די לאלימות!

 כנס אקדמי בחוג לחינוך באקדמית גליל מערבי יציע דרכי טיפול חדשות בהתמודדות עם אלימות בקרב ילדים  ובני נוער.
אלימות במרחב הווירטואלי, אלימות מינית, אלימות מילולית, אלימות בבתי הספר ואלימות שנעשית בהסכמה שבשתיקה. בכנס החוג לחינוך באקדמית גליל מערבי יוצגו מחקרים חדשים הסוקרים את ההיקף הגואה של תופעות האלימות המגוונות בקרב ילדים ומתבגרים, והאמצעים בהם ניתן לצמצמם.

הכנס, הפתוח לקהל הרחב, יקבץ אנשי אקדמיה, פסיכולוגים, יועצים חינוכיים ואנשי רוח שיציגו נתוני עומק וצדדים חדשים ופחות מדוברים בהקשר לאלימות בקרב בני הנוער. בין היתר יעסוק הכנס השפעות וההשלכות ארוכות הטווח של "קורבנות" האלימות. הסכנות המידיות והסביבתיות של האלימות המקוונת ובריונות הרשת, התופסת תאוצה בשנים האחרונות. אחריות ותפקידם של בני הנוער ה"עומדים מהצד" ונחשפים לתופעות של אלימות אך בשתיקתם מייצרים אקלים חברתי מסוכן. הסופר והמשורר, יהודה אטלס, יקריא שירים שטרם פורסמו, אותם כתב כתוצאה משיחות עם ילדים שחוו תופעות של אלימות. הסופר המוכר יתאר את חוויותיו מפגישות ייחודיות אלו ואת הפעילות שנעשית להוציא את "גיבורי שיריו" מקבוצות הסיכון.

מארגנת הכנס וראש האשכול לייעוץ חינוכי באקדמית גליל מערבי ד"ר ציפורה הוכדורף: " אלימות כנגד ילדים ובני נוער, על סוגיה וגווניה הרבים, פושה כיום במוסדות החינוכיים, במרחבים הציבוריים ואפילו בקרב חיק המשפחה.

מטרת הכנס היא לשתף, להציף ולהעלות לתודעה הציבורית באמצעות הצגת נתונים ועדויות מטעם אנשי מקצוע את ממדי ומאפייני התופעה בדגש על דרכי הטיפול למיגורה".

הכנס ייערך בתאריך ה-31.5 בין השעות 9:00-14:15 באודיטוריום שבבניין בית הספר לניהול, באקדמית גליל מערבי.משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך