נשר: התנגדות לרכיבים בתוכנית 'כלל' לבניית 5,000 יחידות דיור

השבוע הגישו רועי לוי המועמד לראשות העיר ותושבי העיר נשר התנגדות לתוכנית 'כלל' לבניית 5,000 יחידות דיור במבואות המזרחיים של נשר בסמוך לכביש בר יהודה


השבוע הגישו רועי לוי המועמד לראשות העיר ותושבי העיר נשר התנגדות לתוכנית 'כלל' לבניית 5,000 יחידות דיור במבואות המזרחיים של נשר בסמוך לכביש בר יהודה. לוי: "נתכנן דיור איכותי שיותאם גם לצעירים, באיכות חיים גבוהה תוך שמירה על ערכים היסטוריים ונופיים".

התכנית שהופקדה בחודש מאי 2017 להתנגדויות משתרעת על שטח כולל של כ-2,500 דונם וממוקמת במזרח העיר. בשלב הראשון תוקם שכונת מגורים בהיקף של 2,000 יחידות דיור בשטחים הנמצאים מדרום לשטח המפעל, בשילוב שטחי תעסוקה, מסחר ושטחי ציבור. בשלב השני יוקמו 3,000 יחידות דיור נוספות בשילוב שטחי תעסוקה ומסחר על שטח המפעל.

 

"נתכנן דיור איכותי שיותאם גם לצעירים, באיכות חיים גבוהה תוך שמירה על ערכים היסטוריים ונופיים". לוי. צילום יח"צ

לוי:

"מאבק של חודשים, לימוד עצמי של תכניות בינוי עיר, קריאת הוראות לתב"ע, מאות עמודים של פרוטוקולים ומפות, פגישות עם מתכננים ואדריכלים, אנשי איכות הסביבה, דיונים במועצת העירייה ובעיקר שיחות רבות ושולחנות עגולים איתכם, תושבי העיר, התנקזו להתנגדות שהגשתי היום, לרכיבים בתכנית כלל להקמת 5,000 יחידות דיור בנשר.

תכנית כלל במתכונתה הנוכחית עלולה לשנות את פני העיר לצמיתות ללא התחשבות בפיתוח הכלכלי של נשר תוך יצירת עומסים על תקציב העירייה השוטף, לחצי תנועה, שינוי צביון העיר שלנו, פגיעה באתרים היסטוריים בנשר שכבן המקום לא הכרתי בילדותי והם אינם מפותחים ונגישים לקהילה בעיר", אמר לוי.

 

 

תוכנית כלל בנשר

 

לוי עם שר האוצר, משה כחלון. צילום: יח"צ

עוד הוסיף לוי: "במגוון השיקולים שמתי על סדר היום, גם את טובתם של התושבים החדשים שיאכלסו את השכונה. נדמה כי מגורים בסמיכות למפעלים מזהמים ובסמוך למפעל דשנים ובז"ן שאושרה התרחבותו, ללא תסקיר סביבתי מעמיק, יובילו לאיכות חיים ירודה ותחלואה גבוה בקרב תושבינו העתידיים.
אני מקווה שהתנגדותי תתקבל ויחד עם תושבי נשר ועם היזם נתכנן אזור מגורים העונה על הצרכים של גם דל צעירי העיר המשוועים למגורים מותאמים להם מבחינת המחיר והשירותים תוך שמירה על הערכים ההיסטוריים והנוף".
משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • לאור מבצע חיסוני הילדים: האם חיסנתם/תחסנו את ילדיכם נגד קורונה?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בלוקאל פוליטי
Ads