הפי אנד אחרי 15 שנות עקרות

15 שנות עקרות, טיפולים וסבל רב, הסתיימו בהריון ספונטני ובלידה מאושרת, בדיוק כשהחלה לעבוד כאחות במרכז לבריאות האישה של ה"כללית": "נדבקתי מהנשים ההרות שבהן טיפלתי"
אלה פיינבליט היא אחות מנוסה שעבדה משך שנים רבות בפגיה. הייתה זו משימה מאתגרת גם משום שעבודתה של אחות בפגיה תמיד תבענית ובעיקר כי ראתה מידי יום תינוקות, בעוד היא לא מצליחה להביא ילד לעולם. הרופאים הרימו ידיים והפסיקו את טיפולי הפוריות כי לא נרשמה תוצאה ושלושה הריונות הסתיימו בהפלה ובמפח נפש.

לפני כשנה ורבע עברו אלה ובעלה לחיפה. בעלה מיכאל פיינבלוט, מנתח לב וטיפול נמרץ בבי"ח בלינסון ומונה לנהל את טיפול נמרץ ניתוחי חזה ולב בבית חולים כרמל.

השניים שקלו להתחיל בפונדקאות או אימוץ. אלה התקבלה בזרועות פתוחות כאחות במרכז רפואי לין. כאשר דנה עמה דניאל זיידנר – מנהלת הסיעוד בלין היכן תשתבץ, ביקשה אלה לעבוד דווקא במרכז לבריאות האישה.

הן התלבטו יחד, כי דניאל חששה שהטיפול היומיומי בנשים הרות יקשה על אלה ומאידך היה ברור עד כמה היא אמפטית ומבינה את המטופלות. אלה התעקשה והוחלט לצאת לתקופת ניסיון.

להפתעת כולם ובניגוד למצופה, חודש ורבע לאחר שהחלה לעבוד בלין הופתעה אלה לגלות שהיא בהריון ספונטני בגיל 42. "ממש נדבקתי מהנשים ההרות בהן טיפלתי", היא מספרת בחיוך.

 

אלה פיינבלוט מלין יחד עם נטלי צידון, אא מרכז לבריאות האישה, ודניאל זיידנר. צילום: דוברות כללית

ההריון לווה על ידי ד"ר עמית דמתי גינקולוג בכיר של כללית בבי"ח כרמל ובלין, כיום מנהל המרפאה החדשה של כללית באיינשטיין.

לתחושתה של אלה היא צלחה את ההריון היקר בזכותו של ד"ר דמתי שטיפל בה במסירות ובמקצועיות וכך במצבים בהם ארעו בעבר הפלות, נשמר ההריון בהצלחה.

אם לא די בכך הרי שעל אף גילה המתקדם ועודף משקל, הצליחה אלה בסיוע של ד"ר דמתי ללדת בלידה רגילה.

כיום יונתן הינו תינוק חיפאי מקסים בן שנה ורבע. מדובר ממש במשפחת כללית מציינים בני הזוג פיינבליט: שני ההורים עובדי כללית והתינוק הגיע לעולם בזכות העבודה בכללית ובעזרת צוות מופלא שלו. מסתבר שיש עוד ניסים בעולמנו, מסכמת אלה המאושרת ועם קצת עזרה מאנשי מקצוע מעולים הניסים גם ממשיכים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בבריאות