הכר את המועמדת עינת קליש-רותם

מתי היא דופקת על השולחן? למה לא כדאי ללכת אתה מכות, מה היא חושבת על חיובה לשלם עשרות אלפי שקלים על רשלנות בעבודה אדריכלית שביצעה ומהו הדבר הראשון שתעשה אם תיבחר לראשות עיריית חיפה? ד"ר עינת קליש רותם, נא להכיר


 

ד"ר עינת קליש-רותם, מתכננת ערים ואדריכלית, בת 48 משכונת רמות ספיר בחיפה, נשואה ואם לשני בנים, היא לא אחת שתרצו ללכת אתה מכות. בשעות הפנאי המעטות שלה היא מתאמנת דרך קבע בקראטה וחגורה שחורה מעטרת את מותניה.

עם הרוח הלוחמנית הזאת היא מגיעה למאבק החשוב בחייה – לראשות העיר.

לפחות על פי הסקרים, יש סיכוי לא רע שבעוד קצת פחות מחצי שנה תהיה בפעם הראשונה בחיפה ראשת עיר.
זה הזמן להכיר אותה יותר לעומק

-עינת, למה לחיפאי לבחור דווקא בך?

"אני יודעת איך להוציא את חיפה מהדשדוש שלה. אני אדע להוביל את המערכת העירונית במקצועיות. צריך לשקם את הכלכלה העירונית, לשדרג את התשתיות, לחדש את השכונות ולהפוך את חיפה לעיר מושכת שתשאיר את הצעירים שלה ותמשוך צעירים נוספים

במישור האישי – יהיה לי את האומץ לבצע את המהלכים כי אני מחוץ לממסד למרות שאני עובדת אתו ומכירה אותו היטב אבל לא חייבת למשרדי הממשלה כלום ויכולה להפוך שולחן כשצריך".

 – אבי גבאי, יו"ר המחנה הציוני, נמצא בקשרים קרובים איתך אבל טרם החליט אם המפלגה תתמוך בך

"אני לא יודעת אם המחנ"צ יתמכו בי. יש מפלגות נוספות מהימין ומהשמאל שתומכות בי. יהב לקח שתי מפלגות מרכז – יש עתיד של לפיד וכולנו של כחלון, ואולי חד"ש גם אתו. את כל שאר המפלגות אני רוצה איתי. הסיכוי לכך גבוה. אגב, גם לא בטוח שהליכוד הולך עם יהב".

 – למה לא לתת ליונה יהב להמשיך ולהוביל את העיר?

"למה לא יונה? אחרי שלוש קדנציות  דברים לא זזו כך שהסיכוי שגם בקדנציה הנוכחית לא נראה תזוזה. אני בתוך הפרוייקטים הקיימים והעתידיים. את החיוביים אני אמשיך ופרוייקטים אחרים הפחות טובים צריך לעצור לפני שיהיה מאוחר מדי".

 

חגורה שחורה בקראטה ורוח לוחמנית. קליש-רותם

 

-מה הדבר הראשון שתעשי אם תיבחרי לראשות העיר?

"הדבר הראשון – להציל את שדה התעופה ולרתום את משרד התחבורה. השדה בחיפה הוא כוח חיוני לכלכלת העיר וסה"כ מדובר בתוספת של 300 מטר למסלול. יהב הרג את השדה ואני רוצה להציל אותו".

-הורשעת בפלילים בגלל עבירות בנייה שביצעת מתוקף תפקידך כאדריכלית בבית שתכננת בזכרון יעקב. זה אמור להטריד את הבוחרים

"המערכת המשפטית בדקה וקבעה שלא עשיתי דבר שאינו מוסרי. במקרה הספציפי הזה יש גם בעיות קשות של ועדת התכנון. אם שופט קובע שאני יכולה להמשיך להתמודד לראשות העיר אז שכל המתמודדים ידפדפו ויבינו שזה היסטוריה ושאני אעשה את הכל הרבה יותר טוב מהם".

לא רק זה, בית המשפט בחיפה חייב אותך אתמול (רביעי) בתשלום בסך 47 אלף שקלים על רשלנות בעבודת אדריכלות שביצעת

"נכון, אבל התובעים דרשו מיליון שקל ובסופו של דבר קיבלו פחות מ 5% ממה שרצו. ברור לי שהמתמודדים מולי ינסו לעשות מכל דבר כזה מטעמים. לבריאות".

 -לסיום, הבמה שלך. מה המסר שלך לתושבי חיפה? 

"אני יודעת שתושבי חיפה אוהבים וגאים בעיר שלהם אבל חיפה יכולה להיות הרבה יותר מושכת, נוחה, בריאה ואנושית ואני אדע להוביל את המהלכים האלה. אני מבטיחה להם שבעוד כמה שנים הם יהיו גאים בעירם כמו שתושבי ערים אחרות גאים בהן. יש פוטנציאל עצום כאן ואפשר לממש אותו אני מביאה את הידע הזה מהעולם הגדול. הבחירה בי זו בחירה בחיים ובעתיד של גאווה בעיר ובשגשוג".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי