הרופא העולמי

ד"ר ראובן קידר, מבית החולים כרמל, מגיע לכל מקום בו נרשם אסון בעולם, כדי להושיט יד ולסייע ליולדות ולנשים במקום האסון. ד"ר קידר התייצב למשימה גם הפעם ויצא עם המשלחת הישראלית לנפאל
 

ד"ר קידר מכרמל עם החבר ד"ר שיר. צילום: ביה"ח כרמל

ד"ר קידר מכרמל עם החבר ד"ר שיר. צילום: ביה"ח כרמל

כשהאדמה זזה באיזה שהוא מקום ברחבי הגלובוס, מתחיל כבר ד"ר ראובן קידר מכרמל לארוז את תיק המסע שלו. לא משנה אם האסון קרה בפיליפינים, בגינאה החדשה או עכשיו בנפאל. ד"ר קידר מנשק את אשתו היקרה, לוחץ יד למנהל המחלקה שלו פרופ' רון אוסלנדר, נפרד מהרופאים בכרמל ותוך שעות הוא כבר בשדה התעופה מוכן ליציאה.
לא מזמן חזר ד"ר קידר מטיפול ועזרה לעשרות נשים ויולדות שנפגעו באסון בפיליפינים, שם שימש ד"ר קידר כמנהל ומפקד המערך המיילדות, והיה אחראי על לא מעט לידות מוצלחות בפיליפינים.
בתת תנאים ותנאי עבודה קשים במיוחד ניהל ד"ר קידר בהצלחה רבה עשרות לידות והציל נשים רבות שהיו במצבי לידה ובמצבים גניקולוגיים מורכבים.
בנפאל מנהל ד"ר קידר את כל מערך הנשים והמיילדות ושם הוא נפגש עם החבר שלו, ד"ר שיר, גניקולוג בכיר מבית החולים תל השומר, יחד הם סוחבים זיכרונות ומעלים חוויות מיוחדות מהאזורים הפגועים בעולם. בנפאל נספרו עד עתה כבר אלפי הרוגים ברעידת האדמה וההערכה היא כי עוד אלפי הרוגים טמונים מתחת להריסות. במשלחת הסיוע של צה"ל ובה ד"ר קידר מכרמל 260 קצינים רופאים ואנשי צוות מפיקוד העורף וחיל הרפואה, והיא כוללת כ 100 טון ציוד רפואי ולוגיסטי להקמת ביה"ח שדה ולטיפול בנפגעים.
"יש סביבנו המון מתח והתרגשות" סיפר ד"ר קידר מכרמל, "עזבנו את ישראל וטסים אל הלא נודע. לשמחתי אנחנו מצוידים בציוד הטוב יותר ועם המון רצון ונתינה כדי שנוכל להעניק שוב למקומיים במצבם הקשה, את הטיפול הטוב ביותר. אני מאמין ומקווה שגם הפעם נביא תועלת ונסייע בעוד מקום בו אנו יכולים לעזור כמיטב המסורת הישראלית". מסכם ד"ר קידר עוד תרומה לעזרה המוניטארית ברחבי העולם מבית החולים כרמל.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות