מה מתוכנן בפארק התעשייה המשודרג בקריית ביאליק? 

מטרת הפרויקט הענק היא להפוך את אזור התעשייה המאוכלס ברובו בבתי מלאכה ומפעלים מסורתיים, לפארק תעשייה, תעסוקה ומסחר מודרני ומזמין. ומה עוד?

 

מי מכם לא מכיר את איזור התעשייה הוותיק בקריית ביאליק, המכונה במהלך עשרות השנים האחרונות בשפת העם "איזור התעשייה צור שלום?

עיריית קריית ביאליק מקדמת באמצעות החברה הכלכלית תוכניות לשדרג את אזור התעשייה, המאופיין כיום ברובו בבתי מלאכה ובמפעלים מסורתיים, כאשר המטרה היא להפוך את האיזור כולו לפארק תעשייה, תעסוקה ומסחר שיהיה מודרני, חדיש, מושקע ומזמין.

בישיבה אותה זימן ראש העיר, אלי דוקורסקי בלשכתו, הוצגו חלופות שונות המאפשרות לשדרג את האזור תוך שיקום תשתיות הנדסיות והתאמתן לצרכים החדשים, כבישים ומדרכות חדשות, שדרוג מערכות ניקוז, מים וביוב, יצירת אחידות החזיתות, השילוט, ההכוונה, הכנסת שטחים ירוקים לאיזור, פינות מוצלות, הסתת הכניסות לבתי העסק מחזית הרחוב, תאורת רחוב מרשימה והגדלת מספר מקומות החניה – תוך הגדלת אחוזי הבנייה.

 

בתמונה: אחת החלופות לתחבורה שהוצגו עבור האיזור. משרד פייביש אדריכלים

 

 

בכוונת העירייה בשלב הראשון לשדרג את אחד הצירים המרכזיים.

נציגי החברה הכלכלית ציינו את יתרונותיה של התוכנית כגון המודולריות שלה, את גמישותה ואפשרות התאמתה לכל בית עסק על פי אופיו.

בנוסף לשדרוג אזור התעשיה, הוצגה תוכנית להפיכתם של שדרות חן לחזית אורבנית מודרנית, המחברת באופן טבעי את שכונת המגורים עם אזור התעשיה.

התוכנית כוללת שינוי ייעוד המבנים והמשרדים למשרדי הייטק, תעשיה קלה ומודרנית, חזית מסחרית בקומות הקרקע ומשיכת חברות במבנים החדשים כעוגנים לאזור התעשייה כולו.

במקביל לשדרוג אזור התעשייה הקיים, מקדמת העירייה את הרחבתו של האזור ב-230 דונם נוספים.

לצורך הרחבת הפארק יש לשנות את ייעוד הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע המיועדת להקמת מבני תעשייה, תעסוקה, שירותים ומסחר, בנייני ציבור וחניונים. באזה"ת החדש יושם דגש על נושא איכות הסביבה, כך שלא יותרו שימושים בעלי סיכון לזיהום או מטרד סביבתי גבוה. כל מערכת התשתיות כולל חשמל, מים וביוב, טלפון, גז, טלוויזיה וכבלים תהיינה תת קרקעיות.

 

העירייה מקדמת את שדרוג איזור התעשייה לפארק מודרני שישמש למסחר, תעשייה ותעסוקה. בתמונה: ראש העיר, אלי דוקורסקי. צילום
דוברות קריית ביאליק

 

באזה"ת החדש תינתן תשומת לב גם לגגות המבנים אשר יעוצבו כחזית נוספת על מנת להסתיר את המתקנים הטכניים הממוקמים על גבם. בנוסף לדאגה לחזית המבנים, תינתן התניה למתן היתר בניה למשרדים שידרשו לעמוד בתקן בניה ירוקה 5281 בדרגת כוכב אחד לפחות.

דוקורסקי:" בעקבות הסכמי הגג, קריית ביאליק עתידה לקלוט תושבים חדשים רבים, לכן נושא התעסוקה הוא כה חשוב. אני פועל מול כל הגורמים הממשלתיים בכדי לקדם ולהגדיל את אזורי התעסוקה, התעשייה והמסחר בקריית ביאליק. אני מאמין כי על הממשלה לצד קידום נושא הדיור, לפעול ביתר שאת בנושא של יצירת מקומות תעסוקה. הצגתי את עמדתי בפני וועדת הפנים של הכנסת וקראתי לממשלה לשנות את התמהיל בין בתי המגורים לבין התעסוקה".
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק