אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק: הילדה הסבירה למה דחפה סוללה לנחירו של אחיה התינוק

בבית החולים לא ידעו אם לצחוק או לבכות: איך הסבירה הילדה מדוע דחפה סוללה לנחיר אפו של אחיה בעודו ישן? וגם, מהי הדרך הטובה ביותר להורים לזכור אילו חפצים עלולים להיות מסוכנים לילדים מתחת לגיל 3?
הפעוט ישן במיטתו ואחותו ששיחקה לצידו, דחפה את הסוללה לאחד מנחיריו של אחיה, מאחר שחשבה שהוא נרדם כי "נגמרה לו הבטרייה".

תאונות בית בעת משחק ילדים הפכו בשנים האחרונות שכיחות ולכן יש חשיבות רבה לערנותם של המבוגרים.

פעוט בן שנתיים הובא בסוף השבוע לחדר המיון במרכז הרפואי לגליל בנהריה, כשסוללת כפתור נעוצה באחד מנחיריו. ההורים סיפרו לצוות כי התינוק ישן במיטתו ואחותו ששיחקה לצידו, דחפה את הסוללה כחלק ממשחק לנחיר אפו של אחיה, מאחר שחשבה שהוא נרדם כי "נגמרה לו הבטרייה כמו לצעצוע". לכן החליטה הילדה לדחוף סוללת כפתור לתוך אפו, מה שמיד גרם לפעוט להתעורר מיד בבכי משנתו ולהוריו לרוץ לעזרתו.

 

הסוללה שהוצאו מנחירו של הפעוט. צילום המרכז הרפואי לגליל

ד"ר עמיאל דרור, רופא אף אוזן וגרון במרכז הרפואי שטיפל בפעוט סיפר: "היה צורך מיידי להוציא את הסוללה מאחר שבניגוד לסוללות אחרות, סוללת כפתור, גם אם אינה מלאה, עלולה תוך זמן קצר יחסית, לגרום נזק לרקמה בשל החומר הכימי שנמצא בה. הנזק מתבטא בנקב במחיצה שעלול להיווצר ולגרום בעיות קשות לפעוט עם הנשימה דרך האף. לפעוט היה מזל רב שהסוללה לא התקדמה לעומק האף או יותר גרוע – לקנה הנשימה או לוושט, אז היה המקרה עלול להסתיים בצורה אחרת לגמרי".

לאחר איתור מיקומה של הסוללה, היא נשלפה בשלמותה מבלי שנגרם נזק לאפו של הפעוט. בתום השגחה שוחרר הפעוט לביתו.

עם יציאת הילדים לחופשת הקיץ בעוד פחות מחודש ימים, יש להקפיד שילדים קטנים יישארו תחת השגחת מבוגרים. בבית החולים שבו והדגישו כי יש להרחיק חפצים קטנים ובמיוחד סוללות ומגנטים, וכן, חפצים חדים, מסביבת ילדים קטנים.

קיימת דרך טובה לזכור איזה חפצים עלולים להיות מסוכנים בסביבת ילדים מתחת לגיל 3 –  כל חפץ שנכנס לקופסת סרט צילום של מצלמות ישנות מהווה סכנה. במקרה וגוף זר נכנס לאוזן, לאף או לפה של ילד או ילדה – יש להביאם בהקדם לטיפול במרכז רפואי הקרוב ביותר.

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות