אופרה בבית הספר

מגמת המוסיקה בתיכון "רעות לאמנויות" העלתה אופרה של מוצארט * ראש העירייה יהב: "הישג חינוכי ואמנותי מרשים"
האופרה "כך עושות כולן" שהועלתה ב'רעות לאמנויות'. מה מוצארט היה אומר? צילום: תומר כהן

האופרה "כך עושות כולן" שהועלתה ב'רעות לאמנויות'. מה מוצארט היה אומר? צילום: תומר כהן

לא רק בלה-סקאלה שבאיטליה ולא רק בבית האופרה בתל אביב עושים אופרה. גם בתיכון "רעות לאמנויות" יודעים לשיר אופרה ברמה גבוהה. האופרה "כך עושות כולן" מאת וולפגאנג אמדיאוס מוצארט, היא אופרה מוכרת שמועלת על ידי בתי האופרה הטובים בעולם. סצנות מרכזיות מתוך האופרה הועלו השבוע בתיכון "רעות לאמנויות" על ידי תלמידי סדנת האופרה של המגמה למוסיקה בהנחיית זמרת האופרה לילך טולנאי-טורקאן.

תלמידי הסדנה היו מעורבים בכל תהליכי הפקת האופרה, וכן בבימוי, בעיצוב ובבניית התפאורה. את התלבושות המסוגננות עיצבה תלמידת המגמה כרמל קוריאל, שאף התנדבה לתפור את השמלות בכישרון רב ובאסטטיות.

תלמידי הסדנה התמסרו לז'אנר שהוא רחוק בדרך כלל מעולמם המוזיקאלי. האופרה "כך עושות כולן" מתארת סיפור על שתי אחיות העומדות במבחן נאמנות לארוסיהן. העלילה העוסקת באהבה, נאמנות ובגידה אוניברסלית ורלוונטית כך מסתבר לכל תקופה.

לילך טולנאי-טורקאן, מנחת סדנאות האופרה במגמת המוסיקה בתיכון "רעות לאמנויות", הגיעה לשירת האופרה כששיחקה בתיאטרון חיפה.

טולנאי-טורקאן: "הגאונות שבמוסיקה, העושר והמורכבות שבה שבתה את ליבי והתחלתי מסע הכרות עם עולם המוסיקה".

ראש העירייה יונה יהב: "מערכת החינוך של חיפה מקדמת מצוינות ובבית הספר 'רעות לאמנויות' עושים זאת במגוון תחומים הבאים לידי ביטוי בשיעור הזכאות המרשים לתעודות בגרות, העומד על 97 אחוז, שיעור המתגייסים לצה"ל, מספר המתנדבים לשנת שירות וכמובן – גם בתחומי האמנות השונים הנלמדים בבית הספר, כפי שהדבר בא לידי ביטוי בהפקת מופע האופרה על ידי תלמידים בני 16-18. זה הישג חינוכי ואמנותי מרשים הראוי לציין".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך