"אין תחליף להקראת ספר כאמצעי להתפתחות הילד"

משפרים תקשורת: צוות קלינאי התקשורת של כללית ציינו את שבוע המודעות לקלינאות תקשורת במגוון פעילויות ברחבי המחוז
47 קלינאיות וקלינאי תקשורת של כללית במחוז במחוז חיפה וג"מ, ערכו מגוון פעילויות לציון שבוע המודעות לקלינאות תקשורת. הדס בן סימון, מנהלת השירות במחוז חיפה וגליל מערבי, מציינת כי מדובר בתחום שאינו די מובן לציבור, על אף שהוא נוגע לבריאות ואיכות החיים של קהלים גדולים בכל גיל ולכן החשיבות שבהעלאת המודעות לנושא.

קלינאי התקשורת עוסקים באיתור, אבחון, הדרכה, טיפול ושיקום, מגיל לידה ועד שיבה של הפרעות בשמיעה ובדיבור, להן גם השלכות על ההתפתחות השכלית והחברתית, יכולת הלמידה, בידוד חברתי בגיל המבוגר ועוד.

 

הקלינאית שרון קורונה, בפעילות שבוע המודעות. צילום: דוברות כללית

 

תחומי העיסוק של קלינאי התקשורת כוללים עריכת בדיקות שמיעה, שיקום שמיעה, איבחון קשיי תקשורת ואיחור בהתפתחות שפה, לקות שפתית בגילאי גן וביה"ס, היגוי ומובנות דיבור, גמגום והפרעות נוספות בשטף הדיבור, הפרעות קול וצרידות בעיקר לאנשי הוראה, הפרעות אכילה ובליעה לאחר פגיעה נוירולוגית, למשל, הפרעות שפה נרכשות בגיל המבוגר.

במהלך שבוע המודעות הארצי לקלינאות תקשורת הגיעו למחשבים של עובדי כללית במחוז חיפה וג"מ מיילים יומיומיים עם טיפים לשימוש נכון בקול, מניעת צרידות ולחילופין נזקים לשמיעה. הוסרו דעות קדומות על גמגום, תוך ציון אנשים מפורסמים שסבלו ממנו. כמו כן, נערך מפגש הנחיה בנושא "ספר – זה כל הסיפור" במהלכו קלינאית התקשורת שרון קורונה גאון, אחראית תחום התפתחות הילד של כללית במחוז, הסבירה מדוע גם בעולם המחשב והאייפד יש לספר חשיבות רבה בהתפתחות ילדינו ונתנה טיפים כיצד להפוך את הספר לחוויה מעצימה ומפתחת.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות