שלוש הנבחרות

קרית ביאליק היא העיר היחידה בארץ שבה נבחרו 3 מורות ממערכת החינוך להימנות עם הרשימה המצומצמת של "המורה של המדינה"

עינת ברקו. מורה לכיתות א', ב' בבונים

עינת ברקו. מורה לכיתות א', ב' בבונים

ברשימת המשתתפים בתחרות "המורה של המדינה" השנה מצוינות 3 מורות ממערכת החינוך בקרית ביאליק, ביניהן:  עינת ברקו מבית ספר הבונים שעלתה לשלב בו מתמודדים 15 המועמדים הסופיים. ברקו היא 25 שנה בתחום ההוראה , מורה לכיתות א'-ב'. היא עבדה בעבר בבית ספר גוונים בקיבוץ עין המפרץ, בקיבוץ אפק ובמשך 4 השנים האחרונות מחנכת בבית ספר הבונים.

ברקו היא בעלת תואר ראשון בחינוך עם התמחות במתמטיקה ותואר שני בניהול מערכות חינוך , בוגרת קורס מנהלים, כיום לומדת קואוצ'ינג במכללת יוזמות.  אמא לשני בנים – הגדול בן 20 והצעיר בן 16. העבירה השתלמויות למורים בנושא חשיבה מתמטית במכון ברנקו וייס.

לאורך כל השנים היא חינכה כיתות א'-ב' במטרה אחת ברורה: שכל ילד יאהב להגיע לבית הספר, לגרום שהמעבר מהגן למסגרת הבית ספרית יהיה רך ומכיל, שחדוות הסקרנות והיצירתיות תישמר. היא מאוד אוהבת את העבודה עם הילדים, עבודה המעסיקה אותה 24 שעות ביממה, דואגת לבקר בחוגי התלמידים, בשיחות עם מטפלים וזמינה תמיד בטלפון. חשוב לה מאוד להטביע את חותמה בעיצוב הילדים ומשפחותיהם, מעבירה מסר דרך דוגמא אישית, מאמינה שאי אפשר ללמד למידה משמעותית בלי לקיים בעצמך.

במהלך השנים הצליחה לשלב ילדים רבים ומגוונים בעלי קשיים אלו ואחרים אותם הצליחה לשלב בחברה ולהראות שבתוך נקודות ה"אין" קיימות הרבה נקודות "יש".

"מעטים האנשים העובדים ואוהבים את העבודה שלהם. אני התברכתי בעשייה אותה אני אוהבת", היא אומרת.

חשוב לה מאוד להקנות ערכי נתינה ופירגון, אהבת הארץ דרך לימוד ערכים באמצעות מפתח הלב ויישומם הלכה למעשה בחיי היום יום, בשירי ארץ ישראל, חגיגה וציון חגי ישראל ועוד.

ברקו מבקשת להודות לכמה אנשים: "לאמא שלי, ממנה ירשתי את האהבה העצומה לילדים. לילדים שלי, שמבינים שאני אמא לעוד 35 ילדים. לנירה קורן, המדריכה הפדגוגית באורנים. לרונית רייז, מנהלת בית ספר גוונים שכיוונה אותי לחנך כיתות א'. ליונה טלר, מנהלת בי"ס הבונים, על הפרגון העצום ולכל המקבילות שלי בבית הספר. וכמובן לכל התלמידים שלימדתי ומהם למדתי ולהוריהם על שיתוף הפעולה, האמונה וההליכה המשותפת יחד".

 

זוכה שנייה היא סמדר אדלר מורה באורט ביאליק.

אדלר.  מחנכת ומורה להיסטוריה, אזרחות וחינוך מיוחד ב"אפק"

אדלר. מחנכת ומורה להיסטוריה, אזרחות וחינוך מיוחד ב"אפק"

היא מעל 30 שנה במערכת החינוך. החלה את דרכה בבית ספר ביאליק, דרך חטיבת 'אפק ומשם במשך 19 השנים האחרונות באורט קרית ביאליק. מחנכת ומורה להיסטוריה, אזרחות וחינוך מיוחד. מטרתה מתחילת הדרך הייתה להציל ילדים מנשירה מבית הספר. זכתה להמלצות אין ספור מתלמידים לשעבר, הורים ואנשי מערכת החינוך. מתמחה בהכנת תלמידים לבגרות, במיוחד תלמידים בעלי לקויות למידה. בעלת נתינה אין סופית, מטפלת בתלמידים גם אחרי שעות הלימודים ולא מוותרת על אף תלמיד. רוקמת קשרים עם התלמידים הגורמים להם ללכת אחריה ולהאמין בדרכה. מחזירה אמון במערכת, מסוגלת להגיע לביתו של הילד, להעיר משנתו ולחייב להגיע לבית הספר.

עמדה בראש הפרויקט של היחידה לקידום נוער בשיתוף פרויקט "הילה". הצילה מאות ילדים שהסתובבו ברחובות ללא מסגרת והחזירה אותם למערכת החינוך ורובם אף עמדו בהצלחה בבחינות הבגרות.

 

אופיר. מורה בביאליק, מלמדת בשיטה חוויתית חדשנית

אופיר. מורה בביאליק, מלמדת בשיטה חוויתית חדשנית

רוויטל אופיר, המורה הלשישית מקרית ביאליק שהגיעה לשלבים הסופיים בתחרות היא מורה בבית ספר ביאליק. היא 9 שנים במערכת החינוך. מורה ומחנכת כיתות א'-ב' ורכזת תקשוב בבית ספר ביאליק. סיימה השנה לימודי תואר שני.

היא מלמדת בשיטה חווייתית וחדשנית, לימוד הקריאה והכתיבה מתבצע ברובו דרך משחקים וסרטונים המצולמים בסיום כל נושא לימוד. שמה דגש חזק על העצמת הילד – כל ילד זוכה להרצות פעם בשבוע בפני כל הכיתה דבר המחזק את רצף הדיבור והביטחון העצמי.

עובדת באופן מתמיד בשיטה של פסיכולוגיה חיובית עם התלמידים, מקפידה להעניק תשומת לב לכל ילד וילד. מאמינה בכוחה של מילה קטנה טובה לעשות שינוי גדול ומשמעותי בילד.

מרכזת את נושא התקשוב בבית הספר – נושא חשוב מאוד דרכו מפתחת ומיישמת כלי הוראה חדישים לעצמה ולכל צוות המורים ( לאחרונה פיתח בית הספר "שבילים דיגיטליים" בחוצות העיר).


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בקרית ביאליק