טייס הקרב חזר בתשובה, אשתו קצת פחות

האישה, מורה מהאיזור, סירבה ללכת להיטהר במקווה. הבעל אשר חזר בתשובה מלאה טען שזו עילה לגט. מה קבע בית הדין הרבני בחיפה?
הבעל חזר בתשובה, האישה התחזקה בעקבותיו, אבל כשסירבה ללכת למקווה, מה החליטו הדיינים? הדרמה הזו התחוללה השבוע בבית הדין הרבני.

בני הזוג, הבעל טייס קרב במילואים, האישה מורה בכירה בבית ספר באיזור, ניהלו אורח חיים שיגרתי במשך שבע שנים. הם נישאו כחילוניים והביאו לעולם שני ילדים.

בשלב מסויים, בתחילת שנות השלושים לחייו, החליט הבעל להתחזק עד שחזר בתשובה שלמה. האישה הלכה בעקבות אהבת נעוריה והתחזקה. אלא שבשלב מסוים דרש ממנה הבעל להתחיל ללכת למקווה טהרה, בהתאם לדיני הדת היהודית. ,

 

הבעל דרש מאישתו להיטהר מידי חודש במקווה, בהתאם לדיני הדת היהודית. צילום אילוסטרציה: תמר הירדני, ויקיפדיה

האישה, באמצעות עורכת הדין שרין סולן, ציינה כי לא יכלה לגרור את ההתחזקות האישית שלה למקומות האלה והתעקשה שלא ללכת למקווה.

על פי ההלכה כך טען הבעל, אם רעייתו, אותה קידש כדת משה וישראל, אינה הולכת למקווה, הוא מנוע מלקיים איתה יחסי אישות – ולכן הוא זכאי לגט.

 

הבעל טען כי הוא מנוע מלקיים יחסי אישות ללא טהרה ולכן מגיע לו גט. עו"ד סולן. צילום יח"צ

עו"ד סולן טענה כי הזוג נישא כחילוניים מובהקים, זוג שבא ממשפחות רחוקות מהדת למרות זאת האישה הסכימה ללכת לקראת בעלה בהרבה מובנים לרבות שמירת שבת, אוכל כשר, הפרדה מוחלטת בין בשר לחלב ועוד, אבל למקווה היא סירבה ללכת כתנאי לקיום יחסי אישות.

בית הדין הרבני קבע כי סירובה של האישה ללכת למקווה, מעניק לבעל את הזכות לקבל גט וקבע כי על הצדדים להתגרש. לגבי חיוב בכתובה, הדבר מחייב דיון נוסף והדיינים דרשו מהצדדים להגיש סיכומים.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות