תושבי קריית חיים התעוררו והצביעו ברגליים בפאב הברברוסה

כ-180 תושבי קריית חיים הגיעו אתמול בערב לפאב הברברוסה לכנס פתיחת הקמפיין של רשימת "עוצמה", שתייצג את תושבי השכונה בבחירות הקרובות. איזה טענות השמיעו האורחים בכנס?


רק לפני שבוע החליטו תושבי קריית חיים שהם חייבים לעשות מעשה כדי לשפר את מצב השכונה ואתמול (שלישי) כבר התקיים כנס ראשון להקמת רשימת "עוצמה לקריית חיים".

תושב ותיק של הקרייה, מוטי בלום, פתח ודיבר על החשיבות באחדות התושבים למען מטרה משותפת:

"יש פה יותר מדי קבוצות שמושכות לכל מיני כיוונים ובסך הכל כולם רוצים את אותו דבר ומה שמוביל את האנשים זה אגו – לכן החלטנו לקום ולהקים גוף אחד שיאגד את כל התושבים ואנחנו שמחים שהם נענו לקריאה שלנו. בפעם הראשונה תושבי קריית חיים הצביעו ברגליים והגיעו בהמוניהם לכנס משותף והבינו שהגיע הזמן לשינוי".

כ-180 איש הגיעו כאמור לכנס בפאב "ברברוסה" ובמפגש הם שטחו את כל הבעיות שמפריעות להם.

 

אתמול בברברוסה. מצביעים ברגליים. צילום: ולד סולדטנקו

 

כך למשל דיבר תושב השכונה, יניב שטרית, על האוכלוסייה הצעירה שעוזבת את הקריה, התשתיות הרעועות וחוסר פיתוח: "לא בונים בקרייה, אין פה שום שכונה חדשה למרות שיש שטח פנוי, זה מה שגורם לצעירים של קריית חיים לעזוב את המקום. לא בונים בניינים חדשים ואין פרויקטים של פינוי-בינוי, בכל הקריה עובדים כרגע רק על בניין אחד בתמ"א 38".

עו"ד פז גולדהורן דיבר על הסיבה שמשאירה את אנשי העסקים מחוץ לקריית חיים: "אין פיתוח של חוף הים, אין הכנסה של יזמים חדשים. בכל מקום אחר, חוף הים הוא מקום יוקרה ואצלנו זה הפוך – חוף הים לא מושקע וכל הבתים הגובלים עם הים הם בני הריסה ומאוכלסים באוכלוסיות חלשות. אין פה שום יזמות שמקדמת צעירים להקים עסקים".

תושבת השכונה, תמי פלד, דיברה על חוסר ההשקעה בתושבים הוותיקים והצעירים גם יחד:

"אין דאגה לאוכלוסייה הבוגרת, אין תעסוקה – אין מספיק מועדונים לגיל השלישי, שהאנשים האלה יוכלו לצאת מהבית ולהיות חלק מחיי חברה. יש גם מצוקה של ילדים צעירים בגילאי בית ספר, שאין להם מה לעשות אחרי הצהריים – אין תעסוקה מסובסדת למשפחות קשות יום ואין מספיק שיעורי העשרה לילדים מתקשים", אמרה פלד.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות