האם מפעל "חיפה כימיקלים" במפרץ צפוי להיסגר?

מתקני המפעל במפרץ חיפה דוממים כבר שנה והעובדים נמצאים זמן רב בחופשה ללא תשלום, אולם מסתמן כי בקרוב ימצאו עצמם 250 העובדים עם מכתבי פיטורים ביד. עיריית חיפה: "אנו מצפים מממשלת ישראל שתשקיע המשאבים הנדרשים בעובדים עצמם, ותדאג לפרנסה ולתעסוקה להם ולמשפחותיהם"
אתמול (ראשון) הודיעה הנהלת חיפה כימיקלים כי המפעל סגור זה למעלה משנה, על רקע שלילת רישיון העסק שלו וטענה כי "עירית חיפה מונעת במכוון מחיפה כימיקלים קבלת היתרי בניה ורישיון עסק שיאפשרו את חזרת המפעל על עובדיו, לפעילות סדירה". החברה השביתה כזכור את מתקניה בחיפה, בעקבות פירוק מיכל האמוניה, וכעת מתברר גם כי ביטלה את כל בקשותיה להיתרי בנייה.

בחברה טוענים כי ראש עיריית חיפה יונה יהב הערים עליה קשיים וכי בשל כך היא אינה עשוייה לשוב לעבודה סדירה. עוד נמסר כי חזרת אתר הייצור הצפוני לפעילות עלולה לקחת זמן רב וכי האתר לא יפעל יותר במתכונת בה עבד עד לפני שנה. בחברה הודיעו כי הם בוחנים חלופות שונות להפעלת המפעל אולם הוא לא יפעל במתכונת דומה לזו שהופעלה בעבר.

 

ארובה במפעל "חיפה כימיקלים". צילום: כאמל קזאמל, המשרד להגנת הסביבה.

לחברת חיפה כימיקלים גם אתר במישור רותם שבדרום. באם מפעל חיפה כימיקלים במפרץ ייסגר – המשמעות היא ש-250 מעובדי החברה אשר נמצאים גם כך בחודשים האחרונים בחופשה ללא תשלום, זאת עקב מאבק מתמשך על עתידם וגורלם, עשויים למצוא עצמם ממש בקרוב, ללא עבודה.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "כפי שאמרנו לאורך כל הדרך, ל"חיפה כימיקלים" לא הייתה מעולם כל כוונה להפעיל את המפעל בחיפה, שהרי אילו רצתה לעשות זאת, הייתה יכולה לעשות זאת מזמן, שכן הפתרון שנמצא למפעל בדרום מתאים באותה מידה גם למפעל בצפון. לא הייתה אז ואין גם היום סיבה להפריד בין המפעלים. זה הזמן להשקיע בעובדים ואנו מצפים מממשלת ישראל, כי תשקיע את המשאבים הנדרשים בעובדים עצמם, ותדאג לפרנסה ולתעסוקה, להם ולמשפחותיהם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות