חשד לעוקץ: התחזה לדוור והונה קשישים בחיפה ובקריות

בחודש האחרון התלוננו מספר קשישים כי "נעקצו" בביתם על ידי אדם המציג עצמו כדוור, מציע להם שירותים שיחסכו להם זמן וטרחה ואז גונב את ארנקיהם 
תושב חיפה חשוד כי התחזה לדוור והונה  קשישים ברחבי האיזור. בחודש האחרון התלוננו מספר קשישים כי "נעקצו" על ידי חשוד המציג עצמו כדוור וגונב את ארנקיהם .

המשטרה עצרה לפני מספר ימים תושב חיפה בן 34 בחשד להונאת קשישים מאיזור חיפה וקריות. המשטרה חושדת כי האיש, עבריין מוכר מתחום הרכוש, הגיע לפני כשבועיים לביתם של קשישים בקריות והציג עצמו כעובד הדואר, כשהוא מספר לבני הזוג על שירות חדש ומומלץ לכאורה של רשות הדואר, שיחסוך להם זמן וטרחה, דבר הקוסם לקורבנות במיוחד בשל גילם המופלג והקושי להתנייד.

 

החשוד המוכר למשטרה, עקץ בחודש האחרון קשישים מחיפה והקריות. צילום: אילוסטרציה

 

בעת הצגת השירות בעודו מחוץ לדלת, נוהג החשוד לבקש מהקשישים, בהם ניצולי שואה, להביא את תעודות הזהות שלהם בכדי להחתימם כביכול על הטופס של השירות החדש והנוח אותו הוא מציע להם. אז הוא מנצל את ההזדמנות כדי להיכנס לביתם, מסיח את דעתם באמתלות שונות ולבסוף יוצא מביתם עם ארנקים ותיקים ובהם מאות שקלים במזומן וכרטיסי אשראי.

באחד המקרים בהם חשוד העבריין, המוכר למשטרה בין היתר מתחום הרכוש, היה בארנק שנגנב גם מפתח לביתם של הקשישים ולכן הם נאלצו להחליף את הצילינדר, מה שהיה כרוך במפח נפש ובהוצאה נוספת של מאות שקלים.

במרבית המקרים הקורבנות הבחינו זמן קצר מאוד לאחר שהחשוד עזב את ביתם כי הם נעקצו, אולם זה כבר היה מאוחר מידי וכל שנותר להם היה רק להגיש תלונה במשטרה.

עד כה נאספו נגד החשוד 8 תלונות שונות כאשר כל האירועים היו על פי החשד בחודש האחרון.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com


עוד בחדשות