"אני עוד אראה לכם, אף אחד לא יישאר חי"

איך ניסה תושב האיזור לרצוח שוטר לשעבר בתחנת זבולון ואיך נתפסו על גופו שרידי ירי המשמשים כראייה מצויינת עבור הפרקליטות? את אחיו של הנאשם אשר היה עימו בעת האירוע, טרם הצליחה המשטרה לאתר
ניסיון הרצח של שוטר לשעבר מתחנת זבולון, הסתיים אתמול (רביעי) בהגשת כתב אישום חמור, לפיו בעקבות סכסוך קודם,  נורה השוטר בכניסה לביתו על ידי שני נאשמים, שהאחד מהם אסיר משוחרר עם מאסר על תנאי בר הפעלה. על גופו של הנאשם המרכזי נתפסו שרידי ירי והשוטר המתלונן גם זיהה בוודאות את הנאשם כזה שירה בו.

מכתב האישום שהוגש אתמול (רביעי) עולה כי בתאריך 12.5.2018 בשעות הערב ישב השוטר (המתלונן-ק"ר) עם שני בניו בחצר ביתו, הקרובה לכביש. בין השעות 20:00-20:30 נסעו הנאשם ואחיו בכביש הסמוך לבית השוטר כמה וכמה פעמים הלוך ושוב, כאשר הנאשם נשא עליו אקדח טעון בכדורים.

עוד עולה מכתב האישום כי בחלק מהפעמים בהם נסעו השניים, עצרו בכוונה סמוך לבית השוטר בחריקה מחרישת אוזניים. באחת הפעמים צעק הנאשם לעבר המתלונן ובניו, תוך שהוא מקלל אותם ואף מאיים: "אני עוד אראה לכם, אף אחד לא יישאר חי".
בהמשך הערב התקרבו שוב הנאשם ואחיו לבית השוטר, עם הג'יפ בו נסעו, ואז יצא אליהם המתלונן, נעמד בשולי הכביש וסימן להם לעצור כדי לברר את פשר מעשיהם.

מכתב האישום עולה כי השניים נעצרו עם הרכב מרחק קצר מהמתלונן, ואז "הנאשם כיוון את האקדח אל המתלונן וניסה לפגוע במתלונן באופן שירה מספר כדורים לעברו, בכוונה להטיל בו נכות או מום, או לגרום לו חבלה חמורה", כך נטען.

 

באחת הפעמים צעק הנאשם לעבר המתלונן ובניו תוך שהוא מקלל ומאיים: "אני עוד אראה לכם, אף אחד לא יישאר חי". צילום אילוסטרציה: דוברות המשטרה

 

לאחר מכן ברחו השניים מהמקום ברכבם. כתוצאה מהירי פגע אחד מקליעי האקדח בחצר ביתו של המתלונן וקליע נוסף ברכבו של אחד מבניו של השוטר, שחנה בסמוך.

בבקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים ציינה הפרקליטות כי "מדובר באירוע חמור ביותר כאשר רק בנס המתלונן ובני ביתו לא נפגעו מהירי". עוד צויין כי בידי הפרקליטות ראיות טובות להוכחת העבירות המיוחסות לנאשם ובהן גם הודעותיו של השוטר במשטרה ועימות בינו לבין הנאשם, וכמו כן בנו ושכנו של השוטר אשר העידו במשטרה, כאשר השכן סיפר כי שמע ירי ומיד יצא וראה הבזק של יריות מתוך הג'יפ של הנאשמים ואילו בנו של השוטר העיד כי היה במקום וראה את המתרחש וכמו כן את הירי שנורה לעברם מתוך הרכב.

עוד טען נציג הפרקליטות כי סימני מתכת נמצאו על ידו של הנאשם וכמו כן כי ישנו "דוח ראשוני של מעבדת מז"פ (זיהוי פלילי -ק"ר) לפיו התגלו שרידי ירי מדגימות שנלקחו מגופו ומרכב הסוזוקי".

הנאשם מיוצג על ידי עורך הדין תומר נוה. הנאשם שומר על זכות השתיקה באופן סלקטיבי, טענה הפרקליטות, כאשר הוא אינו משיב על חלק ניכר מהשאלות וגם כשהוטחו בו ממצאי בדיקת שרידי הירי, הוא לא מסר כל גרסה בעניין.

 

מייצג את הנאשם. הסניגור, עו"ד תומר נוה. צילום: עצמי

"הקליעים אותם ירה חלפו סמוך מאוד לגופו ולראשו של המתלונן" כך נטען בבקשה להאריך את מעצרו של הנאשם, אשר "פעל בתעוזה רבה" כשהוא צועק, מקלל ואף יורה לעבר שוטר בכוונה לפגוע בו ובבני ביתו: "מעשיו מעידים על היותו נעדר כל מורא מפני החוק ומפני גורמי אכיפת החוק", כך נטען.

לנאשם הרשעה קודמת בתיקי שוד בנסיבות מחמירות, תקיפה לשם גניבה והונאה בכרטיס חיוב בנסיבות מחמירות, אשר בגינן נידון בפברואר 2017 למאסר בפועל של שנתיים, ובנוסף למאסר על תנאי. הנאשם שוחרר בשחרור מוקדם על ידי וועדת השחרורים כבר בדצמבר 2017 וזאת למרות שאמור היה לרצות את עונשו בכלא עד 10.8.2018. "דהיינו המשיב ביצע את העבירות כשהוא בסטטוס של אסיר ברשיון", ציין נציג הפרקליטות, וטען כי למרות זאת לא נרתע הנאשם מכך שיוחזר למאסר לריצוי עונשו המלא, דבר המצביע על מסוכנות גבוהה של הנאשם חסר המורא, ועל הצורך בהארכת מעצרו תחת סורג ובריח.

עוד נטען כי העובדה שאחיו של הנאשם טרם אותר ולכן גם טרם מסר גרסה, מגבירה את החשש לשיבוש הליכי משפט ולכן יש להשאיר את הנאשם במעצר.

בית המשפט נעתר לבקשת הפרקליטות והורה על הארכת מעצרו של הנאשם בשבועיים, עד ה-12.6.2018.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות