המשטרה נערכת להפגנות הצפויות הערב בחיפה

בדף האירוע להפגנת חד"ש שנפתח בפייסבוק נכתב כי היום בצהריים תצאנה הסעות באוטובוסים מהנגב ועד הגליל להפגנה שתיערך הערב בחיפה. המארגנים הבטיחו השבוע בראיון ל"ניוז חיפה קריות.נט" כי אין למשתתפים כוונה לייצר פרובקציות: "אנו קוראים לעתיד של שלום וצדק, של מדינה פלסטינית בצד ישראל, של שתי בירות בירושלים, של פתרון צודק לשיבת הפליטים"
 

המשטרה הודיעה הבוקר (שישי) כי היא נערכת לקראת מחאה הצפויה להתקיים היום (שישי) בחיפה. כזכור בהפגנות שנערכו לפני שבועיים בחיפה נרשמו אירועים אלימים ובין היתר נעצרו באחת ההפגנות 21 עצורים.

המשטרה הוציאה הבוקר הודעה לתקשורת ובה נכתב כי "משטרת ישראל תפעל למימוש זכות המחאה וחופש הביטוי כראוי למדינה דמוקרטית, יחד עם זאת תקפיד על שמירה על חיי אדם, על רכוש הציבור והסדר הציבורי".

 

ההפגנה בכיכר אונסקו במושבה הגרמנית, 20.5.2018. צילום: דוברות המשטרה

 

ההפגנה הצפויה הערב לתמיכה בעזה תיערך בשעה 17:00 בכיכר אונסק"ו במושבה הגרמנית. בדף האירוע המופץ בפייסבוק, נכתב כי האירוע מתקיים כחלק מקמפיין *Think_Gaza* ביוזמת תנועת חד"ש, ברית הנוער הקומוניסטי (בנק"י) ותאי חד"ש באוניברסיטאות, ופתוח להצטרפות כוחות נוספים, יהודיים וערביים.

המארגנים הבטיחו השבוע בראיון ל"ניוז חיפה קריות.נט" כי אין למשתתפים כוונה לייצר פרובקציות.

רג'א זעאתרה, מזכיר חד"ש בחיפה:

"ההסלמה האחרונה היא עדות נוספת להשלכות של כליאת מיליוני בני אדם בשטח הצפוף בעולם, ושל השליטה הצבאית הישראלית על עם אחר הדורש עצמאות והכרה. כל עוד יימשך המצור, וכל עוד יימשך הכיבוש, לא תוכל הממשלה לדכא את ההתנגדות הלגיטימית. אנו קוראים לעתיד אחר, עתיד של שלום וצדק, של מדינה פלסטינית בצד ישראל, של שתי בירות בירושלים, של פתרון צודק לשיבת הפליטים לפי החלטות האו"ם".

 

בדף האירוע בפייסבוק נכתב כי היום בשעות הצהריים תצאנה הסעות מהנגב והגליל, המשולש, תל אביב, יפו, רמלה ולוד באוטובוסים, לקראת הפגנת חד"ש שתיערך בחמש בערב בחיפה.

 

צילום מתוך דף האירוע שנפתח בפייסבוק: ההזמנה להפגנת חד"ש היום ב-17:00 בחיפה

 

במהלך האירוע מתכננים המארגנים "שרשרת אנושית". המפגינים סיפרו כי התהלוכה צפויה להתחיל בשעה 17:00 בכיכר אונסק"ו במורד הגנים הבהאים, משם יצעדו ברחוב הגפן לכיוון שכונת ואדי ניסנאס ועד לרחבת מוזיאון חיפה לאמנות ברחוב שבתאי לוי.

"צפויים להשתתף מאות בני אדם, ערבים ויהודים, נשים וגברים, פלסטינים וישראלים מכל רחבי הארץ, למען הסרת המצור מעזה ופתרון המשבר ההומניטרי, נגד הירי הקטלני במעל 100 מפגינים לא חמושים בתהלוכות השיבה בעזה, למען פתרון של שלום צודק ובמחאה על הדיכוי המשטרתי ומעצרי ההפחדה בחיפה בשבועיים האחרונים",

כך כתבו המארגנים בדף המחאה בפייסבוק.

 

מתוך האיוונט בפייסבוק של תנועת חד"ש להפגנה הערב בשעה 17:00. תהלוכה בחיפה להסרת המצור ולתמיכה בעזה

 

בנוסף וכפי שפורסם השבוע ב"ניוז חיפה קריות.נט", הערב בשעה 21:00, תיערך בעיר גם הפגנה נוספת, והיא מתוכננת על ידי מארגנים אחרים. הפגנה זו צפויה להיערך בשדרות בן גוריון בעיר.

בהודעה שיצאה הבוקר לתקשורת ציינו במשטרה: "לצד ההיערכות, אנו קוראים לנכבדי החברה הערבית בישראל וההנהגה המקומית לפעול להרגעת הרוחות ומבקשים מציבור המפגינים שומר החוק, שלא להיגרר אחר קריאות ופעולות של קיצוניים פורעי חוק ולשמור על מרקם החיים הייחודי לעיר חיפה".

 

ההפגנה לתמיכה בפלסטינים בעזה, שנערכה לפני כשלושה שבועות בחיפה. צילום מתוך פייסבוק כיכר הימין

 

במשטרה הדגישו הבוקר: "אנו נפעל להבטיח לכל אדם, את מימוש הזכות להפגין ולהביע דעה הכל בהתאם ובכפוף לתנאים הקבועים בחוק, אולם לא נאפשר פגיעה בשלום הציבור וביטחונו או פגיעה בשגרת החיים, התנועה ובמשתמשי הדרך כולם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות