"לא ייתכן שכל אחד יכול להתעורר בבוקר ולפתוח גן!"

"הגיע הזמן לשינוי, מחר זה יכול להיות הילד שלך!". מאות הורים מהאיזור צפויים להפגין מחר בשעה 17:00 בצומת צבר בקריית ביאליק וברחבת בניין הטיל בחיפה, בעקבות הריגת התינוקת יסמין וינטה
 

הורים מכל רחבי הארץ יפגינו מחר (שלישי) בשעה 17:00 במספר מוקדים בארץ, בדרישה להטלת פיקוח על גני הילדים הפרטיים. גם בצומת צבר בקריית ביאליק צפויה מחר הפגנה גדולה של הורים תושבי האיזור, ובחיפה יפגינו ההורים באותה השעה ברחבת בניין הטיל בעיר.

 

ההפגנה להורים מהקריות, נשר, עכו והסביבה, תיערך מחר בצומת צבר בקריית ביאליק

היום בצהריים (שני) הוגש כתב אישום נגד הסייעת אינה סקיבנקו, שלה מיוחסת הריגתה של יסמין וינטה בת השנה וחודשיים. פרקליטם של ההורים סיפר היום ל- ynet כי בני הזוג חששו מאוד לקבור את בתם ושהמקרה ייעלם מהתודעה.

"הם פחדו שזה יהיה אחד מ-12 המקרים של תינוקות שמתו בגנים ולא הוגשו כתבי אישום נגד האחראים. הנחמה היחידה שלהם היום, היא שבזכות האירוע יתחולל שינוי דרסטי  בנושא הזה בישראל", סיפר עורך הדין.

 

הילדה, יסמין וינטה ז"ל. צילום באדיבות המשפחה

 

 

סימה חבר, תושבת קריית חיים אשר מארגנת את ההפגנה באיזור הקריות, היא אם לתינוקת בת שבעה חודשים.

כמו שאר ההורים בישראל גם היא מזועזעת ומתקשה לעכל את מותה של יסמין הקטנה והיפה.

חבר סיפרה היום ל"ניוז חיפה קריות":

"ההפגנות יתקיימו מחר בכמה וכמה מוקדים בארץ, באותה השעה (17:00) בכדי לעורר מודעות ולדרוש את זכויותיהם של הילדים הרכים שלא יכולים להגן על עצמם. אני באה להילחם למען כולם, כי היום זו בתי שאני צריכה לדאוג לה ומחר אלו הילדים שלכם".

 

 

סימה חבר. מרכזת את הפגנת ההורים בקריות מחר. צילום עצמי

 

"אנחנו דורשים שתהיה מצלמת אבטחה בכל משפחתון ופעוטון פרטי, שיהיה פיקוח על הגנים הפרטיים, לא ייתכן שכל אחד יכול להתעורר בבוקר ולפתוח גן! הגיע הזמן גם למטפלות שעוברות הכשרה ומבחני התאמה ושלא כל מי שרוצה להיות מטפלת, תוכל ברגע להיות מטפלת", אומרת חבר.

 

 

 

 "מחר זה יכול להיות הילד שלך". ההורים יפגינו בצומת צבר בקריות ובבניין הטיל בחיפה

 

הילדים שלנו לא הפקר. ההפגנה בחיפה תיערך ברחבת בניין הטיל

 

 

מאות הורים צפויים להפגין בצומת צבר בקריית ביאליק

 

"לא ייתכן שאדם שנשפט והוכח כי פגע בחסר ישע יישפט לזמן כה קצר, לא יתכן שהבריאות בין אם פיזית או נפשית של ילדינו, שווה כל כך מעט. החמרת הענישה תוסיף לגורם ההרתעה! חובה שתהיה הסמכה ומבחני התאמה למטפלות וגננות. האם ייתכן שכל אחת תטפל בילדינו? אנחנו דורשים ידע , הסמכה! אנחנו דורשים בדיקה שתוכיח שאין תיקים פליליים! אנחנו דורשים אבחון פסיכולוגי שיבחן האם האדם שהולך לטפל בדבר החשוב לנו מכל מתאים לכך, האם הוא מסוגל לכך".

 "האם האדם שהולך לטפל בדבר החשוב לנו מכל מתאים לכך?!". אחת הכרזות שהפיקו ההורים

חבר מוסיפה: "אני קוראת לכל ההורים שאכפת להם להגיע למרכז צבר מחר, יום שלישי בשעה 17:00 ולהפגין למען העתיד של ילדינו".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות