מיהם המלאכים שהצילו את חייה של קשישה בת 95?

תעודות הוקרה הוענקו לתושבי העיר שהצילו את חייה של קשישה בת 95 שעברה התעללות קשה
 

עופרה כהן, תושבת קריית ביאליק שעברה בטיילת בן גוריון בעיר, הבחינה לתדהמתה בעובדת זרה שמתנהגת בברוטליות לקשישה היושבת בכיסא גלגלים. כהן המזועזעת פנתה לידידה, שמעון בן דוד, שלא נשאר אדיש ויצא למקום לראות את ה"תמונה" המלאה במו עיניו. בן דוד אשר ניצב מהצד, ראה במו עיניו כיצד אכן העובדת הזרה מטלטלת את הקשישה בחוזקה ונוהגת בה באכזריות.

הוא החליט לפנות למשטרה, אך לדבריו נתקל בבעיה להזמין ניידת בשל מירוץ האופניים הענק שהתקיים באזור הקריות באותו היום, ה"ג'ירו איטליה". בעקבות כך, החליט בן דוד לפנות מיד לראש העיר, אלי דוקורסקי, וזאת למרות שמדובר היה ביום שבת.

דוקרוסקי לא היסס ופנה מיד לשיטור העירוני ולאגף לשירותים חברתיים שניסו לאתר את שמה של הקשישה.

 

בן דוד ראה במו עיניו כיצד העובדת טלטלה את הקשישה בת ה-95 ונהגה בה באכזריות, והחליט לפעול. צילום: אילוסטרציה

 

יום למחרת בן דוד לא וויתר וחזר לטיילת בן גוריון, שם ראה את המטפלת והקשישה והצליח לאתר את מקום מגוריה ואת בתה של הקשישה. במקביל דוקורסקי עקב אחרי האירוע ודאג שהשיטור העירוני לא ירפה ממנו. בסופו של דבר הותקנו מצלמות בביתה של הקשישה והמשטרה גבתה עדויות המצביעות על התעללות קשה שהאישה עברה. העובדת הזרה נעצרה והוגש נגדה כתב אישום חמור על התעללות ופגיעה בחסר ישע.

 


ראש העיר, אלי דוקורסקי מעניק השבוע תעודת הוקרה לשמעון בן דוד. צילום: דוברות עיריית קריית ביאליק

דוקורסקי החליט להעניק תעודות הוקרה לשני תושבי העיר שגילו אזרחות טובה ואכן השבוע הם זכו להוקרה: "אנו חיים בעידן שבו אנחנו הרבה פעמים מפנים את מבטנו הצידה במקרים כאלו" ,אמר דוקורסקי: "אני גאה בשמעון בן דוד ובעופרה כהן שגילו אזרחות טובה, אכפתיות יוצאת דופן וערנות. בזכותם חייה של הקשישה בת ה-95, ניצלו. רק בזכותם היא יצאה ממעגל האלימות שהייתה נתונה בו מבלי שיכלה לדבר ולהתלונן".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות