נאשם מקרית חיים שוחרר למעצר בית. אז מדוע החזיר אותו השופט לכלא?

בבית משפט השלום בקריות התברר סיפור חייו המורכב של הצעיר, נטול העבר הפלילי, שנתפס כשהוא מבצע עסקאות סמים ברחבי הקריות. מי הסכים לקבלו לביתו בתנאים של מעצר בית?
 

בחודש מרס 2018 שוחרר למעצר בית נאשם בסחר בסמים, תושב קריית חיים, (34), רווק, ללא משפחה, יתום מאם ובן לאב עבריין אשר נכנס ויוצא מבתי הסוהר.

אמו של הנאשם אליה היה קשור מאוד, נפטרה באופן טראגי בשל בעיות בריאות, דווקא לאחר שהצליחה להיגמל בכוחות עצמה מהתמכרות רבת שנים לסמים.

הנאשם, נטול עבר פלילי, נתפס לפני כשלושה חודשים בעודו מבצע עסקאות סמים, אותן ביצע במפגשים עם ה"לקוחות" בין היתר ברחובות טרומן ומח"ל בקריית חיים וברחוב הרצל בקריית ים.

בחודש מרס 2018 הוגש נגדו כתב אישום לבית משפט השלום בקריות והוא שוחרר למעצר בית בביתה של דודתו.

ואולם, כבר לאחר כשבועיים לא יכלה המשפחה להחזיק בו יותר בביתה ובצער רב החזיר אותו השופט יוסי טורס לבית הסוהר, עד שתימצא לו חלופה אחרת.

 

הנאשם נתפס כשהוא מבצע עסקאות ומוכר חשיש בקריית חיים ובקריית ים. צילום: אילוסטרציה

 

את הנאשם מייצגים עורכי הדין ליאור דוידי ואמירא אניס.

רק לפני מספר ימים, לאחר בחינת ערבים נוספים שיוכלו לערוב לכך שהנאשם ימלא אחר תנאי שחרורו, נמצאה סוף סוף המשפחה שתוכל לקבל את הנאשם לביתה: המעסיק של הנאשם בחברה הבינלאומית בה עבד עד עתה, ואשתו של הבוס, הם אשר היו מוכנים להושיט את ידם ולעזור לצעיר להשתקם ולזכות בהזדמנות שניה.
מנהלו של הנאשם עובד 25 שנים בחברה בינלאומית מובילה, בעלת סניפים רבים, שמרכזה בישראל. גם הנאשם עבד באותה חברה בשנים האחרונות עד אשר נעצר כאמור לפני כחודשיים, בחשד לסחר בסמים.

בדיון סיפר מנהלו של הנאשם: "אני יודע שהוא מואשם בסחר בסמים. אני מנהלו ומכיר אותו 6-7 שנים… אני מוכן לקבל אותו אצלי בבית. יש לי 3 ילדים. יש לי חדר בשבילו".
לשאלות בית המשפט ענה הבוס: "ברור שיש לי חששות. אבל יש לי בית גדול, ייעדתי לו פינה. כל דבר שקשור לסמים הוא דבר גרוע, ככה אנחנו לא מחנכים את הילדים. הילדים שלי סיימו צבא. מהיכרותי עם הבחור, הוא בחור טוב. התחושה שלי היא שיש פה מעידה חד פעמית. אני רואה שהוא יוכל לחזור ולהשתקם ולחזור לעבוד. אין לי בעיה שיישאר אצלי גם חצי שנה או שנה".

 

הסניגור, עו"ד ליאור דוידי. צילום עצמי

 

נציג הפרקליטות ביקש מהשופט שלא לאשר את חלופת המעצר, אולם השופט נעתר לבקשתם של הסניגורים, עורכי הדין ליאור דוידי ואמירא אניס, אשר ביקשו את שחרורו וטענו כי לנאשם אין כל עבר פלילי וכי מגיעה לו הזדמנות נוספת להוכיח את עצמו.

השופט כאמור נעתר לבקשה ושחרר את הנאשם לביתם של הבוס ואשתו, בתנאי מעצר בית.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות