קונגרס הנוער – "בונים חברת מופת 2048"

ביום שלישי נערך הקונגרס לנוער של מחוז חיפה, בסימן הנושא השנתי: "70 שנה למדינת ישראל"
ביום שלישי התקיים הקונגרס השנתי לנוער של מחוז חיפה – השנה בהלימה לנושא השנתי: "70 שנה למדינת ישראל".

הקונגרס נערך במעמד מנהל מחוז חיפה, ד"ר סער הראל, חברי הנהלת המחוז, מפקחים ועובדי הוראה. בכנס השתתפו כ-1200 תלמידי תיכון מ – 40 בתי ספר מן המחוז, מכל המגזרים ומכל הדתות, לציון אירוע השיא של קונגרס הנוער לבניית חברת מופת – 2048.

מנהל המחוז, ד"ר סער הראל אשר פתח את האירוע גם סיכם אותו ואמר: "אירוע מדהים, שכולו אופטימיות, יש לנו נוער מדהים, יש לנו מקום להיות גאים בו, אפשר להסתכל קדימה ולומר שהמנהיגות הבאה שלנו צומחת בו, נוער ערכי, מחויב, סובלני, מקבל את האחר, את השונה, רגיש. אני יוצא מכאן גאה ואופטימי".

עוד אמר ד"ר הראל: "מחוז חיפה מחזק את החינוך לערכים ומוביל מהלכים ערכיים המעודדים אחריות למען הדורות הבאים, בהלימה לאמנה אשר חוברה לפני 6 שנים במחוז. הקונגרס הבוקר מהווה את שיאו של התהליך חינוכי הנלמד בכל בתי הספר במחוז ומטרתו להדריך, להוביל ולקדם דו שיח ודיונים חינוכיים בהובלת קבוצת תלמידי המח"מ (מובילי חברת מופת תלמידי כיתות י"א ) וצוותי החינוך בבתי הספר, דיונים המקדמים חיים משותפים, סובלנות, פלורליזם וזכויות אדם".

האירוע החל בביקור בתערוכת תוצרי אומנות, תוצרים המציגים דו קיום וחיים משותפים.

 

ד"ר סער הראל בכנס. צילום: דוברות משרד החינוך

את הקונגרס הנחתה הזמרת והשחקנית רוני דלומי והוא עמד בסימן : 70 פנים, חלומות ומעשים מסגרת הנושא השנתי – 70 שנה למדינת ישראל. השנה עסק הקונגרס בהלימה לנושא המרכזי השנתי – 70 שנה להקמת מדינת ישראל ועסק בהישגי המדינה ועם אתגרי העתיד ביחס לדמותה הרצויה של מדינת ישראל וביחס לחיים המשותפים בין הקבוצות והמגזרים השונים המרכיבים אותה תוך הקשבה והכלה של עמדות הזולת שאינן בהכרח דומות או הולמות את שלו.

קבוצת המח"מ – העצמת בני הנוער הינו יעד חשוב במחוז חיפה. יעד העומד בבסיס תכניות רבות ופעולות מגוונות, ובתוך כך, הוקמה קבוצת תלמידים מבין שכבות הגיל של  כיתות י'-יא', הנקראים  מח"מ (מובילי חברת מופת ). התלמידים עברו לאורך השנה תהליך הכשרה על מנת את להעביר לתלמידים הצעירים יותר בבית ספרם יחידת הוראה בנושא הערך השנתי.

מנהלת מינהל חברה ונוער מחוז חיפה, עינב יניב – שוורץ, שאמונה על התהליך החינוכי, ציינה:

"היום קיימנו את שיאו של תהליך החינוכי "קונגרס הנוער" אשר החל בהכשרת קבוצת מנהיגות צעירה אשר הדריכה תלמידים מן המחוז והעבירה פעילויות בנושא – 70 שנה למדינה, הפעילות הועברה בכל המגזרים והדתות ואנו רואים הלכה למעשה את השפעתה על התפיסה הערכית, החברתית, המקבלת את האחר ואת השונה אצל בני הנוער במחוז".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך