מהומה בקרב ההורים בעקבות פרסום מחירי הקייטנות בנשר

אתמול (ראשון) פרסמה עיריית נשר את מחירי קייטנות הקיץ. לתדהמת ההורים מחירי הקייטנות עלו משנה שעברה וזאת למרות אישור העירייה את סבסוד הקייטנות. המועמד לראשות העיר, רועי לוי: "לצערי זו תופעה שחוזרת על עצמה. פניתי הבוקר לראש העירייה לכנס בדחיפות את מועצת העיר"
אתמול (ראשון) פרסמה עיריית נשר את מחירי קייטנות הקיץ. לתדהמת ההורים, מחירי הקייטנות עלו משנה שעברה וזאת למרות אישור העירייה לסבסוד הקייטנות בסכום של 100,000 שקלים. המועמד לראשות העיר, רועי לוי: "הנהלת העיר מעלה משנה לשנה את המחירים".

פרסום מחירי הקייטנות העירוניות בנשר אתמול גרם להורים רבים להרים גבה, וזאת בעקבות המחירים שהנם מהגבוהים בארץ.  מהפרסומים עולה כי בחודש יולי מחיר הקייטנה בגנים, מהבוקר ועד השעה 17:00 יהיה כ- 61 ₪ ליום ואילו קייטנה בחודש עד 9 באוגוסט תעמוד כבר על 110 ₪ ליום, כך שעלות כלל הקייטנה תעמוד על 2,140 ₪ לילד לקייטנה בת כ- 30 יום.

גם קייטנות בתי הספר של החופש הגדול (כיתות א'-ג') יתייקרו ויעמדו על 58 שקל ליום בחודש יולי ו92 ₪ ליום בחודש אוגוסט, כך שעלות כלל הקייטנה תעמוד על 1,978 ₪ לילד .

 

פרסום המחירים גרם להורים להרים גבה. "מה מצדיק את העלאת המחיר משנה שעברה?". צילום: אילוסטרציה

פרסום המחיר גרם למהומה גדולה בקרב ההורים שדרשו הסבר לעליית המחירים וזאת לאחר שאושר סבסוד בסה"כ 100,000 ₪ להוזלת המחירים.

"מה מצדיק את העלאת המחיר בהשוואה לשנה שעברה?" שאלה אחת האימהות את העירייה.

אנה, אימא לילדים בנשר כתבה: "בזיון. זה ניצול בוטה של הורים , משלמי מיסים שפשוט אין להם ברירה וחייבים לעבוד בשביל לשלם את זה".

הורים רבים  טענו שאין הצדקה למחירים כה גבוהים, ואף קראו להחרים את הקייטנות ולייצר אלטרנטיבה. כל זאת על רקע העובדה שגם תוכנית הקייטנות עצמה, טרם פורסמה.

חבר המועצה רועי לוי, מי שהחזיק בתיק החינוך בעבר ומועמד כיום לראשות העיר, קרא לקיים ישיבה דחופה של מליאת המועצה בכדי לאשר הצעה לסדר אשר תגביל את מחיר הקייטנות:

"משנה לשנה מחיר הקייטנות של עיריית נשר עולים. נאבקנו לאורך השנים בכל הכלים העומדים לרשותנו כחברי אופוזיציה וכהורים בנשר להוזלת המחירים והצלחנו", אמר לוי.

 

קרא לקיים ישיבה דחופה בכדי לאשר הצעה לסדר ולהגביל את מחיר הקייטנות. רועי לוי. צילום יח"צ

עוד הוסיף לוי:

"פניתי הבוקר לראש העירייה לכנס בדחיפות את מועצת העירייה ולאשר את הצעתנו לסדר היום- הגדלת הסבסוד בקייטנות כך שעלות ליום לא תעלה על 50 ₪ לילד. שוחחתי הבוקר עם חברי מועצה נוספים ואני מעריך שבמידה וראש העיר וסגניו יביאו את ההחלטה למועצה העירייה נוכל להשיג את הרוב הדרוש. הכדור בידיים של הנהלת העיר. בשנה הבאה עם היבחרי לראשות העיר הסאגה הזו שחוזרת על עצמה משנה לשנה תיפסק! נקים כבר בחודש אפריל ועדה בשיתוף ההורים וצוותי ההוראה שתקבע את התכנים, השעות והמחירים ונפרסם זאת לציבור כבר בחודש מאי".

 

מעיריית נשר טרם נתקבלה תגובה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות