באיזה ניתוח קוסמטי קיימת סכנת מוות?

מהו הניתוח המסוכן ביותר בכל הזמנים? הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני התארח השבוע בתכנית הבוקר של פאולה וליאון והשיב לשאלות חשובות
ניתוח לעיצוב ישבן הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות, ונשים רבות אשר יאנן מרוצות מצורת וגודל ישבנן פונות לפתרון שהוא ניתוח קוסמטי. ניתוח לעיצוב ישבן הוא הניתוח המסוכן ביותר בכל הזמנים וכבר גבה קורבנות. ששילמו על כך בחייהן. השבוע, הפלסטיקאי ד"ר צח שרוני התארח בתכנית הבוקר של פאולה וליאון ושם הסביר מהו בדיוק הניתוח והאם יש להימנע מניתוח כזה?

מהו בעצם ניתוח לעיצוב ישבן? ד"ר צח שרוני מגיע לענות. צילום: עצמי

מהו בעצם ניתוח לעיצוב ישבן? ד"ר צח שרוני מגיע לענות. צילום: עצמי

"הניתוח הזה נועד בכדי להגדיל את הישבן. בעצם הרצון בביצוע הניתוח הזה הוא שלישבן תהיה יותר נוכחות. ניתן לעשות זאת בשתי דרכים: האחת על ידי החדרת שתל סיליקון, כמו שמגדילים שדיים. את זה פחות נהוג לעשות כי יש בעיה בישיבה על השתל, זה יכול לזוז ולהפריע. השנייה היא על ידי הזרקת שומן מהגוף לישבן. שנים שזה באופנה מסביב לעולם ואט אט זה נכנס לאופנה גם בישראל".

ד"ר צח שרוני. צילום מתוך פאולה וליאון קשת 12

ד"ר צח שרוני. צילום מתוך פאולה וליאון קשת 12

"כמו בכל ניתוח יש סיכונים בניתוח הזה, והסיכונים כאן הם הרבה יותר גדולים מכל ניתוח אחר. יש כאן סכנת מוות. במזרקים קיימות כמויות אדירת של שומן, ואם הוא בטעות נכנס לאחד הוורוידים הגדולים, הוא עלול להגיע ללב או לריאות ואפשר למות ממה שנקרא תסחיף שומני. ידוע על קורבנות בנפש לניתוח הזה: כ-25 נשים מתו ממנו".

ניתוח מסוכן מאוד. צילום מתוך פאולה וליאון קשת 12

ניתוח מסוכן מאוד. צילום מתוך פאולה וליאון קשת 12

"למרות שהניתוח הזה מאוד מסוכן אני לא אומר שצריך להימנע ממנו. פשוט צריך לדעת אצל מי לעשות אותו. צריך לבצע את הניתוח הזה אצל מישהו שיודע את האנטומיה של האזור, שיודע להזריק בצורה שטחית ולא עמוקה לתוך הוורידים. צריך ללכת למישהו שיש לו ניסיון".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בבריאות