נבחרת המנהלות בכללית

מנהלת רפואית, מנהלת רוקחות ומנהלת מינהלת חיפה. אלו רק חלק מהנשים שמונו לאחרונה במחוז חיפה וגליל מערבי של כללית
 

מנהלת רפואית, מנהלת רוקחות ומנהלת מינהלת חיפה – אלו רק חלק מהנשים שמונו לאחרונה במחוז חיפה וג"מ של כללית.

ד"ר לילך צולר מונתה כמנהלת הרפואית של המחוז וכסגנית מנהל המרחב, לאחר מספר חודשים בהם הייתה כממלאת מקום.

ד"ר לילך צולר, תושבת חיפה, בת 44, נשואה ואם לשלושה הינה בוגרת הפקולטה לרפואה בטכניון שבחיפה, מומחית ברפואת עור ומין, סיימה תואר במינהל עסקים, עם התמחות בניהול מערכות בריאות ובעלת התמחות נוספת במינהל רפואי.

למדה רפואה במסגרת העתודה האקדמית של צה"ל וסיימה כסטאז'רית מצטיינת ברמב"ם.

בצה"ל הייתה רופאת יחידה בחיל המודיעין ובהמשך שובצה לשורה של תפקידי ניהול, שהאחרון בהם היה כמפקדת במרפ"א צפון, המוכר כבי"ח 10. עם שחרורה מצה"ל, עסקה במספר תפקידי ניהול במכבי שהאחרון בהם כמנהלת הרפואית המחוזית. עד לפני כשנתיים עברה לכללית, כסגנית מנהלת מרחב חיפה וגליל מערבי.

בחודשים האחרונים, עם המעבר של ד"ר זאהי סעיד, המנהל הרפואי הקודם להנהלה הראשית בכללית ותפקיד ניהולי בבי"ח העמק,הייתה ממלאת מקום ועתה כאמור מונתה כמנהלת רפואית.

כמנהלת רפואית של המחוז היא מופקדת על השירות הרפואי הניתן לכ-750 אלף איש במרחב הגדול בארץ ותחת ניהולה יש יותר מ-1000 רופאים ואנשי מקצועות הבריאות. המשימה החשובה, היא מדגישה, היא טיוב השירות בגישה שהמטופל במרכז, עם רצף טיפולי מיטבי במעברים ממעקב וטיפול בקהילה לבית החולים ולאחריו. כילדה, בילתה לילך רבות בסטודיו של סבה, הצייר אבשלום עוקשי, ממייסדי תנועת אופקים חדשים, דרכו התוודעה לראשונה לכוחה של אמנות. "החיים הבריאים מחייבים לזכור את הנפש ולא רק את הגוף".

 

ד"ר לילך צולר. צילום דוברות כללית

אירנה מלנבסקי מנהלת הרוקחות של כללית במחוז

היא רק בת 36 וכבר מונתה לנהל את מערך הרוקחות במחוז חיפה וגליל מערבי, הגדול בארץ. זוהי אירנה נלנבסקי, תושבת קרית חיים, נשואה ואמא ל-3 בנות.

הרוקחות נמצאת בד.נ.א שלה, כאשר כבר סבתה ז"ל עבדה בבית מרקחת גדול בברה"מ. היא סיימה בהצטיינות תואר ראשון ברוקחות מטעם אוניברסיטת בן גוריון ומחזיקה גם בתואר שני בניהול מערכות בריאות מאוניברסיטת חיפה.

את כל מסלולה המקצועי עשתה בכללית, תחילה כרוקחת מחליפה במנהלת קריות, אח"כ כסגנית רוקח אחראי במרפאת הרב קוק בקרית מוצקין וכמובן שקודמה לניהול בית המרקחת במרפאת עוזיאל בקרית אתא. לאחר שנה מונתה כמנהלת הרוקחות במינהלת אשר ומשם נכנסה לנעליו של מרק לוין – קודמה בתפקיד מנהל הרוקחות במחוז, שקודם למנהל הרוקחות הארצי בכללית. במסגרת תפקידה היא אחראית על 334 רוקחים ב-108 בתי מרקחת שהם חלק ממרפאות כללית ועוד 31 בתי מרקחת שעובדים עם כללית בהסכם קונסיגנציה, סך הכל נערכו במהלך שנת 2017 למעלה ממליון שלוש מאות אלף ביקורים בבתי המרקחת הנ"ל.

אירנה מבקשת להדגיש כי הרוקח הוא הרבה מעבר מי שנותן לנו תרופות בדלפק, הוא מהווה חלק אינטגרלי מצוות מטפל ויש לו תפקיד חשוב בהיבט של ההיענות של המטופל ואיזונו התרופתי. במחוז פועל גם שירות ייעוץ רוקחי אישי למי שנוטל תרופות רבות.

 

אירנה מלנבסקי. צילום דוברות כללית

ד"ר רחל דהן לתפקידה כמנהלת מינהלת חיפה של כללית, לאחר שכיהנה ב-7 השנים האחרונות כמנהלת מינהלת קריות

ד"ר רחל דהן, תושבת חיפה, נשואה+2, מחליפה את ד"ר רחל לוצאטי שעברה למחוז צפון, גדלה בחיפה ולמדה רפואה בבית הספר לרפואה.

בבאר שבע והתמחתה ברפואת משפחה במחלקה לרפואת משפחה. השלימה לימודי מאסטר ברפואת משפחה וחינוך רפואי באוניברסיטת לונדון באונטריו שבקנדה ומורשית  לטיפול בהיפנוזה. בנוסף, היא פעילה מאד בתחום הגמילה מעישון וכיהנה משך תקופה ממושכת כמנהלת המרכז האקדמי לגמילה מעישון.

משך שנים רבות הייתה מנהלת מרפאת לב הקריה של כללית ומקפידה להמשיך להיות מחוברת גם לעשייה הקלינית. בנוסף על הניהול, הייתה בעבר רופאת משפחה בקיבוץ אפק וכיום עובדת בהוספיס בית של כללית.

על הישגיה מעידה עובדה שמינהלת קריות, אותה ניהלה בשנים האחרונות, מדורגת במקום הראשון ממינהלות המחוז ובמקום חמישי מכלל מינהלות כללית ברחבי הארץ.

במינהלת חיפה שבניהולה ניתן שירות ל-112000 מבוטחי כללית ב-28 מרפאות אם של כללית ועוד כ- 40 מרפאות עצמאיות מטעם כללית על ידי צוות של 100 רופאי משפחה וילדים וכן עשרות אחיות, רוקחים ועובדי מינהל. כמו כן, פועלים במינהלת שירותים מיוחדים כמו המלמ"ר – מניעת מחלות ריאה ושני מוקדים ללקיחות דם, מעבר לבדיקות הדם המבצועות בכל מרפאת אם של כללית.

ד"ר רחל דהן מונתה כמנהלת מינהלת חיפה. צילום דוברות כללית

אלי כהן, מנהל המרחב: "במטה המחוז יש רוב לנשים. המינויים הם עדות לכך שכללית הינה ארגון דינמי שמאפשר לאנשים צעירים לתפוס עמדות מפתח ניהוליות ללא כל תקרת זכוכית, ללא לפי מגדר או מגזר, רק לפי כישורים".


יש לכם סיפור מעניין שתרצו שיתפרסם? שתפו אותנו במייל newshaifa.net1@gmail.comעוד בבריאות