דרמה: מי הציל את הרופא?

בשעה 04:00 לפנות בוקר הגיעה קריאת מצוקה של רופא שסיפר על כאבים עזים מאוד בחזהו. מרוב שהיה מבולבל שכח את מספר הטלפון של מד"א
הרופא התקשר למוקד האחיות הטלפוני של מכבי, האחות זיהתה את המצוקה והצילה את חייו:

הסיפור הבא לא נלקח מסרט אך הוא בהחלט יכול להוות השראה. אורית קוגן (40), אחות במכבי שירותי בריאות הגיעה למשמרת לילה במוקד המקוון של "מכבי ללא הפסקה" בנשר, במסגרתו ניתן מענה רפואי בשעות לא שגרתיות.

בשעה 4:00 לפנות בוקר היא קיבלה שיחת טלפון מאדם שביקש לשלוח אליו אמבולנס כשהוא מתלונן על כאבים חזקים מאוד בחזה. בקו השני היה לא אחר רופא משפחה במכבי.

האחות החלה בבירור קצר על מנת להבין את חומרת המקרה. היא מיד הבינה כי מדובר בסכנת חיים לאחר שהאיש תיאר תסמינים הכוללים כאבים עזים בחזה, המקרינים ישירות ליד וללסת שלו וכי יש לו קושי לנשום, היא לא בזבזה זמן ומיד העלתה בקו השני את מד"א וביקשה לשלוח אליו אמבולנס. "תיאור התסמינים היה מאוד דרמטי וברור באותם רגעים, ותחושת הבטן שלי אמרה שמדובר באירוע לא שגרתי ולכן החלטתי לפעול מהר מאוד", סיפרה קוגן.

 

בצילום: האחות אורית קוגן. צילום: מכבי

באותם רגעים, הרופא הצטווה לחכות לאמבולנס, שבתוך דקות ספורות הגיע לדלת ביתו. ברגע שפתח את דלת ביתו לצוות הרפואי הוא התעלף במקום ובפעם הבאה שפקח את עיניו הוא מצא את עצמו בחדר המיון של בית החולים.

"קמתי מתוך שינה עם כאבים מטורפים בחזה, ממש כאבי תופת, מרוב שהייתי מעורפל לא הצלחתי לזכור אפילו את מספר הטלפון של מד"א ואיכשהו כן זכרתי את המספר של מכבי ללא הפסקה. כשהתעוררתי בבית החולים ישר הבנתי שעברתי התקף לב", סיפר הרופא.

לאחר מספר בדיקות שכללו אקו לב ובדיקות אק"ג, הדרמה נמשכה בבית החולים כאשר הזעיקו את המצנתר מביתו להגיע לבית החולים וכעבור זמן קצר הובהל הרופא לחדר ניתוח, שם נמצא כי הוא סובל מכלי דם ראשי סתום ב-100%, ממצא המעיד על סכנת חיים ממשית. "לא הבנתי מאיפה זה נפל עליי ביום בהיר, אני פשוט זוכר שהרופא אמר לי שאם עוד שעה לא הייתי מגיע לפה, כנראה שכבר לא הייתי".

הרופא עבר צנתור בבית החולים, ולמרבה המזל ולמרות המצב הקשה בו הגיע לחדר מיון, לא נוצר כלל נזק לשריר הלב. למחרת הרופא שוחרר לביתו והצטווה על ידי הרופאים לנוח.

"אפשר לומר שחזרתי למוטב, אם כי עדיין לא חזרתי לעבודה בהוראת הרופאים. אני כל כך רוצה כבר לחזור לעבוד. זה מצחיק שאני בעצמי רופא שמטיף למטופלים שלי תמיד ללכת להיבדק ומרוב שדאגתי לכולם לא דאגתי לעצמי ואני בהחלט אנהג אחרת החל מעכשיו".

"זה מצחיק שאני בעצמי רופא שמטיף למטופלים שלי תמיד ללכת להיבדק ומרוב שדאגתי לכולם לא דאגתי לעצמי". צילום: אילוסטרציה

חמישה ימים לאחר שהשתחרר, הרופא לא שכח להודות לאחות אורית קוגן, שלדבריו היא הצילה את חייו. "אני שמח שהיא הייתה עניינית במהלך השיחה, היא לא בזבזה זמן יקר, שאלה את השאלות החשובות ובזכותה האמבולנס הגיע תוך דקות ספורות שבהמשך התבררו כקריטיות".

קוגן מצידה הייתה כל כך מופתעת לגלות את השתלשלות האירועים שארעו לאחר שביצעה את המוטל עליה: "זה סיפור שכאילו לקוח מתוך סרט. ברגע שקבלתי מהרופא את שיחת הטלפון התרגשתי מאוד והייתי בשוק. הוא הודה לי מספר פעמים על המענה היעיל לדבריו ועכשיו אני גם מבינה עד כמה זה היה קריטי".

בסופו של יום לרופא המשפחה יש מסר ברור מהסיפור הדרמטי: "לכו להיבדק ואל תדחו דברים. אני אדם בריא בהתנהלות שלי, אוכל בריא ועושה ספורט, לא חשבתי שזה יכול לקרות לי באמצע החיים ומכאן אני יוצא מחוזק וכמובן אתן עוד יותר דגש למטופלים שלי, החיים יפים תשמרו עליהם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות