"באיזו זכות מטיפים לילדים שלנו לא לאכול בשר וביצים ועוד בתוך בית הספר?"

"מי שרוצה שייקח את הילדים אחר הצהריים להרצאות של עמותות כאלו איפה שהוא רק רוצה. בתוך שטח בית הספר שיעזבו את הילדים שלנו בשקט". מה גורם לזעם בקרב הורים לילדים בקריית ביאליק?
 

"שישמיעו את קולם של החיות, רק לא בבית ספרנו. זו חוצפה שאין כדוגמתה. אני אוהבת חיות אבל מכאן ועד להטיף לילדים שלי לצמחונות בתוך שטח בית ספר זו כבר הגזמה פראית":

הורים לתלמידים בקריית ביאליק טוענים כי נציגי עמותת אנונימוס למען זכויות בעלי החיים, הוזמנו להרצות בחטיבה בה לומדים ילדיהם. ההורים לא אהבו בלשון המעטה, את מה שכינו "שטיפת מוח".

"מטיפים לילדים לא לאכול בשר בלי לשאול אותנו. זה ממש לא לעניין!", טענו הורים.

 

"שישמיעו את קולם רק לא בבית ספרנו" אומרים ההורים. חוברת הסברה של אנונימוס שחולקה לתלמידים בקריות. צילום מתוך החוברת

"כל הכבוד לעמותות שנלחמות על זכויות בעלי חיים, אבל זה בשום אופן לא יכול לקרות בחסות בית הספר ומשרד החינוך ועל חשבון הבריאות של הילדים שלנו" אמרה אחת האמהות ל"ניוז חיפה קריות.נט":
"בשר זה חשוב מאוד ובמיוחד בגיל שבו הילדים צומחים. כשחלון ההזדמנויות הזה של הגדילה ייסגר והם יפסיקו לצמוח ולהתפתח מי יהיה אחראי לתוצאות ולנזקים של זה? מי שרוצה שייקח את הילדים אחר הצהריים להרצאות של עמותות כאלו איפה שהוא רק רוצה. בתוך שטח בית הספר שיעזבו את הילדים שלנו בשקט".
"ילדים לא צריכים להרגיש אשמה ולשמוע הטפות מוסר על בחירה שלהם לאכול בשר, או על הבחירה שנו להגיש להם אותו", אמר אב לילד בכיתה ח' בחטיבה בה התקיימה לפני כשבועיים הרצאה של אמונימוס: "זו התערבות גסה ודריסת רגל בחינוך של הילדים ובגישות שלהם לחיים. שלא לדבר על פגיעה בבריאות, כשילד מפסיק לאכול עוף והברזל צונח. מספיק שהוא אוכל לא מגוון לא היה שום צורך גם להוציא לו את הבשר מהתפריט. מאז שהוא ראה את הסרטונים שהם הקרינו לילדים בכיתה הוא לא נוגע גם בשניצל שלפני זה הסכים לאכול וגם על ביצים אין כבר על מה לדבר".


חלק מהתכנים אליהם נחשפים התלמידים. צילום מתוך חוברת הסברה של אנונימוס

"גם אנחנו אוהבת בעלי חיים ואנחנו למשל לא קונים מוצרים שנוסו על בעלי חיים ובודקים כל סבון וכל שמפו שנכנס הביתה", סיפרה אם נוספת ל"ניוז חיפה קריות.נט", "אבל מכאן ועד להוכיח את הילדים על אכילת בשר הדרך ארוכה. דיברנו על זה גם בקבוצת הווטס אפ הכיתתי של ההורים והרבה הסכימו איתנו. היו שני הורים שסיפרו שהילדים שלהם יצאו בוכים עוד בהרצאה עצמה כשהקרינו להם סרטים. אנחנו לא אמורים להתנצל ולהרגיש לא בנוח שאנחנו אוכלים בשר או עוף. אנחנו ההורים של הילדים האלו והם זכאים לקבל ניווט והמלצות מאיתנו ומאנשי מקצוע בתחום הרפואה ולא ממתנדבים בעמותות. סופשבוע שלם הילדה היתה בטראומה מהסרטים שהציגו להם ביום שישי בכיתה".

מעמותת אנונימוס לזכויות בעלי-חיים נמסר: "עמותת אנונימוס פועלת מזה 24 שנה לקידום זכויותיהם של בעלי חיים, ומרצה בפני עשרות אלפי תלמידים בשנה בבתי ספר ברחבי הארץ. הרצאותינו זוכות למשובים מצוינים, ובתי ספר רבים מזמינים אותנו שוב ושוב מידי שנה. גם באורט קרית ביאליק הרצינו במהלך השנים קרוב ל-10 פעמים, וקיבלנו משובים חיוביים".

עוד נמסר מהעמותה: "בהרצאה התלמידים שומעים מעט מסיפוריהם של בעלי החיים בתעשיות שונות, בהם פילים בקרקסים, אווזים בתעשיית הפיטום (תעשייה שהוצאה מחוץ לחוק בישראל בעקבות מאבק של אנונימוס), נמרים ותרנגולות הנכלאים בכלובים בגני חיות ובתעשיית הביצים, וארנבים העוברים ניסויים בתעשיית הקוסמטיקה. ההרצאה מתמקדת בעידוד חמלה כלפי בעלי חיים, התחשבות בצרכיהם ועשייה חברתית למענם, ולא בשינוי תזונתי.
תוכן ההרצאה, שהינו אחיד בכל בתי הספר, מותאם לגיל התלמידים. גם במקרה זה, ההרצאה עוררה סקרנות ועניין רב בקרב תלמידים ומורים, וקיבלנו תגובות חיוביות. לצד זאת, אנו מצטערים לשמוע שישנם הורים שההרצאה גרמה להם לאי נוחות, ואנו מתנצלים על כך".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות