שש שנות מאסר לצעיר מקריית אתא שדקר למוות את חברו במסיבת טבע 

"אין מנוס מלהגיע למסקנה שגם המנוח וחבריו לא טמנו ידם בצלחת, בכך שהם היו אלה שהתחילו באלימות פיזית שהופנתה אל הנאשם": שש שנות מאסר נגזרו על טירן זזן (22) מקריית אתא, שדקר למוות לפני כשנה את חברו במהלך מסיבת טבע
בית המשפט המחוזי בחיפה גזר אתמול (רביעי) שש שנות מאסר על טירן זזן (22), תושב קריית אתא, שדקר למוות את חברו במסיבת טבע ביער אליקים לפני כשנה.

מכתב האישום המתוקן שהוגש על ידי פרקליטות מחוז חיפה, עולה כי זזן טען שהקורבן, משה (קיקו) אשכנזי (22) ממגדל העמק, היה חייב לזזן כספים.

על רקע הסכסוך הכספי שיגר זזן לאשכנזי, הודעות טקסט בסגנון מאיים. וכך בין היתר כתב זזן לאשכנזי: "אני ממך כבר לא רוצה כסף, רוצה דם", ו"קיקו, תביא היום את הכסף, אם אין כסף אני מבחינתי בא לדקור אותך היום".

ביום האירוע, בחודש יוני 2017, נערכה מסיבת טבע ביער אליקים ולמסיבה הגיעו בין היתר זזן ואשכנזי, כל אחד בנפרד, עם חבריו.

מכתב האישום עולה כי בסביבות השעה עשר בלילה ניגשו זזן עם שני חבריו לאשכנזי, וזזן דרש ממנו את הכסף שלטענתו היה חייב לו.
במכנסיו של זזן היה מוחבא כל אותה העת סכין. אשכנזי אמר לזזן כי הוא לא ישלם את הכסף וזזן הודיע לו כי לא יעזוב את המקום עד שישלם.

בהמשך דווקא הסתובב זזן ופנה ללכת כאשר הוא מתרחק מאשכנזי וחבריו, אולם אז קרא לו אחד מחבריו של אשכנזי לשוחח, וזזן חזר והשניים שוחחו.

 

פראמדיקים וחובשים של מד"א מפנים את הפצועים באירוע, ליד היער. צילום: דוברות מד"א כרמל

בשלב זה ובעוד השניים משוחחים, רץ לפתע אשכנזי לעבר זזן, עם בקבוק בידו והיכה את זזן בראשו עם הבקבוק. זזן ניסה לברוח אך אשכנזי וחבורתו השיגו אותו. בין כל המעורבים התפתחה קטטה אלימה. במהלך הקטטה דקר זזן את אשכנזי דקירה עמוקה בבטן העליונה והיא זו שגרמה למותו. זזן דקר בנוסף גם שניים מחבריו של אשכנזי וגם הם דקרו את זזן מספר פעמים.

אשכנזי וזזן פונו על ידי באי המסיבה ברכבים, לתחנת דלק סמוכה. אשכנזי מת מפצעיו במהלך הפינוי ברכב, בשל איבוד דם ופגיעה בכלי דם ראשיים. מהמקום פונו ארבעה פצועים בניידות טיפול נמרץ לבית החולים רמב"ם בחיפה, בהם גם זזן, שנפצע באירוע באורח בינוני-קשה.

זזן הורשע על פי הודאתו בהריגה ובעבירות נלוות, במסגרת הסדר טיעון.

 

הקטטה הביאה להריגתו של הצעיר, בן ה-22. צילום: דוברות מד"א מרחב כרמל

השופט יחיאל ליפשיץ דחה בגזר הדין שניתן אתמול את טענות ההגנה העצמית של זזן, וציין כי זזן שלח מסרונים ואיומים עוד טרם ההריגה, וזאת על רקע החוב הכספי שהמנוח סירב להשיב לו.

עם זאת קבע השופט כי באירוע עצמו, במסיבת הטבע, היו אלה דווקא המנוח וחבריו שפתחו באלימות כנגד זזן, אלימות שהסתיימה בהריגתו של אשכנזי.

"אין מנוס מלהגיע למסקנה שגם המנוח וחבריו לא טמנו ידם בצלחת" ,כתב השופט בגזר הדין: "בכך שהם היו אלה שהתחילו באלימות פיזית שהופנתה אל הנאשם. חרף נתוני המקרה העומדים באופן מובהק לחובת הנאשם, בחינת השניות האחרונות לאירוע, מעלה כי הנאשם היה זה שהותקף תחילה, על ידי המנוח וחבריו", קבע השופט.
השופט גזר על זזן  6 שנות מאסר בפועל. כמו כן הטיל עליו לשלם פיצוי בסך מאה אלף שקלים, למשפחתו של המנוח.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות