פרסום ראשון: המהלך של בורובסקי

איך מתכנן בורובסקי להדיח את יונה יהב? האם למהלך שלו יחברו מתמודדים נוספים? הטור השבועי של אלירן טל


כולם רוצים להחליף את יונה יהב. חברי מועצת העיר הותיקים – קליש רותם, סביון והאן מצד אחד, הצעירים וחסרי הניסיון המוניציפאלי ניר שובר ועציוני מהצד האחר ובטווח גיל גולדרייך, מנדי זלצמן ואולי גם בורובסקי, עליו נרחיב בהמשך.

המכנה המשותף – כולם חיפאים שורשיים. אין שום הצנחה מבחוץ. גד זאבי פנה ללא מעט מועמדים – מחיפה ומחוצה לה. כולם סירבו. גם נציגים של כמה מהמפלגות הגדולות בדקו את האפשרות לכבוש את חיפה, אבל לא הצליחו לאתר מועמד בעל שם. חלקם סירבו בגלל תהלוכת ראשי הערים לחקירות בלהב,שמרחיקה אנשים טובים מכל רצון לעמוד בראש מערכת ציבורית, אחרים אמרו לא כי חיפה לא מספיק אטרקטיבית בשבילם. נותרנו עם הכוחות המקומיים, לטוב ולרע.

הסקרים, לפחות רובם, מנבאים לנו קרב צמוד בין יהב לקליש רותם. המועמדים האחרים מזנבים בעיקר בקליש. ליהב ריבוי המועמדים מצויין. כשמחנה "רק לא יונה" מפוצל דרכו לקדנציה רביעית סלולה.

יעקב בורובסקי הוא אולי השם היחיד שבאמת גורם ליהב להזיע ולנוע בחוסר נוחות בכיסאו

וכאן נכנס לתמונה יעקב בורובסקי. אולי השם היחיד שבאמת גורם ליהב להזיע ולנוע בחוסר נוחות בכיסאו. בבחירות הקודמות גרף בורובסקי שליש מקולות המצביעים. הישג מכובד. בורובסקי הפסיד, ובשלב הבא פרש ממועצת העיר. לכולם הוא אמר שיותר לא יתמודד על התפקיד שכל כך רצה למלא.

אבל עכשיו מדגדג לו שוב. כפי שחשפנו באתר "ניוז" בשבוע שעבר, הוא נוטה בחיוב להתמודד. אישתו נגד, אבל רבים אחרים דוחפים אותו למירוץ, ומבטיחים לו שהפעם יהב חלש ושיש הזדמנות אמיתית למהפך.

בורובוסקי הכריז שיודיע רשמית על החלטתו ביולי. אם ירוץ – הוא יילך על קמפיין קצר מועד אך ממוקד. אם לא – יתמוך באחד המועמדים האחרים, סביר להניח לבעל הסיכויים הגבוהים ביותר לנצח את יהב.

ויש גם דרך שלישית, שבורובסקי בודק אותה ברצינות. בשיחה שקיימתי אתו בסוף השבוע הוא סיפר:"אני מקים גוש גדול של גופים, מפלגות ואישים שיעמידו את המועמד הראוי להחליף את יהב. מקווה שתושבי חיפה הפעם יתפכחו".

בורובסקי ינסה לאחד כמה מהמתמודדים לתפקיד תחת קורת גג אחת, ולנסות לגייס גם את הליכוד וישראל ביתנו (אולי גם מפלגות לאומיות נוספות) למהלך. הוא ייעזר בקשריו הטובים כדי להביא ליוזמה הזאת אנשי עסקים וחיפאים מודאגים – אולי גם גד זאבי – וביחד להקים גוש שיוכל לנצח את ראש העיר המכהן.

ומי יעמוד בראש הגוש הזה? בורובסקי צפוי להציע למועמדים לערוך סקר מקיף בקרב תושבי חיפה. המנצח בסקר יתמודד לראשות העיר. האחרים יחכו לתורם אבל יישארו חזק בתמונה.

המהלך הזה, שמתפרסם כאן לראשונה, מעניין ומקורי. לא בטוח שקליש רותם, למשל, תמהר לחבור אליו. הוא יבשיל, אם בכלל, רק בחודשי הקיץ אז תתבהר התמונה ונדע אם יהב מצליח להתחזק ולמי באמת יש סיכוי להדיח אותו. עד אז, מאחורי הקלעים, מבשלים מהלכים ומבטיחים הפתעות.
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בחדשות
Ads