צוות האוטונוירולוגיה של לין הוביל בכנס בינלאומי

פרופ' אבי שצ'ופק מכללית בחיפה היה ממובילי כנס בינלאומי חשוב בהשתתפותה של עדה יונת – כלת פרס נובל. בכנס הוענק גם פרס יוקרתי לד"ר נביל פארנש ממרכז רפואי לין
פרופ' אבי שצ'ופק, מנהל היחידה המרחבית לאוטונוירולוגיה במרכזים הרפואיים של כללית לין וכרמל ויו"ר החברה הישראלית לאוטונוירולוגיה, לקח חלק משמעותי בכנס בינלאומי חשוב MSOA שנערך בירושלים, בשיתוף החברה הישראלית לאוטונוירולוגיה.

על אף שהכנס נערך בעיצומם של ימים סוערים, של פתיחת השגרירות ואירועי הגבול בעזה, הגיעו מומחים מכל רחבי העולם, כולל נוכחות בולטת של מומחים מצרפת ומתורכיה. מדובר בכנס חשוב ואחד הגדולים שנערכו כאן, בהשתתפותם של כ-400 רופאים ומדענים מכל רחבי העולם מתחומי האוטולוגיה והאוטונוירולוגיה הכירורגית והקלינית, נוירולוגיה, אודיולוגיה, נוירופיזיולוגיה ופיזיוטארפיה.

על רמתו של הכנס שנערך בהשתתפותם של מומחים מובילים בעלי שם מכל העולם ומהארץ, מעידה גם העובדה שפרופ' עדה יונת, זוכת פרס נובל לכימיה, נשאה את הרצאת הפתיחה המרתקת בכנס בנושא פיתוח תרופות אנטיביוטיות עתידיות שאורגניזמים לא יוכלו לפתח להן תנגודת, בהתבסס על מחקרה רב השנים על מבנה הריבוזומים ותיפקודם.

 

פרופ אבי שצופק בכנס בינלאומי באוטונוירולוגיה, בהשתתפות פרופ' עדה יונת. צילום דוברות כללית

פרופ שצ'ופק מכללית כיהן בתפקיד מזכיר הכנס, נשא הרצאת מפתח בכנס בנושא התפקוד האוורורי של האוזן התיכונה ולקחים מתיפקוד חצוצרת האוזן בצלילה. כמו כן, ניהל שולחנות עגולים בנושאים של בדיקות מערכת שיווי המשקל ופגיעה ווסטיבולרית דו צדדית.

לתכנית המדעית של הכנס תרמו גם חברי צוות היחידה לאוטונורולוגיה של כללית במרכז רפואי לין: גב' מרגלית קמינר – מנהלת המעבדה האוטונוירולוגית, שדיווחה על ניסיון שנצבר ביחידה בסקרי שמיעה ביילודים וד"ר נביל פארנש, שהציג שתי עבודות מחקר שנעשו תחת הדרכתו של פרופ' שצ'ופק. על אחת מהעבודות, שעסקה  בנושא בחירת הפרוטזה המתאימה ביותר לניתוחי אוטוסקלרוזיס, קיבל ד"ר פארנש פרס שהוענק לעבודות מצטיינות בכנס.


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות