"אני אוהב את קריית מוצקין. אנשים חמים ומדהימים"

אלוף הקראטה הצרפתי בדרגת דאן 9 הגיע לקריית מוצקין, התאהב בקרייה ואפילו שוקל רילוקיישן; אז מה הוא הכי אוהב לאכול בקריית מוצקין?
 

שוראקי סרג', בן ה-68, יהודי, תושב פריז הוא ממומחי הקראטה של צרפת, שנחשבת מעצמת קראטה עולמית. בעברו אימן את נבחרת הנשים של צרפת ואימן לא פחות מארבעה אלופי עולם.

לפני 32 שנים הכיר את יואל בן הרוש, דאן 7, בעבר 5 פעמים אלוף ישראל וכיום נמנה על סגל האימון של נבחרת ישראל בקראטה ובעל מכון יואל לאומנויות לחימה בקריית מוצקין ומאז דרכיהם לא נפרדו.

שוראקי, ברוכים השבים כמדי שנה לקריית מוצקין! איך אתה ויואל הכרתם?
"נתן בן הרוש אחיו של יואל היה בצרפת" לפני 33 שנים הכרנו שם בתחרות, היה קליק מיידי ומאז כל שנה אני מגיע הנה לקריית מוצקין".

התאהב בעיר. קרדיט: אביב בר-לב

התאהב בעיר. קרדיט: אביב בר-לב

מה אתה הכי אוהב בקריית מוצקין?
"את האנשים. אנשים חמים. מתקן האימונים (האולם) בבגין שמפעילה העמותה לקידום הספורט הוא נהדר, הדור הצעיר נפלא. יש לכם ממש עיר בוטיק יפה שלא מפסיקה לצמוח ולהתפתח משנה לשנה".

אז מתי רילוקיישן?
"זה עובר במוחי. אני יודע שאם וכאשר זה יקרה, המעבר יהיה אך ורק לקריית מוצקין. זה ממש מרכז עשייה ספורטיבית בקראטה, קרוב לרכבת כשצריך לנסוע לתל אביב, כצרכן תרבות הייתי פעם בהיכל התיאטרון. יש לכם הכל".

ומה אתה הכי אוהב לאכול במוצקין?
שוראקי מחייך "אי אפשר לפספס את הפלאפל התימני. כל ביס הוא עונג אחד גדול. בנוסף, החומוס משאושה הוא פשוט נהדר. מהטובים ביותר שאכלתי אי פעם. החומוס בפריז שונה מהטעם של ישראל".

מה צריך לעשות כדי שילדים יילכו לקראטה ולא רק לענפים אחרים?
"צריך להמשיך את העבודה המדהימה שיואל עושה. בנוסף, קראטה הוכרז כענף אולימפי ואין ספק שזה יהווה קפיצת מדרגה אמיתית ביחס של הספורטאים לענף, ואתם תראו בשנים הקרובות יותר ויותר ספורטאים מצטרפים ומתחרים".

יואל בן הרוש: "מדהים. נהננו מאימון מעשיר ומהנה עם אחד מבכירי המאמנים לא רק באירופה אלא בעולם כולו.  שיראקה העביר סמינר לאנשי הקראטה מכל רחבי הצפון".

מנכ"ל העמותה לקידום הספורט אברי מונצ'ר: "אני שמח שהאולם בבגין הוא פלטפורמה נהדרת לאנשי הקראטה, אנחנו רואים את זה בפעילות הענפה של יואל שמגיע לו שאפו ענקי על כל העשייה ומפעל החיים שלו. הוא מצמיח כל הזמן ספורטאים. כמו כן כל הזמן נבנים עוד מתקנים עוד ומגרשים ביוזמת ובתמיכת ראש העיר חיים צורי, שהוא איש חזון שלא נח לרגע".

ראש העיר חיים צורי שהתרגש מדבריו של שיראקה הוסיף: "שוראקי שגריר נפלא של קריית מוצקין, המלים שלו מרגשות ועצם העובדה שלמעלה מ-30 שנה הוא מגיע הנה על מנת להכשיר את הדור הבא של הספורטאים הצעירים יחד עם יואל בן הרוש, אומרת הכל. בסוף הוא יגיע ויעשה את המעבר. אנחנו נעניק לו תעודת כבוד של העיר קריית מוצקין".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.com

עוד בהכי חם