בגלל פוסט בפייסבוק: בעלת גן פרטי בחיפה תובעת מיליון שקלים מהורים

גננת בגן וותיק בחיפה הגישה תביעת לשון הרע בסך מיליון שקלים נגד הורים, בעקבות פוסט שפורסם בפייסבוק. סניגורם של ההורים: "מדובר בתביעת השתקה"
 

גננת בגן פרטי בחיפה תובעת קבוצת הורים בתביעת לשון הרע בסך מיליון שקלים, בעקבות פוסט שפורסם בפייסבוק.

התובעת מפעילה כבר שנים רבות גן פרטי ידוע. לטענתה פוסט שפרסמה בפייסבוק אחת האמהות שעזבה את הגן, פגע בה, וגרם לה לנזקים ולפרסום רע. בין היתר טוענת התובעת כי בעקבות הפרסום עזבו 18 ילדים את הגן.

בכתב התביעה המתוקן שהוגש לבית משפט השלום בחיפה, נתבעים שמונה הורים מחיפה (במקום עשרה הורים – בכתב התביעה המקורי- ק"ר).

התובעת, גננת וותיקה, טוענת כי "במהלך השנים התחנכו אצלה מאות ילדים וקיבלו את מיטב החינוך ותשומת הלב, דבר אשר גיבש ועיצב את אישיותם ועזר להם במהלך חייהם. חלק מילדי הגן הפך במרוצת השנים למורים, חלק טייסים וחלק אנשי מדע ורוח. ילדים אלה הם ילדי תפארת בחברה החיפאית וכך בעמל ויזע רב, שמה של התובעת הלך לפניה והיא נחשבה לאם רחמנית ומחנכת ידועה. התובעת סללה את דרכה כאחת הגננות המוערכות והידועות בעיר".

 

הגננת תובעת מיליון שקלים מההורים, בגלל פוסט בפייסבוק. צילום מסך

 

הפוסט פורסם בפייסבוק בחודש נובמבר 2017, לאחר שאותה אם ומספר הורים נוספים כבר עזבו את הגן, עקב מה שמכנה התובעת בתביעתה: "חילוקי דעות בינה לבין חלק קטן מההורים".

האם שהעלתה את הפוסט לפייסבוק ציינה כי היא מבקשת מההורים שישתפו את הפוסט כמה שיותר.

וכך בין היתר כתבה:

"בגן אסור ללכת לשירותים אחרי השעה 15:00 כי כבר ניקו את השירותים", "גיליתי גננת שמשקרת", "גן שבו ארוחת הבוקר היא כריך בלי כלום וארוחת הצהריים היא ערימה של פחמימה דלוחה, כמו פסטה בלי כלום, או פתיתים בלי כלום… בלי ירק… בלי תוספת או מרק". "גן שבו ילדיי ושאר ילדי הגן הביטו בנכד של הגננת כאשר הוא אוכל אוכל מבושל טרי וילדינו אוכלים אוכל סוג ב", "גן שבו לגיטימי לצעוק ולהשפיל את הילדים ולהשתמש בשפה גסה", "גן שבו מענישים את הילדים בעונשים איומים כמו למנוע ארוחות צהריים מילדה שהתחצפה, או ללכת יחף בגשם".

 

"ילדי הגן הביטו בנכד של הגננת כאשר הוא אוכל אוכל טרי". צילום  אילוסטרציה pixabay

 

שאר ההורים החלו להגיב על הפוסט ולכתוב בין היתר: "מזעזע", "זה ממש פשע, איזו הזנחה" וכדומה. האם שכתבה את הפוסט לא ציינה את שם הגן בו מדובר ואף סירבה למסור את השם כאשר נשאלה שוב ושוב "באיזה גן מדובר"?, האם ענתה כי היא מנועה מלספר מה שם הגן אך בהמשך אחת האמהות אשר הגיבה על הפוסט, ציינה את שם הגן, כאמור גן הילדים של התובעת.

התובעת טוענת בתביעה שהגישה באמצעות עו"ד מועלם מרואן, כי גם אם לא היה מוזכר שמו של הגן הספציפי הרי שלא קשה להבין זאת לבד, כי הרי ההורים דיברו על הגן של ילדיהם ובנוסף בפרסומים שבעל פה גם ציינו תמיד ההורים, את שם הגן, כך נטען.

"התובעת תטען כי הפוסט גרם לאנשים אחרים שאינם בין לקוחותיו של הגן לגבש דעות חמורות עליה ועל העובדות,.היא תוסיף ותטען כי מסע ההכפשות התרחב והיא מרגישה מושפלת, מפוחדת וכמי שהותז דמה ברבים".

עו"ד אריאל יום טוב אשר מייצג את ההורים הנתבעים, מסר הערב ל"ניוז חיפה קריות":

"מדובר בתביעה מופרכת מיסודה, שמהווה למעשה תביעת השתקה והפחדה כנגד קבוצת הורים. כל חטאם של ההורים הוא שהוציאו את ילדיהם מהגן, לאחר שהתברר להם שמועסקת בגן סייעת עם עבר פלילי, שהורשעה בעבר בסיוע לרצח ושהגננת בעצמה מסיעה לא פחות משבעה ילדים קטנים ברכב".

 

"מדובר בתביעת השתקה והפחדה". עו"ד אריאל יום טוב. צילום: רון מאנה

 

עוד הוסיף עו"ד יום טוב: "עד כה, בזמן הקצר שחלף מהגשת התביעה, נמחקו כבר שני הורים מרשימת הנתבעים בתביעת הסרק ואנו פועלים לדחיית התביעה כולה. מרשיי יעמדו על חיוב הגננת במלוא הוצאותיהם ונזקיהם".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות