

הילה אלרואי: גברת אליס, אני לרוב לא נוהגת להגיב לבריונות טוקבקיסטית אבל אני חוששת שיש לך בעיה בהבנת הנשמע! מציעה לך לראות את האייטם מההתחלה עד הסוף. אמרתי שמשרד הבריאות איבד את אמון הציבור, שיש יותר תחלואה של סרטן, מחלות ריאה ומחלות לב ושנושא הזיהום הסביבתי החריג במפרץ חיפה הוא בגדר עובדה… אבל כל זה לא מעניין לא אותך ולא את המתלהמים האחרים פה. מחקר לאומי הוא לא עניין בירוקרטי !! (וכדאי שמישהי עם אספירציות כמו שלך תבין את ההבדל). ראשית, הוא במימון ממשלתי כך שלאף גורם אינטרסנטי לא תוכל להיות נגיעה ושנית ולא פחות חשוב, מגיע לאזרחי מפרץ חיפה לדעת את האמת. לא חצאי אמיתות, לא מחקרים כאלה ואחרים שסותרים אחד את השני אלא את האמת לאמיתה ואם לזה את קוראת בגידה, אז כנראה שאת צריכה לבדוק את עצמך.

ואליס המשיכה:

אליס גולדמן:  חבל על מאמצייך, האמת התגלתה. אומר לך רק זאת, להיות משת"פית של אנשים כמו יהב שאחראי למחדל הסרטן במפרץ, לא רק מקים עלייך את קצפם של הפעילים במפרץ חיפה, זה גם קארמה רעה.

והמשיכה:

אליס: ככתבת בריאות שאמורה להבין דבר או שניים, הייתי מצפה ממך לקרוא ליונה יהב לדרוש את הקפאת התכניות ההרסניות שיגדילו את הזיהום, אבל אותך – מעניין "מחקר מקיף" שעד שיבוצע – יפלו עוד חללי סרטן. ואחר כך את מתפלאה שהפכת להיות משת"פית. לא גבירתי, זה לא עובד עלינו. לא עוד!

והילה מקצינה:

הילה: אני חוששת אליס, שמי שיראה את השידור, יחשוב דווקא שאת פוליטיקאית מהסוג הנחות ביותר. מאלה שמרשים לעצמם לזרוק לאוויר משפטים חלולים ללא כל קשר למציאות. ולמי שרוצה להיווכח בעצמו. להלן הלינק לשידור:     http://m.nana10.co.il/Article/?ArticleID=112

ואליס בשלה:

אליס גולדמן: הילה אלרואי, אל חשש. אם הייתי מ"הזן" שאת מכירה, כנראה לא הייתי טוענת כלפייך את שטענתי. הירגעי זה ממש לא מטריד אותי. לעומת זאת, מטרידה אותי העובדה שאת עדיין "מתפלפלת" ומנסה לשכנע. צר לי אבל לא, זה לא עובד!

והילה מסיימת:

הילה: אליס, את צודקת. הטעות הייתה שהתייחסתי. שיהיה לך כל טוב.

כשאליס לא מוותרת:

אליס גולדמן: זה אינו תפקידה של עורכת הבריאות בערוץ 10 לקרוא ליונה יהב לדרוש את הקפאת התכניות ההרסניות כדבריך, אלא של הציבור. תפקידה הוא לדווח.

 

והתגובות:

הילה אלרואי, מצורפות מספר שאלות… 

1. איך נודע לך שאליס גולדמן קראה לך בוגדת ומשתפית? 2. איך זה מרגיש להיות נתון לבריונות ברשת? 3. מה דעתך על כך שהואשמת שאת מטעם ושחברים במשפחתך הם חברים עסקיים של משפחת עופר? 4. את מתחרטת שענית לגולדמן וקראת לה פוליטיקאית נחותה?

אדוה גלנטי, דוברת חדשות 10, בשם הילה אלרואי: 'אנחנו לא נגיב. יום טוב, אדוה'.

אליס גולדמן, מצורפות מספר שאלות…

  1. מדוע קראת להילה אלרואי בוגדת ומשת"פית? 2. האם לדעתך מדובר בסגנון של בריונות ברשת? 3. מה הסיבה להאשמות על כך שבני משפחתה של אלרואי הינם חברים עסקיים של משפחת עופר? 4. כיצד את מגיבה להאשמה של אלרואי כי את פוליטיקאית נחותה?

גולדמן: 'כל התשובות לשאלות מופיעות בפוסט.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד ברכילות