עו"ד בועז גור מונה ליו"ר איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה

גור: "שמח ונרגש להיכנס לתפקיד, אנו נמצאים בתקופה מאתגרת בה מתעצב עתידו של המפרץ ונקבע כיצד ייראו חיי תושבי מפרץ חיפה בעשורים שיבואו"
 

מליאת מועצת עיריית חיפה אישרה אתמול (ראשון) את מינויו של חבר המועצה, עו"ד בועז גור, לתפקיד יו"ר דירקטוריון איגוד ערים חיפה אזור מפרץ חיפה להגנת הסביבה במקומו של עו"ד רשף חן

עו"ד גור מכהן כחבר מועצה משנת 2013 ומחזיק את תיק ההון החברתי בעירייה ויו"ר הוועדה לאחריות משותפת. הוא פעיל חברתי ותיק המעורב במאבקים רבים בעיר והיה ממובילי המחאה החברתית בחיפה ב2011 וכן, כיהן כחבר הועד המנהל של המכללה החברתית-כלכלית (8 שנים) ועמית בקרן ברל כצנלסון. הוא עו"ד וכלכלן במקצועו, מתמחה בתחומי המשפט הציבורי, איגוד מקצועי, רגולציה וסוגיות תכנון ובניה. כיום מכהן כמזכיר באיגוד העובדים הסוציאליים בהסתדרות וכדירקטור בחברת "היי-סנטר" – חברת היזמות של עיריית חיפה.

 

עו"ד בועז גור. צילום: תנועת מקומי

איגוד ערים חיפה להגנת הסביבה נוסד בשנת 1983 ותפקידו איסוף מידע ונתונים הנוגעים לזיהום אוויר, ים וקרקע באזור המפרץ, פרסום דו"חות מתוך הממצאים והצעת דרכי פעולה אופרטיביות להתמודדות עם חריגות שהתגלו. בשנים האחרונות, לאור נתוני הזיהום במפרץ חיפה, עלה האיגוד לראש סדר היום הציבורי. זאת גם בשל סמכויות אכיפה שניתנו לו על ידי המשרד להגנת הסביבה כלפי המפעלים הפעילים במפרץ חיפה. כיום משרת האיגוד אוכלוסייה של מאות אלפי תושבים, מ-11 רשויות מקומיות החברות בו: חיפה, קרית אתא, קרית ים, קרית ביאליק, קרית מוצקין, נשר, קרית טבעון, מועצה אזורית זבולון, רכסים, דאלית אל כרמל, טירת כרמל.

עו"ד בועז גור אמר אתמול: "אחרי שנים של פעילות סביבתית במפרץ, עוד מהגשת ההתנגדות המרכזית נגד בז"ן ועד למאבק בסכנת האמוניה, אני שמח ונרגש להיכנס לתפקיד. אני רואה חשיבות מכרעת ביכולת של כל הרשויות לפעול בשיתוף פעולה ולשים את חיי התושבים לפני אינטרסים כלכליים ופוליטיים. אנו נמצאים בתקופה מאתגרת בה מתעצב עתידו של המפרץ ובהתאמה כיצד ייראו חיי תושבי מפרץ חיפה בעשורים שיבואו. אנו חייבים לפעול במקצועיות ומתוך הבנה כי האחריות מוטלת על כתפנו ולהקפיד על שיתוף ציבור והנגשת המידע לכלל התושבים".

יונה יהב, ראש העיר חיפה: "עיריית חיפה, יחד עם הרשויות החברות באיגוד ערים ובשיתוף פעולה מלא עם הארגונים הסביבתיים, פועלת ללא לאות להפחתת הזיהומים בעיר ולמען חזון של מפרץ נקי וירוק. בועז גור הוא חבר מועצה מסור, מקצועי ושקול המעורב ובקיא בנושאי איכות הסביבה והמפרץ. אני מאחל לו בהצלחה בתפקידו החדש כיו"ר איגוד ערים לסביבה."


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחדשות