האם מצעד הגאווה באמת מעלה את המודעות?

האם מצעד הגאווה באמת מעביר את המסר שהתכוון להעביר? מה דעתכם? טור דעה
בעוד כשבועיים עתיד להתקיים בחיפה מצעד הגאווה זו השנה ה-12, ומחר בתל אביב זו השנה ה-20. המצעד, שכבר מזמן הפך למסורת תל אביבית התפשט בשנים האחרונות לערים רבות בארץ, אפילו לעיר ירושלים. אבל השאלה המהדהדת היא: האם באמת יש צורך בפרובוקציות האלו? ננסה להבין.

קודם כל חייבים לומר: זה יפה. זה יפה ומקסים. הרחובות מקושטים, מוזיקה מקפיצה ותחושה של חופש. המאבק הוא נכון, מאבק נגד דעות חשוכות ורצון להשתלב בקהילה בצורה טבעית. המצעד הוא דבר חשוב, וניתן לראות שבמהלך השנים הפתיחות המינית של רוב האוכלוסייה גוברת. העדפה מינית זו כבר לא מילה גסה.

מצעד הגאווה.

מצעד הגאווה.

טענות ואמירות רבות עולות מדי שנה באשר להחצנה המוגזמת במצעד: עירום, פרובוקטיביות, התגופפות מינית מוגזמת, איפור ותלבושות היסטריות. תושבים רבים טוענים כי היו מעוניינים ללכת למצעד, אך אינם עושים זאת עקב המראות הלא נעימים והפגנת המיניות המוגזמת. האם יש צורך בכך בכדי להעביר את המסר?

בחיפה בשנה שעברה. תמונה מתוך פייסבוק מצעד הגאווה בחיפה

בחיפה בשנה שעברה. תמונה מתוך פייסבוק מצעד הגאווה בחיפה

האם ניתן לעשות זאת בצורה יותר מכבדת יותר? כנראה שכן. אולי אפילו זה היה מחלחל במקומות נוספים. כאן בחיפה המצעד הרבה פחות פרובוקטיבי מהעיר תל אביב (מין הסתם), אך עדיין ניתן לעורר מודעות בדרך נעימה יותר לעין. נכון שאין מצעד הסטרייטים, אך גם אם סטרייטים היו מתלבשים ומתנהגים בצורה כזו, זה היה גורם להרמת גבה.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם