"כשמתמטיקה פוגשת אמנות…"

בימים אלו מוצגת במכללה האקדמית גורדון בחיפה תערוכה יוצאת דופן, "כשמתמטיקה פוגשת אמנות"- מושגים מתמטיים הבאים לידי ביטוי ביצירות מקוריות ועבודות של אמנים מוכרים- התוצאה: מוח מפעיל גלגלי שיניים והנאה צרופה לעיניים!
 

מה קורה כשמרצה אחת, מעוררת השראה למתמטיקה, מוציאה לפועל רעיון יצירתי..? נולדת תערוכה!

המכללה האקדמית גורדון ממשיכה לרגש במקוריות, והפעם מציגה תערוכה מיוחדת במינה המשלבת בתוכה מתמטיקה ואמנות. את יצירות התערוכה יצרו הסטודנטים בקורס ייעודי בנושא, בהשראת הנושאים המתמטיים הנלמדים בקורס.

צילום: באדיבות האקדמית גורדון

התערוכה "כשמתמטיקה פוגשת אמנות" הוקמה בעקבות יצירות שהגישו סטודנטים בקורס, אשר בו נלמדו שישה נושאים מתמטיים: ריצוף, אפס ואינסוף, ראייה מרחבית, חתך הזב, ממד ודמיון עצמי. הסטודנטים נחשפו במהלך הקורס לנושאים במתמטיקה שלא בהכרח כלולים בתכנית הלימודים, ולמדו מושגים מתמטיים בהסתמך על יצירות אמנות שמבטאות מושגים אלה, ולהתנסות בתהליכי למידה ההולמים את המאה ה21.

צילום: באדיבות האקדמית גורדון

במהלך הקורס הסטודנטים יצרו גלריות שיתופיות בהן הוצגו יצירות מקוריות או עבודות אמנים שונים, בצירוף הסבר קצר כיצד המושג המתמטי בא לידי ביטוי ביצירה. מתחילת הקורס, הגלריות שיצרו הסטודנטים הפכו למוקד התעניינות הדדית של כלל המשתתפים. את מירב תשומת הלב משכו העבודות המקוריות שהעלו הסטודנטים, שחשפו כישרונות שלא היו באים לידי ביטוי בשום קורס אחר.

"כמפתחת הקורס והמרצה בו, החלטתי למנף את יצירתיות הסטודנטים ולבחון דרכים פחות מקובלות ללמוד בכלל וללמוד מתמטיקה בפרט;" מסבירה דר' ליאורה נוטוב, "החוויה של ארגון תערוכה בשיתוף פעולה מלא של הסטודנטים וחברות הסגל, ודרך זו להוראה וללמידה חדשה לי, וביחד עם הסטודנטים לומדת את הצדדים השונים של תהליך מרתק זה." מסיימת דר' נוטוב.

צילום: באדיבות האקדמית גורדון

בעקבות התערוכה, מקווים דר' נוטוב והאקדמית גורדון, כי סטודנטים נוספים יבחרו בקורס הייחודי ויחד יוכלו לחקור את האפשרויות הגלומות בלימוד מתמטיקה בשילוב אמנות. כמו כן, מתכננת דר' נוטוב להרחיב בקורס ביטויי אמנות נוספים, מעבר לאמנות הוויזואלית, ולכוון את הסטודנטים לחשוף את כישוריהם הספרותיים, המוזיקאליים ועוד.

פרופ' יחזקאל טלר, נשיא המכללה: "המכללה האקדמית גורדון מעודדת התנסות בלמידה חדשנית, ומשקיעה גם משאבים כלכליים, וכמובן גם תמיכה רגשית מלאה לאורך הדרך."

צילום: באדיבות האקדמית גורדון

אוצרת התערוכה, גב' אלנה ברקאר "התערוכה נולדה בעקבות המפגש הטבעי בין מתמטיקה לאמנות. בניגוד לדעה מקובלת שקיימת הפרדה בין התחומים הריאליים לבין ההומניים, יש קשר עמוק ביניהם" מפרטת ברקאר, "מטרת התערוכה הינה להציג את העבודות בצורה המשלבת בין אמצעים אמנותיים של העבודות לבין מיקומן בחלל הפיזי של המכללה במגוון אופני ייצוג אוצרותיים. ובהתאם לרוח החדשנות בתחום האוצרות העכשווית, שני היבטים משמעותיים מצאו את ביטויים בתערוכה הנוכחית- יחס אל קהל יעד מגוון, ותערוכה בעידן הדיגיטלי אשר יוצרת אינטראקציה בין היוצר לבין מבקרי התערוכה, חידות מתמטיות תוך שימוש בקוד QR, גלריה דיגיטלית אינטרקטיבית, התייחסות לתרבות הסלפי, הדפסת תלת- מימד ועוד." הוספיה ברקאר.

 

התערוכה פתוחה לקהל הרחב בימים א'-ה' 8:00-19:00 ובימי ו' 10:00-12:00

המכללה האקדמית גורדון, רח' טשרניחובסקי 73, חיפה

 

 

 

 משאל גולשים ניוז חיפה והקריות

  • חיפה מחוץ לטווח הטילים: מה הייתם עושים למען תושבי הדרום והמרכז?

    צפה בתוצאות

    Loading ... Loading ...

אנו פועלים רבות על מנת לכבד זכויות יוצרים - לפי ס׳ 27א לחוק זכויות יוצרים - אם זיהיתם יצירה שלכם מוזמנים ליצור קשר למתן קרדיט newshaifa.net1@gmail.com
יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בחינוך