אתם תתקוממו ולא תאמינו איזה דיון העדיפו לאשר בכנסת במקום לדון בזיהום האוויר במפרץ

כשנשיאות הכנסת מעדיפה לאשר דיון אחר ולא לדון בחריגות זיהום אוויר המסכנות את חייהם של מיליון בני אדם באיזורנו – אנחנו בבעיה. ועוד לא שמעתם במה העדיפו לדון במקום זאת
 

 

כשנשיאות הכנסת מעדיפה לאשר דיון בנושא "הכנת כלות" ולא בחריגות זיהום אוויר המסכנות חיי מיליון בני אדם באיזורנו – אנחנו בבעיה.

תושבת מפרץ חיפה וחברת תנועת אומ"ץ, עו"ד אליס גולדמן, מפרסמת דברים קשים מהם עולה זלזול בוטה בחייהם של מיליון בני אדם באיזור מטרופולין חיפה.

 

חברי הכנסת העדיפו לקדם דיון בהדרכת כלות במקום בחייהם של מיליון אזרחים. צילום: זוהר שיטרית לזר פור יו

 

וכך כותבת גולדמן בעמוד הפייסבוק שלה:

" אתמול (שני), ביקש ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני לקיים דיון מהיר ודחוף בוועדת הפנים והסביבה (בראשותו של ח"כ יואב קיש מהליכוד). הבקשה עלתה לדיון בנשיאות הכנסת, המורכבת מיו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וחברי כנסת מכל סיעות הבית, המשמשים סגני יו"ר הכנסת.

נושא הדיון המבוקש היה "זיהום האוויר של מפעלי בז"ן במפרץ חיפה", המתבסס על דו"ח עדכני מהחודשים האחרונים, של מרכז המחקר והמידע של הכנסת (מ.מ.מ) שמחקריו משמשים גם כממצאים מהימנים לפלטפורמות שיפוטיות. הדו"ח בחן נתונים מהשנים 2015-2017 ובדק  את עמידתם של המפעלים (בז"ן) בתקני הפליטה לאוויר, כפי שנקבעו בחוק אוויר נקי, התשס"ח, ועוגנו בהיתרי הפליטה של כל מפעל.
מהדו"ח עולים ממצאים מפלצתיים של חריגות פליטה של מזהמים במאות ואלפי!! אחוזים מהמותר!!", כתבה עו"ד גולדמן.

"אבל –
חברי הכנסת העדיפו לקדם דיון ב..
החזיקו חזק..

"הדרכות הכלה המתבצעות במסגרת הרבנות הראשית לישראל" – שהעלתה חברת הכנסת יוליה מלינובסקי מ"ישראל ביתנו".

 

"האם חייהם של מיליון תושבים במפרץ חיפה אינם חשובים לחברי הכנסת?!"

 

"אתם הבנתם את זה?? החיים שלנו – מיליון תושבי מפרץ חיפה לא חשובים לחברי הכנסת!!" כתבה גולדמן הזועמת והוסיפה:

"ואלה שמות: יולי אדלשטיין – הליכוד, רויטל סויד – המחנה הציוני, בצלאל סמוטריץ-  הבית היהודי, חמד עמאר-  ישראל ביתנו, עיסאווי פריג' – מרצ, טלי פלוסקוב – כולנו, ישראל אייכלר-  יהדות התורה, נאוה בוקר – הליכוד, אחמד טיבי – הרשימה המשותפת, מאיר כהן – יש עתיד. זכרו זאת בפעם הבאה שאתם בוחרים!!".

גולדמן פרסמה את כל כתובות המייל של חברי נשיאות הכנסת וביקשה מהגולשים: "איני יכולה לבד. זה לא יעבוד בלעדיכם! הפעם – אתם לא עוזבים את המקלדת והאינטרנט, משתפים בכל הכח, מתייגים בתגובות את כל "העולם ואשתו" ושולחים עכשיו אימייל לחברי נשיאות הכנסת בזו הלשון:

"התבייש/י לך שלא לחצת להעלות לדיון מהיר בוועדת הפנים והסביבה את נושא "זיהום האוויר של מפעלי בז"ן במפרץ חיפה" והעדפת לקדם "הדרכת כלות"!!"

בינתיים כבר זוכה הפוסט של הפעילה הירוקה ותושבת המפרץ, לשיתופים רבים ברשת.

"ניוז חיפה קריות.נט" ימשיך כמובן לעדכן !

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות