"את לא יכולה להיכנס ככה לרכבת, את צריכה להתכסות"

תלמידה בת 18 מהצפון עוכבה ביום שישי בתחנת הרכבת, בדרכה למצעד הגאווה בתל אביב, לאחר שהמאבטח טען כי לבושה חושפני. "הייתי בהלם, הייתי בטוחה שהוא מתבדח איתי". בעקבות הפוסט הויראלי שהעלתה, ברכבת התנצלו
 

כשעדי קליינר-טוביאס יצאה ביום שישי מביתה שבצפון, בדרכה למצעד הגאווה בתל אביב, היא בוודאי לא ציפתה ל"קבלת הפנים" לה זכתה בתחנת הרכבת. שם, בעודה המומה, עיכב אותה המאבטח בטענה כי אינה יכולה לעלות לרכבת בשל "לבוש חושפני". קליינר התקוממה ולאחר ויכוח בין השניים נתן לה המאבטח להיכנס לתחנה ולעלות על הרכבת.

עוד בקרון עצמו, בעודה זועמת, התיישבה טוביאס וכתבה את הפוסט הזה, שהפך ויראלי וזכה לשיתופים רבים ולאינספור תגובות, בהן גם תגובת רכבת ישראל.

וכך כתבה טוביאס בפוסט:

"רכבת ישראל, שלום.
קוראים לי עדי, בת 18 מכפר ורדים, ביסקסואלית ופמיניסטית גאה. וכפי שכולם יודעים, היום מצעד הגאווה 2018. קמתי ב6 בבוקר, יצאתי עם חיוך על הפנים מהבית עם חבריי למצעד. עליתי על אוטובוס והגעתי לנהריה. החיוך עדיין היה פרוס על פניי, מתרגשת לחגוג את עצמי, ולהרגיש שיום אחד לא שופטים אותי.
הגעתי לתחנת רכבת, והכל השתנה.

המאבטח פנה אליי:
"סליחה, את לא יכולה להיכנס ככה."
"מה זאת אומרת?"
"את לא יכולה להיכנס לבושה ככה, יש חוק שאוסר על זה. את צריכה להתכסות."
הייתי בהלם, הייתי בטוחה שהוא מתבדח איתי.
חבריי התחילו להתגונן עליי; לא הצלחתי להוציא מילים מהפה.
אני משיבה לו, "אני נוסעת ככה כל הזמן, בחיים לא שמעתי על דבר כזה!"

 

"את לא יכולה להיכנס ככה", אמר המאבטח. צילום מתוך פייסבוק עדי קליינר

 

 

"בסוף נתנו לי להיכנס, אבל הנזק נעשה", המשיכה טוביאס וכתבה:

"אני כבר לא מחייכת. אני זועמת. איך זה שב2018, אני עדיין צריכה להתקל במקרים כאלה? באיזה עוד מדינה מתקדמת יש דבר כזה? לחוות הטרדה כזו?
אם באמת קיים חוק כזה, הגיע הזמן לשנות אותו. לא יכול להיות שאישה, בטוחה בגוף שלה ולובשת מה שהיא רוצה, נענשת על כך. זה היה משפיל, מכעיס ומאכזב.
בבקשה, תעשו עם זה משהו, שלא תיקחו את החיוך של אף אישה אחרת.
תודה רבה לכל התומכים וחג אהבה שמח!"

בין התגובות הרבות זכתה טוביאס גם לתגובת רכבת ישראל. וכך כתב לה דובר הרכבת:

"עדי שלום. זה ישראל דובר הרכבת. ראיתי את הפוסט. בדקתי ואכן הייתה זאת התנהלות מוטעית ולא ראויה מצד הצוות המאבטח בתחנה ושיקול דעת שגוי. אנו מתנצלים על כך ונרענן את הנהלים לצוותים שלנו כדי שמקרים כאלה לא ישנו. אנו מאחלים לכל לקוחותינו ולאלפי המשתתפים במצעד שבחרו להגיע באמצעות הרכבת, נסיעה נעימה ומהנה וסופ"ש נעים".

 


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות