ביום שישי: שתי הפגנות צפויות בחיפה

בעיר חיפה שהפכה לאחרונה לבירת ההפגנות בארץ ייערכו ביום שישי הקרוב שתי הפגנות. "אין למשתתפים כוונה לייצר פרובקציות", אמר היום מזכיר תנועת חד"ש בעיר
 

רג'א זעאתרה, מזכיר תנועת חד"ש אשר תערוך הפגנת תמיכה בעזה בסוף השבוע בחיפה, סיפר היום ל"ניוז חיפה קריות.נט" כי ההפגנה הצפויה ביום שישי הקרוב בשעה 17:00 בכיכר אונסק"ו במושבה הגרמנית, הינה הפגנת תמיכה בעזה וכי אין למשתתפים בה כוונה לייצר פרובקציות.

ההפגנה שמתכננת תנועת חד"ש, כך סיפר היום זעאתרה, מתקיימת באישור משטרת חיפה והיא תיערך ביום שישי הקרוב, בשעה 17:00 בחיפה.

כזכור וכפי שפורסם אתמול ב"ניוז חיפה קריות.נט", בשעה 21:00 באותו היום (שישי) תיערך בעיר הפגנה נוספת, על ידי מארגנים אחרים. הפגנה זו צפויה להיערך בשדרות בן גוריון בעיר.

 

צילום מתוך ההזמנה להפגנה בחיפה, שמפרסמת תנועת חד"ש בדף האירוע שנפתח בפייסבוק

 

רג'א זעאתרה, אם הכוונה היא לא לייצר פרובוקציות מדוע בחרתם להשתמש דווקא באיור העפיפון, שעליו דגלי פלסטין בעת בה בוערים יישובי הדרום על ידי העפיפונים הנשלחים אליהם מעזה?  

"זה לא קשור לעפיפונים מעזה וזה כבר אינטרפציה של אנשים שאנחנו לא אחראים עליה. אני מארגן הפגנה של תנועה חד"ש שהיא תנועה יהודית ערבית, ואנחנו רוצים שתהיה הסרה של המצור בעזה ושלאנשים בעזה יהיה אוכל, שתיה, חשמל וחיים מכובדים. אנחנו לא רוצים שתישפך טיפת דם יהודית או ערבית ואנחנו לא מתכננים פרובקציות", אומר זעאתרה.

 

זעאתרה. צילום: יואב איתיאל

בעמוד האירוע המופץ כאמור בפייסבוק, נכתב כי האירוע מתקיים כחלק מקמפיין *Think_Gaza#* ביוזמת חד"ש, ברית הנוער הקומוניסטי (בנק"י) ותאי חד"ש באוניברסיטאות, ופתוח להצטרפות כוחות נוספים, יהודיים וערביים.

"מזה כחודשיים משתתפים רבבות מתושבות ותושבי עזה בתהלוכות השיבה – מדובר בהפגנות אזרחיות לא אלימות ולגיטמיות בדרישה להסיר את המצור, לסיים את הכיבוש ובדרישה לשיבת הפליטים הפלסטינים למולדתם שממנה גורשו לפני 70 שנים, בנכבה של שנת 1948", כותבים מארגני ההפגנה בפייסבוק: "אל ההפגנות האזרחיות האלה הגיבה ממשלת הכיבוש, וצבר הכיבוש באש ודם: מאות חללים ואלפי פצועים. ממשלת הדמים הוזה וחושבת שבכוח והרג ניתן להכניע!".

 

ההפגנה בחיפה לפני כשבוע וחצי. צילום דוברות המשטרה

כזכור, בהפגנות קודמות בחיפה רק לפני מספר ימים, נעצרו מפגינים בחשד להפרות סדר בעיר ולתקיפת שוטרים. עם זאת כל 21 העצורים בהפגנה שנערכה בעיר לפני כשבוע וחצי, שוחררו על ידי בית המשפט.

כעת נערכים במשטרה ליום שישי הקרוב. זעאתרה כאמור מבטיח הפגנה אזרחית ללא אלימות או פרובוקציות.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות